Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan "indíthatnám" be a...

Hogyan "indíthatnám" be a szülést? 5 napos túlhordásban vagyok, a 8. napon, pénteken megcsászároznak ha nem indul be magától.

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 14:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetes túlhordással indította a doki. teljesen zárt volt a méhszájam. Először valami zselét helyezett fel. Alig voltak tőle fájásim. Aztán oxytocint kaptam. Nah! Attól olyan erősek lettek a fájásaim, hogy a falat letudtam volna vakarni. Simán megszültem 6 órát vajúdva.
2011. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

engem annó, a második gyerekkel, lecsesztek, hogy miért vártam egy hetet a kiírt időpont után. Szóval tényleg kórházfüggő, hogy indítanak-e, vagy nem.

Kedves kérdező: próbáltál lépcsőzni, vagy a meleg vizet?

2011. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne piszkáld szegénykét ha akr majd kibújik...Mi úgy jártunk hogy a 6.napos túlhordásnál 3 ujjnyi nyitott méhszájjal befektettek.Mondván 10.nap ha addig semmi meginditják,oxi,burok repesztés ,na már ugy megvizsgált a doki egyik reggel hogy vérezni kezdtem majd másnap az ügyeletes doki vizitnél megkérdezte akarok e szülni mert már bő 3 ujjnyi meg hát vérezgetek..mondtam igen persze.nos meginditották 50 perc múlva megszültem a kislányom,viszont csak 2850g és 49 cm vlt,és 4 cm vasta magzat máz állt rajta,a doki visszanézte a papirokat és kiderült hogy az első 2 uh-nál elszámoltak és csak 37+3napos volt a kislányom.Hál istennek semmi baja de ha már a túl hordás 2.napján elkezdek ilyen praktikákkal próbálkozni és megindul lehethogy koraszülött lett vna és ilyenkor a végn már heti 30dkg-okat híznak.De hál istennek semmi baja egész jól összeszedte magát ma már kis husgolyó:)Azért irtam le a sztorim,hogy ne essen seki ilyen hülye praktikák miatt veszélybe!:)
2011. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem indította be a szülést. Szó szerint semmi, mert még az oxitocin infúzió után sem volt semmi fájásom, a fájástevékenység a 20-as vonal alatt volt nst-n.

Mivel ekkor már 2 hét túlhordásban voltam és faros volt a baba, nem ellenkeztem a császár miatt.

2011. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem indítanak semmi módon, se oxitocin, se méhszáj érlelő, se repesztés, semmi, mivel volt már egy császárom. Ott magától indult 1 hét túlhordással, de császár lett a vége. Ezért most vagy magától vagy császár.

Akartam továbbtologatni, de ha nem most péntek akkor csak jövő csütörtökön lenne legközelebb hely sajnos programozott császárra, az meg már 14 nap túlhordás, azt a biztonság kedvéért nem engedik.


Külföldön vagyok, nem ugyanolyan frontok jönnek-mennek, mint otthon, de remélem a mostani nagyon hülye szeles idő is segít.


Csináltak valami vizsgálatot ahol a doki megpróbálta megpiszkálni a méhszájat, ott mondta a 2-3 centit, de azt is mondta, hogy legalább eléri már a baba fejét, 1 hete még nem érték el.


Tegnap este még voltam terhestornán.

Apánál már benyújtottam az igényeimet :-)


Köszi a válaszokat. Nem túl bíztató amit írtok az alapján, hogy még teljesen zárt vagyok, de legalább tudom mire számítsak.

2011. okt. 4. 14:57
 16/26 anonim ***** válasza:
El sem hiszem, h ilyen még van. Anyukám is így járt nővéremmel, ráadásul őt a 40. héten akarták indítani, de nem bízott a dokiban. Másnap elfolyt a vize és akkori vizsgálatnél derült ki, h koraszülés. De akkoriban még nem volt UH, meg az orvosok sem vizsgáltak ennyi mindent mint ma.
2011. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

14:42-es vagyok.

nem csesztetni akartalak. Bocsánat, ha így értetted. Remélem holnapra meg lesz a ma esti akció hatása a pároddal. Még egyszer bocsánat, ha megsértettelek. Sok sikert, és kitartást.

2011. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A dátum kb stimmel, néhány nap ide vagy oda attól függően, hogy hány napig tartott a beágyazódás. Már a saját számításom alapján is túlhordásban vagyunk.

De én is úgy vagyok vele, hogy boldog még bent a babám, jó lenne hagyni még. Viszont pénteken ha törik, ha szakad, műtenek. Ezért ha előtte beindulna, nem kéne a császár.A dokik már 38 hetesen is megcsászároztak volna, csak nem engedtem.


A fiamnál is meg akarták csinálni ezt a méhnyaktágítást/puhítást, de pont azért nem engedtem, mert úgy gondoltam, jön majd ha akar. Neki is fontos idő amit még odabent tölt és én is imádom a pocakot :-)


De a császárt nagyon szeretném most elkerülni.

2011. okt. 4. 15:07
 19/26 A kérdező kommentje:

14:42-es nem vettem rossz néven :-)

Mindenkinek a válasza jó válasz. :-)

2011. okt. 4. 15:09
 20/26 anonim ***** válasza:
14:52 nagyon durva a sztorid
2011. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!