Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor két hét...

Terheléses cukor két hét diéta után magasabb lett, mint előtte. Mit tudok még tenni, hogy alacsonyabb legyen? Mennyire árt ez a babának? 30 hetes vagyok

Figyelt kérdés
Első érték 8,3 volt. Két hétig betartottam mindent,semmi tészta,kenyér nasi stb,mégis két hét mulva 9,5 lett. Ezek terheléses értékek(cukros lötyi).Az éhgyomros mindig jó, 4,5. Folytatnom kell a diétát, és evés után egy órával nézni fogják gyorsteszttel a jövö héttől.
2008. márc. 28. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy azzal a cukros lütyivel terhelnek megint, az ártalmasabb a babának, mintha nem csinálnák. Ne engedd, kértél volna zsemlés vizsgálatot. Már mindegy, ne légy megijedve, szerezz be egy otthoni cukormérőt, és minden étkezés után mérd magadnak egy órával. Nem tudom, hogy hogyan étkezel, ha gondolod, írj és segítek. Nekem az első mérésnél 8.3 lett, a másodiknál 8.7 rá egy héttel... de az itthon mért értékeim mindig 5-6 között mozognak étkezés után egy órával. Vagyis az a jó, ha napközben eközötti értékeid vannak. Még a 7 vagy kicsivel alatta (étkezés után egy órával!!!) belefér. Éhgyomrim nekem is ennyi volt.

Cukros üdítőket ki kell vonni, lisztet, csokit, csak teljeskiőrlésű ételeket egyél és vitamindúsan táplálkozz. Sokszor kell enni egy nap keveset. A tej nagyon sok tejcukrot tartalmaz, idd a laktózmentes tejet, és lehetőleg reggel ne azzal kezdj, mert nagyon dobja a cukrot.

Egyébként nem lesz semmi baja a babácskádnak, csak többet ne engedd terhelni, és egyél óvatosan. Most elkezdesz majd fogyni kicsit, de nem kell megijedni, a baba elveszi, ami neki szükséges. Jövő héttől ha nézik neked az csak jó, mert akkor látod majd te is, hogy nincs semmi baj, és megnyugszol. Oda kell nagyon figyelni, mert ha viszont magasan marad a cukrod étkezés után egy órával, akkor akár inzulinra is foghatnak. De a babáért bármit megteszünk! Igaz? :) Ne kerüljön arra sor, de ha mégis, akkor se aggódj, mert innentől kezdve orvosi kezekben vagy, és vigyáznak rád is és a babára is. És ne idegeskedj, mert az is dobja a cukrot.

Na nem lesz semmi baj, és majd írd az eredményeid, várom!!! Puszi:

37 hetes kismama

2008. márc. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Napi 5* eszem,abból 3 főétkezés(1-2 szelet sovány hus vagy hal, párolt zöldséggel v salátával) kettő pedig inkább nasi (sovány joghurt, friss gyümi). Ha vmit nem tudok megenni kenyér nélkül teljes kiőrlésüt veszek, abból is max 1-2 szelet/nap. Inni csak mentes ásványvizet iszok. Dokim küldött másodszor is,nálunk kétszer megcsinálják,ha nem jó az eredmény. Többet már ő sem küld,azért jön az ujjszurkálós módszer jövő héttől.
2008. márc. 28. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendben lesz minden, ne aggódj, csak maradj meg ennél az étkezésnél! Jók lesznek az értékeid is, tudom. Majd írd meg, mennyit mértek!

Boldog babavárást neked is! :)

2008. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Képzeld,ma megmérték a cukrom étkezés után egy órával és 1,4 lett. Főtt tojást ettem,ráadásul rendes fehér kenyérrel,mert nem kaptam teljes kiőrlésüt. Háziorvos mérte. Mi a véleményed? Én már nem tudom mi van.

2008. márc. 31. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!