Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki utálja még azt az elnevezés...

Ki utálja még azt az elnevezést, hogy "pocaklakó"?

Figyelt kérdés
Én rosszul vagyok ettől a szótól...
2011. okt. 16. 12:02
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

sosem hívtam pocaklakónak, számomra idegen ez a kifejezés, de hozzátenném, hogy idegesíteni nem idegesít, ha más így nevezi, nekem nem áll rá a szám, ennyi.

Eddig picike meg a kicsi volt (már van egy 3 évesem), most már Lili, mióta megvan a neve.:)

3 éves kisfiú és a 27 hetes még bentlévő Lili anyukája. ;)

2011. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
73%
Utálni nem utálom, de nem is használom. Manócska v. babóca volt, míg ki nem derült a neme, utána pedig a nevén neveztük. Bocs az off-ért, de ez a belinkelt kérdés, lányok... A kérdező egy pszicho- és szociopata elmekórtani eset, a végére megborította a lelki egyensúlyomat a babás sztorival.
2011. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem undorító ez a szó. Ilyen erővel haslakó is lehetne. Nagyon gáz és nyálas.
2011. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Kerria ***** válasza:
65%

Nyálasnak azért nem nevezném...


Mi hívjuk így is, a nevén is, Babócának is, Aliennek is... mikor mi áll a szánkra, engem csak a -ka, -ke kicsinyítőképzők zavarnak...


Ha egy társásházról/házról beszélünk ott is lakók vannak, ő pedig most a hasunkban lakik, így szerintem ezért nincs gond a pocaklakó kifejezéssel.


Persze kinek ez, kinek az... szörnyű lenne ha mindenki ugyanazt használná rá...szerintem.

2011. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Én Paszulynak hívom/hívtam, illetve mióta tudom hogy kisfiú, a nevén nevezem!
2011. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Nekem semmi bajom a pocaklakó elnevezéssel. Igaz, nem nagyon használom, inkább manónak, vagy babának hívom. Nekem inkább az Alien elnevezés csapja ki a biztosítékot. Én sosem tudnék úgy gondolni rá, mint egy parazitára. Az Alien egy undorító vad parazita volt, ami "születésekor" széttépte a gazdatestet. Hát inkább leszek nyálas, minthogy ehhez hasonlítsam a kisbabám, vagy így nevezzem.

2011. okt. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is UTÁLOM!!! De jó hogy feltetted ezt a kérdést, mert már azt hittem velem van a baj hogy nem bírom elviselni.

Ki nem állom még a babó, pocim, kismami, manó, törpe, tejci szopcsi, alcsi, fürcsi, jajj meg még sorolhatnám...

2011. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Én sem utálom de nem is hívom így.

Én mostanában birodalmi lépegetőnek hívom. Olyan mintha a hasam alján oda-vossza járkálna. A paszujt viszont nagyon utálom, anyósom így hívja és már engem is így szólitott párszor mostanában. Biztos csak véletlen volt de ha a fiamnak így fog szolni biztos az égnek fog állni a hajam.

2011. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is évekig azt hittem, hogy én vagyok ennyire magának való, hogy nem tetszik. Igen megy a tejcsi, tápcsi, szopcsi, ücsi stb és sok kismama meg panaszkodik, hogy a gyerek mellett teljesen leépül szellemileg. Hát így ne is csodálkozzanak. Egyetértek azzal is, hogy a gyerek nem hülye csak kicsi. Nekik nincs igényük a gagyogásra valamiért néhány felnőtt érzi úgy, hogy "így kell a gyerekekkel beszélni". Szerintem az alien-nel sincs gond, hiszen valóban a filmre gondolva egy gonosz élősködő az emberben, kint pedig egy nyáladzó halálosztó, de az "alien"-es kismamák nem erre gondolnak a kisbabájukkal kapcsolatban. 1000x jobb, mint a döbbenetesen buta pocaklakó kifejezés. Mellesleg a férjem is utálja. Amúgy nekem valami fonálféreg jut róla inkább az eszembe, mint a magzat.

Off: A taknyos kérdés megválaszolójának szívből gratulálok. Olyan mint ha én írtam volna. Miért kell becézni a dolgokat. Az ottani kérdés feltevőjének lehet, hogy van valami mentális gondja. Arra lennék kíváncsi, ha megvan neki hogy becézi? Mensi manó?

2011. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
81%
Ha már itt tartunk! Az , hogy tetszik nektek amikor az anyukák többes számban besznélnek pl: jön a fogunk, már járunk ilyesmi. Én ettöl őrülök meg! Én nem beszélek többes számban a baba az a baba a hasmban én meg én vagyok. És remélem ez így is marad, nem esem ebbe a hibába majd én is. 18 hetes kismama.
2011. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!