Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy nagyon speciális, sőt,...

Egy nagyon speciális, sőt, többszörösen speciális kérdéssel fordulnék hozzátok: 44 éves vagyok, kb.3 éve volt egy elég komoly infarktusom. Van két nagy gyerkőcöm. Az élet fintora (vagy csodája) a terhességi teszt alapján ismét gyermekem lesz?

Figyelt kérdés
Hatalmas a dilemmám: fele-fele arányban szeretném ill. nem szeretném ezt a gyerkőcöt. Részben a korom miatt, részben a betegségem miatt (teljesen tünetmentes vagyok, viszont gyógyszereket kell szednem)nem tartanám meg ezt a gyerkőcöt. A másik, pozitív oldala ennek a terhességnek, hogy imádnék ismét babázni, hiszen másik két gyermekem már nagy, hiányzik a bújás, a babázás, a "szükségem van rád" feeling. Nem szeretném túlmagyarázni, és nyilván helyettünk és az orvosok helyett más nem dönthet, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, esetleges tapasztalataitokra, vagy ismerősötök esetére, amennyiben van ilyen. Kérdésem tehát több lenne: vállalnátok-e ennyi idősen gyerkőcöt? Van-e az ismerőseitek körében, aki infarktus után lett terhes, és egészséges babának adott életet? Várom tapasztalataitokat, élményeiteket, véleményeteket erről a témáról, hatalmas segítség lenne (lehetne) számomra. Egyet kérek: aki csak "leoltani, kioktatni" akar, az kíméljen meg! Köszönöm!
2011. okt. 25. 14:19
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Annyira Drágák vagytok!!!!! Köszönöm Nektek a bíztató válaszokat!!!! Mivel tegnap mutatta ki a teszt a terhességet, orvosnál még nem voltam, de bejelentkeztem :) A korom, az csak a korom :) Nem szoktak 44 évesnek nézni, én sem érzem magam annyinak. Az egészségi állapotom szerencsére teljesen rendben van, már csak évente kell kontrollra járnom, ill. a gyógyszereket szednem. Tegnap, mikor a teszt kimutatta a terhességet, férjem rögtön rávágta, hogy akkor jöhet a hugica :) Én is nagyon szeretném, csak tényleg ezek az ún. TÉNYEK tartanak vissza egyelőre. És nyilván, az orvosok fogják kimondani a végső döntést... Örülök, hogy ennyire hamar, ennyi választ, és számomra megnyugtató válaszokat kaptam! Köszönöm Nektek!!!!!
2011. okt. 25. 14:53
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Megírnád majd, hogy alakulnak a dolgok?

Én biztosan megtartanám, ha az orvosnak sem lenne kifogása, gondolom, komoly odafigyelést igényel majd a szervezeted a babavárás alatt. De ez egy csodálatos ajándék szerintem.

2011. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Természetesen megírom, hogy miként alakulnak majd a dolgok :) Egyelőre nem merem magam beleélni semmibe, hamarosan kiderül, hogy mit kell tennem...
2011. okt. 25. 15:20
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

en majd kibujnek a borombol


a ferjem a jozan esz a csaladban, o azt mondana, hogy elobb varjuk meg egeszseges lesz e, es mennyire veszelyeztet engem


en gratulalok, tamogatlak, bevallalnam.. viszont felnek, es probalnam "nem beleelni magam"


nemtudom.

kitartast :))


a masik, meg nem volt inkfartusom, de nyilvan sokat szamit, masfelszeresen leterheli a szivet a baba, viszont ha nem dolgozol, nem stresszelsz, akkor szerintem nem lesz gond, mert a napi stressz, stb is leterhelhel annyira, lehet jobban, mint a baba

2011. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Az anyám amikor velem lett terhes, elhagyta az apám. Az anyámnak komoly szívbetegsége volt, ezért megkérdezte a nőgyógyászát, hogy mit tegyen, mert már van egy fia, nem akar meghalni. A doki elküldte vizsgálatokra és azt mondta, hogy nyugodtan megszülheti, kifogja bírni a szülést.(bár előtte nem merték soha elaltatni műtétkor) Én és a testvérem kb. 10 éves koromig nagyon féltünk hogy meg ne haljon az anyánk, mivel rengetegszer volt rosszul és olyankor nekünk kellett gyorsan gyógyszert! keresni, a nyelve alá. Majd egy öreg doki egy ősi, egyszerű módszerrel, másfél év alatt úgy rendbe hozta, hogy azóta sem voltak olyan rosszul létei. Most 72 éves.
2011. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok, de több szemszögből vizsgáld meg a dolgot.

-Van két gyermeked, ez a harmadik mire felnő már túl leszel a hatvanon.

-Az egészségi állapotod nem biztos a legjobb. (mindenképp EKG, állapotfelmérés, nehogy a másik két gyermeked lássa kárát)

-40 felett a Down sokkal gyakoribb.

-Rengeteg örömet fogsz kapni tőle az életben.

-Ő egy kis élőlény aki a te és a párod véréből való.

-Ha elveteted, örökké bánni fogod és hibáztatni fogod magad.

-Anyagilag tudod e vállalni?

-Van e segítséged?


És még lehetne sorolni, csak nézőpontokat írtam, remélem nem sértettelek meg. Mindenképp írd majd meg mi lett, remélem jót írsz :)

2011. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én megtartanám, van sok ismerősöm, és ők direkt így vállaltak babát, hogy mire a kettő, vagy egy nagyobb lesz, és kirepül a családi fészekből, arra be legyen tervezve egy öcsi vagy hugi.Jó gondolom, ti nem így gondolkodtatok a betegséged miatt sem, de vannak előtted jó példák, és 90%-ban több a jó, mint a rossz!Egyébként meg az, hogy 60-on túl leszel, mire ő felnő sokkal jobb, mintha 60-on túl belegondolsz abba, hogy a kisbabám akit elvettettem most lenne 18 éves.És ezt én meg sem adtam neki:)

Konzultálj az orvosoddal, és várjuk a válaszod, remélem pozitívan döntötök a férjeddel, szurkolok:)

2011. okt. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok,és ne félj,konzultálj az orvosokkal és utána döntsd el!!!Szorítok!!!!!
2011. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
64%

Én mikor az első babámmal a kórházban voltam a szobatársam egy 44 éves nő volt, aki ráadásul ikreket várt és volt már egy 20 éves lánya. Szerintem, ha ő egyszerre kettőt is bemert vállalni, te miért ne. Amúgy egy genetikai vizsgálaton vették nála észre, hogy 3 baba volt, csak az egyik nem maradt meg. És teljesen természetesen jött neki össze. Ha az egészséged engedi, tartsátok meg.

Én most a második babámmal epekőves lettem. Na nem mondhatnám hogy könnyű, de már alig várom hogy a karomban legyen. Szigorú diétán vagyok, gyógyszereket szedek és még így is sokszor begörcsölök, akkor irány az ügyelet és injekció.

Fel a fejjel és kitartást!!!

36 km

2011. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a drukkolást, nagyon jó érzés, hogy ennyien vagytok mellettem :) Ígérem, jelezni fogom, hogy miként döntött az orvos. Én is Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok!
2011. okt. 26. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!