Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig tudok majd...

Szerintetek meddig tudok majd dolgozni kávézóban?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata fizikai munka terén? Azért kérdezem, mert én úgy gondolom 8. hónap végéig tudok dolgozni és mindenkinek ezt mondom. De valahogy most elbizonytalanodtam. A főnöknek is nemsokára kell majd mondanom valamit. 14+3 hetes kismama vagyok. Egy 8 órás munkanapon fél órás szünetem van, amikor le is ülehetek. A többi időben állni, menni kell, dolgokat kell rakosgatni ide-oda, pénztárnál állni, de az is mozgással jár vagy a kávégépnél kávét készíteni, de ott is totyorogni kell. Nem egy nyugis hely a legtöbb időben sor áll a pultnál. Tehát igazából azt mondthatnám hogy 8 órás menős és nem állós munka. Szerintetek? Még soha nem volam állapotos, nem tudom a pocak mit befolyásol és mennyire lesz nehéz ezt a munkát csinálni és mikortól. Előre is köszönöm a véleményeket.
2011. okt. 5. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem fogod tudni 8 hónapig csinálni. De gondolj csak bele, nem is lenne egészséges. Akkor már fáj a derekad, lehet, hogy vizesedik a lábad, előjönnek az enyhe görcsök. Mellesleg hatalmas pocakkal.. Maximum a 6.hónapig.
2011. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia!én a várandósságomat itthon töltöttem de úgy gondolom a 6. hónapnál tovább nem lettem volna képes dolgozni de az én munkaköröm veszélyes volt a babára nézve!Csak annyit vállalj amennyit tudsz egy kis pihi nem árt szülés előtt!Boldog babavárást! :)
2011. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én sem dolgoztam a várandóságon alatt..De ha az elsőt nézzük akkor biztos bírtam volna a 8. hónapig,mert egy álom volt a terhességem.Viszont most a másodikkal már a 20. héttől gondok vannak,így biztos nem tudtam volna dolgozni.

Én elmentem táppénzre 9 hetesen az elsővel,most a 2-nál pedig itthon voltam amúgy is a kislánnyal.

Most még te sem tudod,hogy milyen lesz a terhességed a későbbiekben,de én talán 4-5 hónapig mennék.Viszont ha olyan kávézó ahol dohányoznak,akkor biztos hogy már most elmennék táppénzre..


31hkm.

2011. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát a 6. hónap az a 6. hónap végét jelenti? Csak azért kérdezem, mert külföldön vagyok (Anglia) és itt 10 hónapig jár támogatás a baba után. Ha előbb kezdem előbb jár le. Tehát ha a 7. hónaptól lennék otthon, akkor amikor 7 hónapos lesz a baba, akkor már nem járna semmi. :( Itt sem könnyítik meg az ember dolgát...
2011. okt. 5. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
ha elkezdtem keményedni, muszáj volt pár percre leüljek vagy leguggoljak. 20. héttől keményedik a pocim. Onnantól kezdve már nem bírtam volna sokáig. Nem tudsz kemény pocakkal leülni a sor kellős közepén. A főnöködnek inkább alsó határt mondj, örülni fog, ha tovább bírod. Rosszabb, ha a maximumot mondod, rádszámít, aztán félúton kiderül, hogy mégsem fog menni.
2011. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére itt nem szabad dohányozni. Hűűű hát akkor ezzel a 6. hónappal látom egyetértetek.
2011. okt. 5. 13:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is vendéglátóból mentem szülni, de én csak a 4. hónapig dolgoztam. Nálunk lehetett cigizni és sokszor kellett volna éjszakázni is. De ha egész nap talpon vagy, szerintem sem fogod tovább bírni, mint mondjuk 20-25.hét. Attól is függ, milyen típus vagy, valakin a félidő még meg sem látszik, én rohamosan híztam, óriási hasam volt- ami szerintem eleve nem való pult mögé. Nem tudsz táppénzre menni szülésig? Itthon eleve veszélyesnek számít a vendéglátói munkakör, és simán kiírnak táppénzre.
2011. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. Sajnos táppénzről nem tudok semmit, senki sem volt még táppénzen, de majd utána nézek, de akkor sem lehet szerintem több, mint pár nap... Itt úgy van, hogy amennyit dolgozok, annyi pénzt kapok. Szabadság az jár, azt gyűjtöm is, a végén akarom kivenni. Most néztem meg a főnököm 1 éve volt ugyanilyen cipőben. Ő is 6. hónap végéig dolgozott. És már tényleg nehéz volt neki a végén. Az angolok nem próblémáznak itt a terhességen. Amikor kérdeztem a dokit 6,5 hetesen, hogy vigyázzak e jobban az emeléssel azt mondta, hogy csináljak mindent úgy mint eddig. :) Szóval.... :)
2011. okt. 5. 13:58
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 14 hetesen 3 naposan első babával már elég szép pocim van, simán látszik feszülős cuccban. Nem olyan nagyon nagy, de már van. Valószínűleg a 20. héten már totál látszani fog.
2011. okt. 5. 14:00
 10/13 Anna 27 ***** válasza:
Szia.erdekelnek a tapasztalataid e teren,en is Angliaban elek es vendeglatozom.Mikor mondtadmeg hogy terhes vagy?En most kb.7-8 hetes vagyok
2011. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!