Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszülés lehet belőle?

Koraszülés lehet belőle?

Figyelt kérdés
Ma 26+1 napos vagyok. Ma a rutinvizsgálaton elmondtam a dokinak, hogy keményedem. Erre megvizsgált és azt mondta, hogy zárt a méhszáj, de a keményedés miatt fennáll a koraszülés veszélye. Más is járt így? Kinek hányadik hétre született a babája ezután a diagnózis után? Maradandó károsodás nélkül teljesen egészségesen hányadik hétre születhet koraszülött baba?
2011. okt. 10. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

22:24-es!


Most vagyunk babatervezés korszakban. Két és fél éve történt ez a tragédia velünk, azóta folyamatosan vizsgáltak. Nagyon sokféleképpen megnéztek, genetikailag stb.

Nem találtak semmit. De az orvosom gyanakszik valamire, és ez remélem helytálló. Talán van megoldás hogy elkerüljük. Az a lényeg hogy szerinte a méhlepény "betegen" kezd fejlődni egy ér miatt már a legelső hetektől, később ez okozza a magasvérnyomást, és aztán szépen a többi tünetet. Nekünk ezt kell kivédenünk hogy beteg legyen. Olyan gyógyszert és injekciókat kapok majd a legelső hetektől ami védi a méhlepényt és ezáltal a babát. Mellette persze vérnyomáscsökkentőt kell szednem /amit már el is kellett kezdenem/ és szigorú orvosi felügyelet mellett leszek.

Így most ha félelmekkel telve is, de belevágtunk a tervezésbe!

Csak bízni tudok hogy minden rendben lesz!


Köszönöm hogy érdeklődtél.

2011. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Bocs a kérdésedre nem feleltem.


Egyértelműen nem lehet kijelenteni hogy kialakul-e legközelebb vagy sem. Azt mondja az orvosom hogy az én esetem egyedi, és felülírja a szabály (miszerint másodszor már nem fordulHAT elő toxémia---- hát nálam ez a teória nem jött be...)

Próbáljuk megelőzni, mást nem tehetünk.


Kérlek aki olvassa drukkoljon majd értünk!

2011. okt. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én nagyon drukkolok! Remélem teljesen egészséges kisbabád fog születni!

Köszönöm szépen a többieknek a válaszokat.

Tegnap Apával megbeszéltük, hogy a nagy bevásárlás úgy fog zajlani ahogyan eddig, vagy vele megyünk vásárolni (amúgy se engedné, hogy emelgessek) vagy a barátnőmmel aki szintén nagyon segítőkész. A házimunka a férjem felosztása szerint úgy fog kinézni, hogy este ha hazajön mindent megcsinál én maximum a mosogató gépet pakolhatom ki és be. A gyereket már régóta nem emelgetem neki se jó ha folyton cipelgetem nekem meg főleg nem. A férjem és a barátaink segítenek, sok pihenés és Magne B6. Nagyon köszönöm a jó kívánságokat!

2011. okt. 11. 09:32
 14/15 anonim ***** válasza:

köszi a választ másik korababás anyuka :) és nagyon nagyon drukkolok neked, és majd valahogy tegyél fel ide egy kérdést hogy tudjuk összejött és jól alakulnak a dolgok. Talán, sőt biztosan, sokaknak (akár talán nekem is) ismét erőt adsz hogy belemerjünk vágni!


Kedves kérdező, te meg pihenj sokat, fogadj szót a doktorbácsinak és ne idegeskedj. Apa próbáljon tehermentesíteni amiben csak lehet. jó egészséget és egészséges babát.

2011. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a legutolsó válaszolónak! Ígérem jó leszek és szót fogadok. Mindene megvan már a babának a textilpelenkán kívül így már szaladgálni sem kell a beszereztünk mindent. A táppénzes papíromért sem megyek el majd megkérek valakit a családból, a nagypapám a maga kis 75 évével el is vállalta, hogy kihozza. Tehát a szülőkön kívül mindenki segít! :)
2011. okt. 11. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!