Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből van ez a sok homeopátiás...

Miből van ez a sok homeopátiás "gyógyszer", hogy bátran ajánlgatja mindenki terheseknek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem kötekedni szeretnék,egyszerűen csak nem értem.

NEM értek a homeopátiához. Azt már elolvastam,hogy természetes, meg hogy öngyógyulásra össztönöz.

De fizikálisan mégis mi a csudából vannak ezek a szerek?


Rá van írva egy csomó anyag, a legtöbbre az van írva hogy terhességben nem áll rendelkezésre adat,hogy fogyasztható-e vagy sem.

Mégis mindenki bátran javasolja.



Ha természetes anyagokból is van, akkor főleg nem értem, hisz van egy csomó természetes, gyóynövény alapú anyag ami szintén nem adható terhességebn.


De akkor meg miből van?


Homokból? Cukorból?

Vízből? KOnyhasóból?

El nem tudom képzelni...


2011. okt. 16. 14:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem olyan kusza az. Annak van igaza, aki azt írta, hogy higítás. Egy adott anyag (amit nevezzünk gyógyszernek) egy cseppjét beleteszik 1 l vízbe, felrázzák, majd abból egy cseppet 1 l vízbe és így tovább. A szereken van egy szám, ez mutatja, hogy hányszor higították hasonló módon. Egyébként úgy tudom, hogy hasonlót a hasonlóval gyógyítani elvén működik. Tehát előfordulhat, hogy valamiféle méreganyagot oldanak ily módon, merthogy a hasonló gyógyítja a betegséget magát.

[link]

2011. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom mire a nagy sértődés.

Én szeretettel köszönök minden javaslatot.

Mindenkinek!

Mindent!

Stodalt is és a többit is,mindenkinek köszi aki írt.


Nem borult fel emiatt a vasárnapom, a betegségem miatt borult fel, mivel az ágyat nyomom egész nap.

Terhesen, 2,5 éves virgonc kislánnyal magam melett.


Fáradt vagyok és nyűgös, és aggódom a babámért.

Csak ennyi történt...


Háziorvosomról annyit,hoyg sajnos előbb kapok itt hasznos tanácsot mint tőle. Mivel kismama vagyok, akár mivel megyek hozzá csak felteszi a kezeit. Azt mondja menjek a nőgyógyászhoz, de a nőgyógyász meg nem ért az éltalános orvosláshoz anniyra...

Meg vagyok lőve ezzel a házidokival - sajnos nemrég ő az orvosunk,mert költöztünk többször is az utóbbi években.


Homeopátiához nem értek mint írtam,olvasgatok itt a neten mindenféle oldalakat, meg a gyakorikérdések.hu-t...és próbálom kigyógyítani magam.


KÖSZI A VÁLASZOKAT MÉG 1X

2011. okt. 16. 20:16
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele,ha pici babáknak adhatunk homeopátiás szereket,akkor terhesen is be lehet venni.A mi gyerekorvosunk homeopátiás orvos is(aki az egyik ilyen témájú könyv társszerzője),én már nagyon sok mindent tanultam tőle,és alkalmazom is a gyerekeken és magamon is.Különben a kicsi szeptemberben kezdte az ovit(bölcsibe nem járt),persze itthon van a taknyos-köhögős kórsággal,és ő is Stodált kap(többek között).Konkrétan péntek óta,és már olyan szinten rendben van,hogy holnap mehet is oviba.A barátnőm-aki 7 hetes terhes és ikreket vár-most van túl egy hasonló nyavaján(szintén az ovis lánya vitte haza),és csak homeos bogyókat szedett.Én konkrétan hiszek benne,és alkalmazom is.
2011. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok gyógyszerpárti, elismerem,hogy van,amikor kell.

Abszolút nem bántani akarlak, de egyáltalán nem biztos,hogy azzal jót teszel,hogy szenvedsz. Én pl. másfél hétig nagyon beteg voltam, én sem szedtem egy darabig semmit. Aztán a dokim rám ijesztett,hogy akár a tüdőmre is rámehet a nátha és rosszabb lehet, na akkor bevettem szépen,amit mondott. Mert Isten ments,hogy most azért, mert elveim vannak, két hét múlva már kemény antibiotikummal kelljen kezelni. Na az biztos nem jobb a babának!

2011. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A golyó: laktózgolyócska. Erre permeteznek rá vagy növényi vagy állati, vagy ásványi eredetű anyagokat nagyon magas hígításban.

Példa a 3 hatóanyagra:

Allium Cepa nevű szer. Vöröshagyma hígításából készül. Orrfolyásra ajánlják. Nagyanyáink mit ajánlottak megfázásra, orrfolyásra? Hagymateát.

Apis mellifica nevű szer. A háziméhből készül. Mire ajánlják? Szúró, égető fájdalomra-olyan típusúra amit a méhecske okoz.

Natrium chloratum nevű szer: Konyhasó. mire ajánlják? rendszeresen jelentkező felsőlégúti betegségek. Régen mit ajánlottak? Sós meleg párnát, öblögess sóoldattal.

Ez csak néhány példa a teljesség igénye nélkül, persze minden szernek sok-sok alkalmazása van.

2011. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

[link]

itt kérdezhetsz, ha regisztrálsz, mindig nagyon gyorsan küldenek választ.

lehet már meg is gyógyultál, de ha még újra lenne kérdésed itt szerintem segítenek

jobbulást kívánok

2011. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, de ha súlyos a betegséged akkor a homeopátia nem elég ilyenkor, ha terhes vagy akkor is kell antibiotikum, ha nem szeded be akkor nagyobb bajt okozol mint hasznot és most nem megijeszteni akarlak. pl. tüdőgyulladás, bakteriális torokfertőzés stb., mikor húgyúti infekcióm volt én is szedtem antibiotikumot.
2011. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
42%
Fizikálisan gyakorlatilag talán cukorból, ami esetleg 1-2 molekulát tartalmazhat a "hatóanyagából". Placebónak hívják. Semleges anyag, általában cukor szokott lenni, és azért írják rá, hogy terhességben nem áll rendelkezésre megfelelő adat, vagy hogy nem javasolt, hogy ne legyenek perelhetőek, ha terhesen beszeded, ahelyett, hogy valami normális szert szednél.
2011. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
A homeopátia abból áll, hogy beleteszik a hatóanyagot, utána meg kiveszik, de a golyócska "emlékszik rá". Háááát, nekem nem túl hihető.
2016. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!