Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúly! Egyre csak jönnek a...

Túlsúly! Egyre csak jönnek a kilók, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az orvosom az úszást javasolta, de heti 1 alkalomnál többször nincs lehetőségem és nem is akarok menni... (uszodai higiénia miatt kicsit para van.)

Amit egészséges táplálkozásnak mondanak, hogy gyümölcs meg zöldség meg kevés szénhidrát, na attól egy hét alatt 4 kiló szaladt fel!

12 hetes terhes vagyok, de mióta teherbe estem, 14 kilóval vagyok több! Egyrészt zavar, másrészt pedig a babának és nekem se egészséges. Mit csináljak hogy lemenjen?

Nem voltam kövér 17 éves korom óta... :(((


2011. szept. 14. 00:11
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Ja igen... ha főzök, mindig zsír nélkül főzök, nem bírom az olajos dolgokat.
2011. szept. 14. 12:08
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

Szegénykém!!!! Sok értelmes választ nem kaptál (már elnézést mindenkitől) Nekem az első gondolatom rögtön a cukorbetegség volt ahogy a kérdésed elolvastam!!!! Ugyanis a cukorbetegség első jelei között szerepel a nagyfokú hízás. 24 hetesen csinálják a terheléses cukor vizsgálatot, de szerintem ha van rá lehetőséged menj el egy kórházba és csináltasd meg, mert ez gyanús. Amikor a kisfiamat vártam összesen 24kg-t híztam. Hál'Istennek nem lett gond belőle, de lehetett volna: magas vérnyomás, toxémia, koraszülés... Most a kislányomat várjuk és 24 hetesen kiderült, hogy magas a cukrom, amit sejtettem mivel előtte három hét alatt, három kilót híztam én is. Szerencsére diétával visszaszorítottuk, lement a cukorértékem (bár azért a diétát tartanom kell természetesen). Így persze nem is hízok. 2 hét alatt fogytam két kilót és most össz-vissz 27+2hetsen 7kg hízásnál járok. Szóval szerintem minél hamarabb csináltass egy terheléses cukorvizsgálatot, nehogy baj legyen belőle. A diétával kapcsolatban annyi, hogy szerintem próbáld meg teljesen kiűzni a fehér lisztet és persze mindent ami belőle készül, helyette csak teljes kiőrlésű dolgot egyél, rizs helyett barna rizs, azt is csak nagy ritkán, krumpli abszolút tabu. tésztából pedig csak durum, de azt is csak borzasztó ritkán. A cukor és annak minden változata tilos!!! Főzéshez is használj inkább barna nádcukrot vagy porédesítőt, folyékonyt csak nagyon ritkán, mert az kismamáknak nem igazán jó.

Szerintem ha ezeket betartod - nem túl nehéz, tapasztalatból mondom - semmi probléma nem lesz a hízásoddal, bár még egyszer hangsúlyozom minél előbb egy terheléses cukorvizsgálat időszerű neked!!!!

Sok sikert és boldog babavárást!!!!

2011. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszadó (és a többiek) normális válaszát!

Ez most lelket öntött belém, jövő héten megyek kórházba szerdán megvizsgáltatni magam (vérvétel, ilyesmi, ami most időszerű, az ott lesz), és akkor kérni fogom és jelezni az orvosomnak is, hogy gond van.

Éreztem én, hogy nem a kaja mennyiségével van a gond, köszönöm azoknak, akik elítéltek emiatt.

Amúgy jobban szeretem a barnalisztes dolgokat, de párom nem, és ezért nem is ettem már jópár hónapja olyan pékárut.

Utolsó: van olyan édesítőszer, amin nem érződik a műanyag íz? Én mindegyiken érzem, amit eddig kóstoltam, Süssina, ilyesmik, hányingerem van tőle alapból is, ezért sem tértem át anno sem, amikor anyu kisöcsémmel áttért rá. Ár nem számít, csak ne legyen műanyag íze!!! :((

2011. szept. 14. 13:23
 24/28 anonim ***** válasza:

Az édesítőhöz: esetleg próbáld ki a sztíviát (stevia). 100% természetes és ha jól emlékszem nulla a kalóriatartalma. Viszont, van egy kis fura íze, de nem az a mű, mint a mesterséges édesítőknél, hanem egyszerűen másabb, mint a cukor, meg kell szokni.

Sajnos elég drága, pl. a 300db tabletta 2500 Ft :(


Ja, meg van még a xylit is, az is természetes és az abszolút cukor ízű! Viszont annak van valamennyi kalóriatartalma, bár lényegesen kevesebb, mint a kristálycukornak, de sajnos az is rohadt drága, kb. 1000 Ft fél kiló :(


Én már rég áttértem volna ezekre, ha nem lennének ilyen irreálisan drágák!

2011. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Szia,

én is azt akartam tanácsolni neked, hogy nézesd meg a cukrodat elsősorban, másodsorban pedig diétás szakembertől kérj segítséget az étrend összeállításában. Egyébként szerintem egyáltalán nem étkezel rosszul, de ha pl a cukorddal gond lenne- akkor mégsem lehet sokmindent enni azok közül amiket leírtál.

Első terhességemnél nekem valamit elszúrtak a cukros vérvételemnél- irreálisan magas lett úgy, hogy terhelés után 1 majd 2órával vettek vért, egy órás eredmény jó lett, a 2órás meg nagyon magas. Azóta sem értem hogy, de nem voltak hajlandóak megismételni- mennem kellett a cukorgondozóba, és ott bizony diétás szakember állította össze a 160-170-180grammos szénhidrát diétát a kismamáknak. Sajna már nincs meg nekem sem ez a diétás könyv, de minden féle fajta kaja le volt írva miben mennyi a szénhidrát. Azok közül lehetett válogatni.

De amit leírt fentebb egy kismama, azokra én is emlékszek- krumli tészta - tabu!! (remélem nem szereted a krumplistészát:))

De a másik meg az, hogy az első 12-14hétben elég sok furcsa dolgot tud a szervezet csinálni.... szóval ha ez a nagyfokú hítás a 14.hét után sem áll meg nálad- mindenképpen a cukorellenőrzést és diétás szakembert javaslom én is.

Minden jót neked!!

2011. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok - még pánikbeteg is vagy?,

Szegénykém- van egy ismerősöm, aki szintén (gyógyszerrel és homeopatiaval egész jól elvan)- és bizony ha csak ennyi lenne, hogy menj ki a levegőre.... Sajnálom!

REmélem a baba megszületése után azért majd rendbejösz! Tényleg minden jót neked!!

18hkm

2011. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szia. Tegnapi 12:26-os vagyok. Ahogy utánam írták a xilit - ami tulajdonképpen nyírfacukor - nagyon jó, bár ha a cukroddal van baj akkor azt sem szabad és a steviát sem. Meg mondom neked őszintén, nekem is súlyproblémáim voltak úgyhogy nagyon-nagyon régóta édesítőkön élek, nekem nincs problémám az ízükkel. Szerintem amit mondasz az a mű íz főleg a folyékony édesítőknél fordul elő. Nekem most pl. canderel porédesítő van itthon. Szerintem ez teljesen jó. Kávéban hamar feloldódik, levesekbe is jó. Bár állítólag sütni nem szabad vele, mert megkeseredik, de azt még nem próbáltam. egyébként nálunk sem eszi meg sem a férjem, sem a 22 hónapos kisfiam a teljes kiőrlésű dolgokat. Én ezt úgy oldottam meg, hogy kétféle kenyér van mindig a kenyértartóban (tudod én kenyerem, te kenyered... :) ), a levesekre a rántást, habarást teljes kiőrlésű tönkölylisztből csinálom - azt észre sem veszik, hogy abból van - ha valamit sütök, akkor abból nem eszek. Bár most legutóbb amikor nagyon nem bírtam péksütemény nélkül, vettem egy adag update lisztet, abból a leírás szerint elkészítettem egy nagy adag pogácsát és három napig eszegettem. Persze nem minden étkezésre, leginkább csak reggelire.
2011. szept. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kiderült, hogy az itthoni mérleg nem jó, mivel még mindig 82-t mutatott, és hazautaztam szüleimhez, ahol az ottani mérleg és a szomszédé is csak 77 kilót ad. :) Megkönnyebbültem, miután mind3 mérleg ugyanazt adta, és ahogy hazajöttem, itthon még mindig 82.

Szóval nem híztam annyit, csak 9 kilót :) Szerdán megyek az orvosomhoz és azért beszámolok neki, de hátha ez a 9 már elfogadhatóbb szám lesz.

2011. szept. 16. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!