Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúly! Egyre csak jönnek a...

Túlsúly! Egyre csak jönnek a kilók, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az orvosom az úszást javasolta, de heti 1 alkalomnál többször nincs lehetőségem és nem is akarok menni... (uszodai higiénia miatt kicsit para van.)

Amit egészséges táplálkozásnak mondanak, hogy gyümölcs meg zöldség meg kevés szénhidrát, na attól egy hét alatt 4 kiló szaladt fel!

12 hetes terhes vagyok, de mióta teherbe estem, 14 kilóval vagyok több! Egyrészt zavar, másrészt pedig a babának és nekem se egészséges. Mit csináljak hogy lemenjen?

Nem voltam kövér 17 éves korom óta... :(((


2011. szept. 14. 00:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Meg még egy indok: városban nem tartom élvezetesnek a sétát, amíg otthon laktam anyuéknál, napi 3-4 órát simán sétáltam egyedül is.
2011. szept. 14. 01:09
 12/28 anonim ***** válasza:
75%

Az ananászkonzerv színtiszta cukor, a banán a legcukrosabb és kalóriadúsabb gyümölcs, a kifli és az összes fehérlisztes cucc abszolút nem jó diétára, egy liter gyümölcslében meg 500kcal van, ami megfelel egy tábla csokinak, és pont annyit is ér, mert fruktózzal van tele, ami rögtön elraktározódik zsírként amint bejut a szervezetbe. Illetve nem, mert 50g-ot eltárol a máj, de ha az már tele van (és ilyen kajálás mellett neked biza tele van) nos akkor bizony megy mind zsírba! Mivel nem írtál pontos mennyiségeket, hogy hány gramm, deka húst, rizst stb-t eszel, nyilván nem is tudod, mert nem méred. Tudod ha valaki normálisan akar diétázni, akkor az az alapja, hogy tudja miből mennyire van szüksége, és annak megfelelően pontos adagokat eszik. Ha túl keveset eszel akkor lassul az anyagcsere és a szervezet mindent elraktároz amit csak tud, ha meg túl sokat eszel, akkor meg azért... ezt be kell lőni normálisan.

Ja , és hát este enni konzerv ananászt meg banánt... abból az utolsó grammig zsír lesz éjszaka... Lefekvés előtt kazein fehérjét lehet enni, pl. sovány túró. De még egy kis roston csirkemell is jó, párolt zöldséggel... de a banán és ananászkonzerv pont olyan, mintha csokit ennél.

A pánikbetegségből meg ki kell gyógyulni, nem az a megoldás, hogy 4 fal között maradsz. A gyerekkel se mész majd sehova, mert anyu pánikbeteg? Most komolyan...

2011. szept. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Pánikbetegségről ne ejts szót, nem arról szólt a kérdésem. Idővel megoldom, de most nem vagyok erre készen, idegen az egész környezet.


Nem, nem mérek, de nem gondolom, hogy pont azon az 1 sós kiflin múlik a diéta sikere, mint pékáru. Jobban szeretem a magvas, barna pékárukat egyébként. Ja, és nem diétázni álltam neki, csak vitamindúsan táplálkozni. A 2 nem ugyanaz.

Ha a gyümölcsök jó részét nem szabad enni, akkor mit egyek egyáltalán, mint vitaminforrás?

Hogy egész nap roston sült húst egyek, azt meg anyagilag nem engedhetem meg magamnak. Rizsből tudom, hogy a 250 g-os tasakos rizst 3 részre szoktam osztani. (Az 2 tasak, van, hogy 4 részre.) Ha tésztát eszek, az kb 80gramm lehet, kifőzetlen állapotában.

Ja! Van, hogy az ebédem a főtt cuccok helyett egy tál müzli, megspékelve zabpehellyel, tejben, mert szeretem és terhesség előtt is így ettem.

2011. szept. 14. 02:51
 14/28 A kérdező kommentje:

Egyébként a vicc az egészben az, hogy nem sokkal étkezem másabbul, csak annyiban, hogy a főétkezésekből egyet gyümölcsökre cseréltem, és a nasi helyett is gyümölcsöt vagy zöldséget eszek, ha már mindenképpen rágnom kell valamit.

Gyümölcslé mellett régebben energiaitalt is ittam, napi 3-4-et, az még rosszabb. Akkor mégsem híztam egyetlen dekát sem.

2011. szept. 14. 02:54
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcs és gyümölcs között nagy különbség lehet. Konzervek helyett, ha teheted, egyél friss gyümölcsöt. Alacsony energiatartalma és könnyű elérhetősége miatt az almát javaslom.


De vitamint zöldségekből is nyerhetsz: sárgarépa, karalábé, káposzta, zöldbab, paprika, tök, spenót. Ezeknek mind nagyon alacsony az energiatartalma.

2011. szept. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%

A konzerv ananászban aztán sok vitamin van.

Globálisan ma már alapból nincs nagyon vitamint semmilyen gyümölcsben-zöldségben, mert genetikailag módosítják, vegyszerrel kezelik, a gyümölcsöket éretlenül szedik, hogy szállítás alatt érjen. Így meg nem lesz benne vitamin.

Napi 250g rizs??? 900kcal... és emellé eszed még a müzlit, kiflit, sok gyümölcsöt, meg egy liter gyümölcslevet? Hát nem csodálom, hogy hízol.

Az energiaital annyiból rosszabb, hogy műanyag sz@r. De pl. a kalóriaértéke alacsonyabb, a gyümölcslétől előbb hízol.

Mit egyél? Friss zöldséget, grill zöldséget, párolt zöldséget, fehér húsokat, sovány túrót, teljes kiőrlésű pékárut, ha rizst akkor barnát fehér helyett, ha tésztát akkor teljes kiőrlésű lisztből készült durumtésztát fehér lisztes helyett.

Tej? 45kcal van egy deci tejben, pont annyi, mint bármelyik cukros üdítőben.

Vitatkozhatsz velem, de az van, hogy egész nap rossz minőségű szénhidrátokat eszel orrba-szájba, negyed kiló rizst, banánt, cukros ananászkonzervet, tejet, 1 liter gyümölcslevet. Ezzel még disznót is lehetne hizlalni.

Nem az egy kiflid sok, hanem mellé minden rossz amit eszel. Kivéve a párolt zöldséget. A müzlik is mind cukrozott sz@rok, a natur zabpehely az jó...

2011. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Egy biztos: ez nem normális, és a diéta nem elég a probléma megoldásához! Szaladj az endokrinológushoz, derítsék ki, mi a gond, hogy minél előbb kezelni tudják, és lehetőleg ne legyen belőle toxémia is!
2011. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kérdező nem a legideálisabban diétázik/étkezik. Előttem sokan megmondták, de azt is írta a kérdező, hogy a terhesség előtt sem evett másképp. Csak a terhesség miatt, közel ugyanolyan étrenddel nem szabadna 4kg-t híznia egy héten. Orvossal konzultálj mindenképp, mert 4 kg hízás/ hét egyáltalán nem normális dolog!
2011. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Ácsi, 250 g rizst NEM EGYEDÜL eszek meg. Van párom is, aki szintúgy szokott főtt ételt enni. Bocs.
2011. szept. 14. 12:01
 20/28 A kérdező kommentje:

Na most nem tudom, de az endokrinológiára nekem azt mondta a háziorvosom, hogy ha terhes vagyok, akkor a hormonháztartás mássága miatt nem fognak tudni kivizsgálni.

Én nem érzem, hogy sokat ennék, sőt, jóval kevesebbet eszem, mint terhesség előtt, és ezért is ijedtem meg.

A zöldségek jó részével az a bajom, hogy nem szeretem őket. Sem nyersen, sem főve. Sárgarépát, borsót, krumplit, kukoricát szoktam leginkább enni főve, hagyma mindenhogyan jöhet, brokkolit és karfiolt tepsiben sütve, főve vagy rakottan, de a többivel nem vagyok jóban.


Kérdem én újra, mert választ nem kaptam rá: ha a gyümölcsben nincs vitamin, vagy cukros és ne egyem, akkor honnan szerezzek be vitaminokat?!

2011. szept. 14. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!