Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy legyen a karácsony,...

Hogy legyen a karácsony, kinek van igaza (utolsó hetekben utazás karácsony miatt)?

Figyelt kérdés

Karácsonykor le szoktunk utazni anyósomékhoz, akik 300 km-re laknak, tehát 2,5 órás autó út.

Idén karácsonykor már a 37. hetemben fogok járni.

Ez a második terhességem.

Az első terhességemet is csak azért hordtam 40+2-ig, mert már túl korán elkezdtem kinyílni, és kaptam kezelést hogy ne induljon be a szülés.


Én ezek alapján összeraktam a fejemben, hogy mivel a terhesség a 35-36. héttől bármikor beindulhat és mivel az első terhességemnél ilyen előzmények voltak, és mivel tél lesz, és mivel 2,5 órányira lennénk a kórháztól és dokitól ahol szülni fogok, és mivel a második szülés általában gyorsabban megy, úgy gondoltam,hogy idén kimaradna az ottani karácsonyozás.


Sajnos ők nem tudnak jönni, sem anyagi sem egyéb okokból (nem csak anyós+após hanem a család ott élő fele, tehát sokan!)nem is lenne hol elászállásolni őket, és bár én megemlítettem,hogy inkább bevállalom a sütést-főzést nagypocakkal utolsó hetekben, minthogy az legyen hogy nekünk kell menni, egy jó nagy fintort kaptam. De tulajdon képpen tényleg mindegy is, mert kivitelezhetetlen hoyg ők jöjjenek.



Én továbbra is úgy gondolom,hogy nem mennék le idén karácsonyozni, viszont most én vagyok a család fekete báránya. Igazából nem is értem, hogy lehet egyáltalán fontosabb ez a karácsonyi összejövetel mint én meg ababa biztonsága és egészsége, de így van. Még a férjem sem áll tetljesen egyértelműen az én pártomra, bár még nem volt időnk átbeszélni, csak láttam az arcán amikor felhoztam a témát. Mégiscsak az ő családi ágáról van szó, amiót aeszét tudja minden ávben együtt karácsonyoztak.


Nem tudom,hogy mi legyen. Legyen úgy ahogy ők akarják, vagy álljak ki a véleményem mellett, hogy fő a biztonság?


Abból is látszik hogy anyósom mennyire leszarja hoyg mi lesz velünk, hogy mikor ezt felhoztam csak legyintett és mondta hoyg akkor majd szülsz az itteni kórházban az csak fél óra autó út. Őt csak az érdekli,hogy ő legyen a főszervező, mindenki el legyen ájulva hoyg milyen jót főzött már megint és hoyg mindenki körülöte legyen, semmi más nem számít.


De már annyira egyedül maradtam, hogy gondoltam inkább megkérdezek kívül állókat is...


KÖSZI,HA VÉGIG OLVASTAD és szánsz pár percet a válaszra is.


2011. szept. 28. 09:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Már van egy 2,5 éves gyermekünk.

Én már mondtam neki,hoyg fogadja el hoyg mi egy önálló családdá lettünk, és a szülők fontosak, de most egy kicsit nem ők az elsők.

Javasoltam többször, hogy eztán a karácsony családi körben jelentse azt hoyg mi és a gyerek(ek), aztán ha tudunk (márpedig legtöbbször tudunk) akkor megyünk a szülőkhöz is.

Ő ellenben ragaszkodik ahoz ahoyg náluk szokás volt mindig is a családban.


Sajnos nehéz a dolgom,mert párom testvéréék is mindig mentek oda karácsonykor, gyerekekkel is, így nehéz szembe menni az ő családi hagyományaikkal.


És már nem is akarok, csak egy kis figyelmet és megértést kérnék legalább ilyenkor,és hogy legalább most az legyen ahogy nekem jó lenne...meg a babának.


És ráadásul azt még nem is mondtam, hogy a tavalyi karácsony is úgy telt hogy én a wc-n ültem épp, amikor ők egyszercsak úgy döntöttek,hoyg kezdődjön a szokásos: éneklés,csillagszórózás,ajándékok bontása. Senkinek nem tűnt fel,hogy én nem vagyok ott, és a párom se mert ő meg engem várt a wc ajtóban.

A kislányom meg nélkülünk, valakinek az ölében a szülei nélkül... bevallom,ez is rátesz egy lapáttal,hoyg a hátam közepére kívánok oda menni, de ezt azért nem írtam le először, mert szerettem volna ha objektíven és érzelem mentesen jönnek a válaszok a témával kapcsolatban.

2011. szept. 28. 12:11
 12/19 Atroposz ***** válasza:
A férfiak mindig anyásak maradnak de valaki egészségesen míg vannak az anyuci kicsi fiai.Kis családdal karácsonyozni sokkal meghittebb.Sajnos sokan nem tudják már a karácsony lényegét.
2011. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Na ezzel maximálisan egyetértek!

Az a kapkodás ami tavaly volt, az nekem nem hiányzik, semmi meghitt nem volt benne, csak egy elkapkodott erőltetett maszlag, hoyg mihamarabb ajándékbontás legyen....


Nekem a meghittség másról szól.

De ők persze azt hiszik, hogy ez így szép és jó...csukott szemmel járnak.

2011. szept. 28. 12:18
 14/19 anonim ***** válasza:

Elolvastam a kérdést is meg az összes hozzászólást is és nekem egy vicc jutott erröl eszembe!

Karácsonykor az alkoholista üzgéli a családját egy nagy késsel ezt kiabálva: Ha bele döglessz itt akkor is karácsony lesz!

Viccet félre téve, sjnálom, hogy így kell megélned ezt az egészet. És ilyenkor tudom értékelni az én férjemet. Nálunk is voltak viták anyósommal de az én férjem elé állt és azt mondta, hogy ő már megnősült és neki a felesége az első és anyu te mostmár a második vagy, ha tetszik ha nem. Az én anyósom is minden lében kanál. De már megtanultam kezelni és ő is változott. Szent a béke hálistennek.

Minden jó kívánok nektek!

2011. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok, aki karácsonyra már megszül:)

Az a baj, hogy eddig nem nyitottad ki a szádat- sajnos a legtöbb ilyen szitu úgy működik, hogy az erősebb kutya b....

Én akkor tettem pontot egyszer s mindenkorra az ilyen "dehátegycsaládvagyunk, együtt KELL ünnepelnünk" téma végére, mikor még csak együtt jártunk a férjemmel, és a sógornőm megüzente vele, hogy akkor 24-én nála lesz a családi karácsony. Kérdeztem a páromat, és? mit gondol a nővéred, nekem nincsen anyám, apám, akivel karácsonyoznék? Még csak együtt sem élünk, miért gondolja bárki is tőlük, hogy én velük akarok karácsonyozni a saját családom helyett?

Akkor a párom elgondolkodott, én pedig megkértem, hogy amíg össze nem költözünk, ne erőltessük a családi karácsonyt, hiszen mindkettőnknek megvan a maga családja. Ha meg együtt élünk, mi leszünk egy külön család, akik Szenteste meghitten karácsonyoznak, a 25 26-a meg pont azért van, hogy akkor körüljárjuk a rokonságot.

Szerencsére így is lett, igaz az anyósomék nem igazán díjazták az ötletet, de e van.


Egyébként nem írtad, hogy a Te szüleiddel mi a helyzet. Hozzájuk, a Te rokonaidhoz mikor mentek?

2011. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Én szüleim közel laknak.

Azért nem tettem említést, mert könnyen tudnak jönni és mi is könnyen tudunk menni,ráadásul nem erőszakosak, ők akkor jönnek/mennek amikor mondjuk, tiszteletben tartják a dolgainkat.

Egyébként pedig ha elmegyek hozzájuk kvázi még közelebb kerülök a kórházhoz mint ha itthon vagyok :-)


Eddig működött az hogy egyik szentestét az én szüleimmel töltöttük, másikat meg az ő szüleivel.


Ehelyett szerettem volna én bevezetni, hogy a Szenteste az csak a miénk legyen ,és első nap egyik nagyszülő, másik nap másik.

Az idei lett volna az a kivételes alkalom, amikor nem megyünk le, mert nem szeretnék kockáztatni.

2011. szept. 28. 15:33
 17/19 anonim ***** válasza:

Jaj de ismeros szitu!

Nalunk a helyzet hogy az en szuleim 250kmre,parom szulei 200kmre laknak,persze az orszag ket vegeben,mi meg ugye kozepen.

En 32 hetes leszek karacsonykor de nem megyunk sehova!en a sajat anyamtol kaptam meg a szajhuzast,o is foszervezo tipus...

Aposomtol meg csak azert nem,mert nem meri,persze tudom mit gondol. De kb leszarom.

Eddig az elmult 5 karacsonyunk arrol szolt hogy atutaztuk az orszagot a nyugati felebol a keletibe meg vissza. Hat mostantol ezt a hagyomanyt megszakitjuk.

Legy hatarozott,mert sajnos az ilyen emberek csak igy ertenek a dolgokbol,megha meg is sertodnek.

2011. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

20.08-as vagyok!

Nalunk is meg azzal bonyolodik a helyzet hogy tesomek ott laknak,abban a varosban,ahol az en szuleim,igy ok persze at tudnak menni karacsonyozni csaladostul,meg terhesen is persze!

En is mindig ugy terveztem hogyha osszehazasodtunk es gyerekeink lesznek veluk lesz a csaladi karacsony,nem a szuleimmel.

De anyam mivel sokaig nem is foglalkozott velem,kb amig otthon laktam,most akarja bepotolni azokat az eveket.persze ugy hogy en utazgassak havonta hozza.

Ugyhogy 100%-ban aterzem a helyzeted!

2011. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Neked is meg kell tanulni képviselni magadat a családban és a lelendő gyermekedet is! Ezt kissé dorgálva, de jóindulattal mondom. Picit az jön át az írásodból, hogy ebbe belenyugodtál és igazából nem teszel ellene semmit félelemből, kényelemből, konfliktushárításból, nem tudom.

Legyen ez egy jó lecke, minden dolog több emberes, ez is. Lehet a másik figyelmetlen és gonosz, de te sem tudsz kiállni magatokért...

2011. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!