Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy hülye kérdés, de...

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy csomag tápszer (újszülötteknek való) mennyi időre elég?

Figyelt kérdés

Próbálom kalkulálni az anyagiakat, ezért kérdezem, bár remélem, sikerül majd szoptatnom. Ettől függetlenül érdemes a biztonság kedvéért venni egy csomaggal? És mondjuk bevinni a kórházba, szükség esetére?

32 hkm


2011. szept. 9. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél, a kórházban adnak, ha nem tudod etetni a kicsit. Egyébként amíg nagyon kicsi, elég egy doboz 3 hétig, kèsöbb 1 doboz 1 hét.

Bár lehet, hogy a lányom volt zabagép. :-)

Sajnos a feleségemnek el kellett apasztani a tejét, mert a szemét kellett kezelni, nehogy elveszítse a látását.

2011. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Remélem, nálunk nem lesz probléma a szoptatással (bár sajnos fennáll a veszélye, hogy a szülés után engem is műteni fognak epével), de azért igyekszem felkészülni a "váratlan" helyzetekre is.

Még egyszer köszönöm!

2011. szept. 9. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
nem érdemes, ha kell a kórházban, akkor adnak bent a babának. Amikor hazaértek, akkor a gyerekorvos ki fog menni hozzátok, akkor írass egy receptet, de csak akkor váltsátok ki, ha kell. Hogy egy doboz meddig elég, azt elég nehéz megmondani, nagyon függ a baba étvágyától és attól ,hogy kiegészítésnek kell-e vagy csak tápot kap. Nálunk csak tápot kapott mind a kettő, egy betegség miatt egyáltalán nem volt tejem, én arra az időszakra emlékszem ,amikor egy doboz 5 nap alatt elfogyott. Akkor olyan 3-4 hónapos lehetett a babánk. Egy receptre két dobozt írt a gyo, az volt 4500 Ft. Tehát elég húzós az ára, arra készülj, hogy szoptatni fogsz, erre programozd az agyad. Sok sikert!
2011. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos 10 napos korától tápszeres volt a lányom.Nálunk 1 doboz sosem volt elég 3 hétig,nem is értem,hogy az első válaszoló babájánál hogy volt,de gondolom pótlásként kapta.Én próbáltam szoptatni 4 hónapos koráig,de csak 10-30 miliket szopott,igy a többit pótoltam,1 doboz kb 5 napig volt elég.Egy hónapban elment kb 5 doboz tápszer,aminek darabja 2210ft volt.Sajnos borzasztó drága:-(
2011. szept. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám folyton félrenyelte a tápszert, így sűrűbbet kértünk, olyat kaptunk amit a refluxos babáknak adnak, sokkal kevesebbet is bukott. Receptre ezt sokkal olcsóbban meg lehet venni ( Humana baby fit 1) Nekünk egy hónapi adag nem volt 4ezer forint. Annyi a különbség, hogy sűrűbb.


Csak azért írtam le, ha valaki nagyon megvan szorulva és szeretne spórolni kicsit, így lehet és mégis minőségi tápszert kap a baba.

2011. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2011. szept. 10. 08:08
 7/8 anonim ***** válasza:
az én fiamnak 1 doboz tápszer mindíg annyi ideig volt elég, ahányszor tápszert evett egy nap. Ha naponta 5-ször evett, akkor egy hónap alatt 5 db. 800 grammos doboz fogyott el, ha már csak 1X kapott naponta, akkor 1 doboz kellett havonta.
2011. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem szabad így nekiállni :) tudsz majd szoptatni és pont ;)


a kórházba felesleges vinni tápszert, egyrészt mert a bababarát kórházban nem adnak 3 napig semmit a babának (anyának a 3. napon indul el ideális esetben a teje, addig bővel elég az a pár csepp előtej) de ha a baba nagyon fogy, kis súlyú, vagy a 3. napon se lövell be a tejed, megetetik.

venni még azért felesleges mert a boltban olyat nem kapsz amit kéne adnod, HA-s ajánlják most, mivel a tápszer tehéntejből van, allergizálhat ezért kell a HA (tejfehérje szét van bontva) az első pár hónapban amit csak a gyerekorvos vagy a kórházi orvos tud kiírni :)

2011. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!