Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25-én megyek genetikai tanácsa...

25-én megyek genetikai tanácsadásra alacsony afp miatt (0.71) a babával minden rendben van de azért elküldtek a Klinikákra. Mit fognak ott csinálni? Mi a menete az ilyen esetleges vizsgálatnak?

Figyelt kérdés
2008. márc. 11. 06:45
 1/5 A kérdező kommentje:
ui.19hetes kismami
2008. márc. 11. 06:46
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Csinálnak egy UH-ot,esetleg genetikai tanácsadásra küldenek,ha valamit látnak.Nem kell aggódni,az is lehet X idő múlva visszahívnak UH-ra.Magzatvizet csak akkor vesznek,ha látnak valamit az UH-on.

2008. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom elmondani, hogy nekem mit csináltak még novemberben a Schöpf-Méreiben.: Nekem is 0,7 volt az AFP-m az UH-on semmi sem látszott. Behívtak a genetikára, ahol mindenféle számokból kiszámolták, hogy 1:118 az esélye, hogy valami baj van, jól megilyesztettek, ezért javasolták a kromoszóma vizsgálatot ami 30000Ft. Csak utána nézték Uh-al megint, ahol semmit sem láttak. 2 hét múlva megvolt az eredmény, persze továbbra sincs semmi baja a gyereknek, szerencsére. A válasz az volt, hogy inkább több felesleges vizsgálatot csinálnak, minthogy valakinek beteg gyereke szülessen. Ami a lányeg, ha biztosra akarsz menni akkor vállald a vizsgálatot, bár ha most vagy 19 hetes akkor nem értem mért csak most szóltak, mire megkapod az eredményt már 21-22 hetes leszel. Magát a szúrást ki lehet bírni de azért egy csöppet sem kellemes. Nekünk ott mindenkinek szinte kérdezés nélkül javasolták a vizsgálatot, utólag belelátva a pénz sem volt utolsó szempont...

Drukkolok!

2008. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a héten megyek,én az 1. sz. klinikára,nekem a dokinm azt mondta vérvétel-féle lesz,ahogy írták egy értéket számolnak ,ami alapján kijön a kockázat,ha az jön ki,hogy nagyobb esély van betegségre,akkor tovább vizsgálnak, esetleg magzatvízvételt javasolnak, de lehet neked csinálnak egy ismételt Uh-ot is.Az a lényeg, ne idegeskedj,én is úgy fogöm fel,nincs semmi baj, hisz minden idáig jó, nem akarok ezen még depizni,majd ráérek ha tényleg gond van.Nem is akarok ilyenre godnol,ni, hogy beteg,nekem amúgy 0,6 lett.Sok sikert neked, és ne izgulj,minden ok hidd el,vigyázz magatokra,szia

2008. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Először is az afp eredmény nagyon sok esetben csak megijeszti a kismamát, pedig nincs is semmi baj. Nekem nem az afp-vel volt a gondom (1,0 lett), hanem a genetikai uh-n kissé több magzatvizet láttak. Ekkor javasolták a mintavételt, amit én quartett teszttel váltottam ki (ez egy vérvétel). Ez kb. 75-80%-nyi pontossággal szűr bizonyos rendellenességekre. Kaptam egy arányszámot, hogy milyen arányban van valami baja a babámnak. Szerencsére ez 1:2400-hoz volt, így a dokim ennek ismeretében már nem javasolta a mintavételt. Ne aggódj, nem lesz semmi baj, de azért mindennek érdemes utánajárni!
2008. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!