Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig húzhatom így? Ugye nem...

Meddig húzhatom így? Ugye nem lesz koraszülés? 27 hetes vagyok!

Figyelt kérdés

20. héttől keményedek, görcsölök(rendszertelenül jönnek a görcsök, mensinél erősebb, 10-15 percenként jönnek, de van hogy "kimaradnak" fél-1 percig tartanak) feszül a hasam. Kaptam először MagneB6-ot, de az kevés volt, a 3*2, most 3*1-4*1 Magnesii citricit-et szedek, a dokim javaslatára. Mondtam neki a görcsöket, de amíg zárt a méhszáj azt mondta itthon maradhatok, nem akar befektetni, csak ha már nem bírom tovább vagy nyílik a méhszáj.

Frontra elég érzékenyek vagyunk a picimmel, ő olyankor nem mozog, én görcsölök.

3 napja(a mai a 4., bár még csak reggel van, de semmit nem javult a helyzet eddig) folyamatosan feszül a hasam, kemény, mint a beton, hiába a magnézium, sőt esténként görcsölök is. Napközben csak keményedek esténként jönnek a görcsök.

Nem tudom meddig bírom még, nem akarok kórházba menni. Nemrég nézte a méhszájam, zárt volt, minden rendben azt mondta.


Meddig húzhatom még itthon? Ugye nem jön előbb a baba??

Amennyit csak lehet pihizek, enni és vécére járok ki.


2011. okt. 27. 08:30
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És minden görcs úgy kezdődik, hogy jön a derekam felől előre mindkét oldalon aztán a végén begörcsölök, kisugárzik a keresztcsontomba és a szeméremcsontomba sőt a hüvelyembe is.
2011. okt. 27. 08:33
 2/23 A kérdező kommentje:
Ja és eddig is volt előtejem, de csak akkor csöpögött, hogyha hozzáértem egy picit erősebben(mert elég sokat feszül a görcsökkel együtt és olyankor egy picit meg szoktam masszírozni, hogy elviselhetőbb legyen). Most viszont nagyon feszül és folyik is a tejem, hozzáérni már nem is merek..
2011. okt. 27. 08:38
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A melledet nem masszírozd, mert ilyenkor méh összehúzó hatása lehet! (Szülésznő mondta a kórházban)

Nagyon koraiak még ezek a görcsök, első baba?

Ha kinyílik a méhszáj és kórházba kell menned, ott infúziót kapsz és szigorú fekvés, vissza fogják tartani. 3 méhszáj van, ha csak a külső nyílik, akkor nem olyan nagy a gáz, attól még nem feltétlen jön előbb a baba.

A kórháztól ne félj, én heteket húztam le bent mielőtt megszültem és egész jól eltelt az idő.

2011. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem szivesen fekszik be senki a kórházba, de én a helyedben bizony befeküdnék. Amikor szültem, volt bent egy kismama (én túlhordtam a kisfiam pár nappal, azért fektettek be), aki már 2,5 hónapja bent feküdt, ugyanilyen problémák miatt, mint ami neked van. 1 nappal utánam szült, 35+6 hétre.
2011. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Inkább simogatós masszir, mert nagyon elviselhetetlen.

Köszönöm nektek! Iszonyatosan félek, elég messze van az orvosom, azért is félek befeküdni..:( (100km)

2011. okt. 27. 08:50
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én az első 2 éjszakát végig bőgtem a kórházban. Aztán megismerkedtem a csajokkal és ment az idő. :) 4 hetet voltam a várandóson és utána 3 napot a csecsemősön. 7 hónapja szültem és még mindig tartjuk a kapcsolatot a csajszikkal. Voltunk már baba-mama talin is.

Én 5 percre lakom a kórháztól, mégis be kellett feküdnöm. A babámért mindenre képes lettem volna. Volt egy anyuka, 4 hónapot volt bent, a 3 éves kisfia meg 3 naponta jött hozzá apával látogatni, de kibírta.

Fel a fejjel, nem lesz gond!

2011. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nyitva a méhszáj, a bolt szó szerint két percre van a háztól, mégsem tudok úgy elmenni, hogy ne csipkelődjön. Folyton keményedek, marokszámra eszem a magnéziumot, többé-kevésbé hat is.

De a fiamat is vinni kell oviba, ez napi kétszeri kínszenvedés.

Nagyon unom, hogy semmit nem tudok csinálni, de tényleg.

Az elején voltak vérzések is, már feküdtem kórházban.

számolom vissza a heteket, napokat, hogy betöltsem a kötelező időt, és ne legyen korababa. A kórházi csomagom már hetek óta össze van rakva.

A baba irányban van és b van illeszkedve a kis feje, elég kellemetlen, mikor csuklik.

Most már lassan betöltötm a 34 hetet, már nincs olyan sok, de reménykedek, hogy időre születik, és nem előbb.

2011. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Első babám, úgyhogy "szerencsére" nem kell semmit csinálnom, bár majd megőrülök ettől az örökös fekvéstől.

Én is voltam már kórházban, kiszáradtam.

Szerencsére zárt a méhszájam, de nagyon feszül a hasam.

2011. okt. 27. 09:16
 9/23 anonim ***** válasza:
Az első gyermekemnél én is 1 hónapig feküdtem kórházban, de én jó el voltam, kiolvastam több könyvet, megismerkedtem több aranyos kismamával és jókat beszélgettünk, azóta is sajnálom, hogy nem sikerült tartani a kapcsolatot mert legtöbben más városban élnek, nem mondom, hogy nem hiányzott a családom de amikor csak tehették be jöttek hozzám, és az egy hónap alatt egyszere egy hétvégére haza is engedtek de aztán hétfőn menni kellett vissza.Alapjaiban véve egyáltalán nem volt rossz a kórházban.
2011. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az előfordulhat, hogy megindul a szülés és sokat mozog a baba? Nekem nem szokott sokat mozogni, csak ha hallja apa hangját, most viszont meg sem áll, 3 napja nincs 1 perc nyugta sem..
2011. okt. 27. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!