Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki így járt? Zárt...

Volt aki így járt? Zárt maradt a méhszáj? Ha igen, meddig?

Figyelt kérdés

Sokat keményedek, magnesii citricit-et szedek, napi 3at. Többször görcsöltem már, olyan volt, mint amikor megjött, csak sokkal erősebben és időközönként jön. Azt mondta a dokim, amíg zárt a méhszáj itthon maradhatok, pihenjek sokat, de ha kinyílik befektetnek. Egyre többet keményedek(minden nap többször) és görcsölök is(hetente 4-5 alkalommal 1-2 van egymás után 10-15 percenként, olyankor magnézium és elmúlik). Nemsokára megyek hozzá, így nem akarom addig idegesíteni magam. Aki hasonló cipőben járt meddig húzta zárt méhszájjal? Mikor született a babája?

A baba sokat mozog:)


25+5hkm.


2011. okt. 17. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a magnézium segít abban hogy zárt maradjon a méhszáj, vagy ha nyitva is van, ne nyíljon tovább. Én csütörtökön leszek 27 hetes, 1 ujjnyira nyitott a külső méhszályam, magne B6-ból napi 3x1-et szedek, de folyamatosan keményedek naponta többször, valamint a derekam görcskl kb ugyanúgy mint a fiam születése előtt pár órával, de a méhszályam nem nyílt tovább. Szerintem nekedis megemeli a magnézium adagodat a doki, de ha lepihensz amikor ilyeneket érzel és nem végzel megerőltető munkát, akkor nem lehet baj.
2011. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én 34+5-re szültem a kisfiam (most 10 hós), és a szülés napján az orvosom megvizsgált, teljesen zárt volt a méhszáj. Aznap kezdődött az első havazás, és rohantunk a kórházba, mert elfolyt a magzatvíz. Ott már 1 ujjnyira nyitva voltam. Folyamatosan szedtem a magnéziumot, mert nagyon keményedtem, kb. a 30 héttől, de a szülés hetén már annyira, hogy alig bírtam kimenni az utcára, mert azonnal elkezdett keményedni a hasam. Utólag tudom, kórház lett volna a megoldás. Szerencse, hogy jól alakult, 10/10-es Apgarral született a fiam, 2,5 kg-mal, és 9 naposan már itthon voltunk, azóta is anyatejes, tehát nekünk sikersztori lett, de bizony alakulhatott volna máshogy is. Vicces, hogy este 6-kor még minden rendben volt az orvosnál, jele sem volt, hogy éjfélkor a szülőszobán leszünk. Vigyázz magatokra, pihenj, magnézium, és feküdj be a kórházba, ha kell!
2011. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem alatt 20 hetesen kerültem kórházba keményedések miatt. Hazaengedtek, hogy sokat feküdjek, meg szedjem a magnéziumot. Nagyon sokat keményedtem, ha felálltam, már éreztem is, hogy befeszül a pocim. Végig zárt maradtam. 36 hetesen hagytam el a Mg-ot, a fiam 37+4-re született.
2011. okt. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. okt. 18. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
én is nagyon sokat keményedtem, fontos tudni, hogy a magne b6-ot úgy kell szedni mint a fogamzásgátlót. Tehát azonos időközönként kell beszedni. Vagyis akinek nem használ alap állapotban az nagyon figyeljen erre oda (tehát a napi 3-at ne úgy szedd, hogy 7, 13, 19 órakor, mert akkor az esti és reggeli között nagyon sok idő telik el a többihez képest). Hanem ha 3-szor kell szedni, akkor 8 óránként kell beszedni (alvásomhoz igazítva én 7, 15, 23-kor szedtem). Ezt még az orvosom sem tudta akkor. Elsőnél végig zárt volt a méhszáj, egyedül az utolsó vizsgálatnál jegyezte meg az orvos, hogy elkezdett vékonyodni, (nst olyan fájásokat mutatott mindig, hogy azt hitték szülők, persze sosem szültem és csak a zárt méhszáj miatt engedtek haza). 2 héttel előbb szültem a kiírthoz képest. Másodiknál is ugyanígy volt, ott viszont a 35 héten nyitott volt már a méhszáj (1 ujjnyira), egy héttel előbb szültem.
2011. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm volt így, csak neki ki is nyílt. 5 hétre befektették, a 36. héten kiengedték, hogy "jöjjön aminek jönnie kell". Kiírt dátum után szült, már lépcsőzött, szerelmeskedett, minden... És első gyereke volt.
2011. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 26. héttől keményedtem görcsöltem, de akkor én 3*2 béres magnéziumot szedtem!A 31. héten (egy hatalmas hidegfrontra) beindult a szülésem, fájásokkal, és rohantunk a kórházba, ahol tüdő erősítő szuri, majd infúzió!Hála istennek leállt a folyamat, de teljesen elvékonyodott a méhnyak, elment a nyákdugó, és kinyíltam 2 ujjynira!viszont kiengedtek 1 hét múlva vagyis 32 hetesen!Fekvésre voltam ítélve, tilos volt emelnem, és lépcsőznöm!Ez a szigor a 35. hétig tartott, mert addigra 3 kiló lett a lányom (uh szerint) és azt mondták, hogy tilalom visszavonva!


Mostam főztem vasaltam lépcsőztem (na nem direkt) és szeretkeztünk is, és 39+4-re jött a lányom!4 kilóval és 61 centivel!


A legfontosabb hogy annyit fihenj amennyit csak bírsz, és szedd a megnéziumot!ÉS gondolj arra, hogy nagyon bent kell maradnia még!É ezt persze minél többször mondd el a _Babádnak is!


Üdv


22 hós kislány és 11 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj. Remélem ránk nem fog hatni a front! Köszönöm mindenkinek!!
2011. okt. 20. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!