Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Melyik terhesvitamin...

Kismamik! Melyik terhesvitamint javasolta a dokitok? Az egyik dokim ma azt mondta, hogy az Elevit a legrosszabb, a legelavultabb, a legjobb meg a Femibion 800?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 18:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

19.08-as vagyok.

Azt nem írtam, hogy én is csak a 13. hétig szedtem minden nap a vitamint, azóta minden másnap. Most még írt fel a dokim vasat és javasolta a magnéziumot mellé.

Amúgy meg én is törekszem a természetességre.

Hamarosan itt a nyár, érik a sok-sok gyümölcs és zöldség...Azokban valahogy jobban hiszek.

2009. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Ez tényleg úgy megy , hogy kinek a pap... :) Van aki nem is terhesvitamint szed, hanem van ez a HippNatal ivólé,azt kortyolgatja, mert nem szereti a tabikat eleve. Nekem személy szerint jó az elevit. Mivel jód nincs benne, megoldom úgy, hogy jódozott sót használok majdnem mindenhez. Az butaság , hogy nagy babákat "okoz". A nasik , meg a mami táplálkozása + a babó genetikája adja meg igazán hogy mekkora lesz! nem kell reklámot csinálni egyiknek sem , vagy leírni hogy a másik tabi miért nem jó; szerintem ezeket azért előtte "komolyan" bevizsgálják.


37 hetes kismami

2009. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát,nekem 6 hós a bébim,Elevitet szedtem minden másnap a terhesség elejétől kezdve,sőt,szülés után is 4 hónapig szopi mellett. Még most is szoptatok,de már kipihentem magam + helyre jöttem annyira,hogy ne kelljen szednem. a babám 3100 grammal született,egészséges,gyönyörű. nem lett óriási,nem volt szorulásom, csak segített. (ha kihagytam egy-egy időre,sokkal fáradékonyabb voltam). sokan vitamink nélkül várandósak és ott sincs semmi baj. szerintem is tiéd a döntés,én valahogy biztos vagyok benne,hogy nem a vitaminon fog múlni. szedd a válszott vitamint + élj egészségesen: igyál sok folyadékot,vizet,egyél sótlan kajákat, egyél sok zöldséget,gyümölcsöt és ne lustulj,mozogj (persze módjával).
2009. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

Én nem szedtem a kisfiamnál sem semmiféle bogyót,és most sem szedek semmit.

Rengeteg zöldség, és gyümölcs :)

2009. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

Szia!Én elevitet szedtem a 6. hétig,aztán elmentem a dokimhoz és ő a femibiont javasolta,aztán azt szedtem.Szó se róla jó drága,de elméletileg a folsav a legfontosabb,és a femibiont úgy állították össze,hogy az abban lévő folsavat 100%-osan tudja a szervezetünk hasznosítani,az elevitben lévőt meg nem.A bajom csak annyi,hogy a femibionban nincs magnézium,kálcium,stb.Abból jöttem rá,hogy fokozottan törik a körmöm és éjszakánként görcsöl a lábam.Ebből levontam a tanúlságot,és naponta felváltva szedem.

Nekem ez bevált.

Boldog babavárást!

2009. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Én gyógyszerész vagyok, szóval tudok ezt-azt. Az Elevit nem elavult, az nagy hülyeség, hogy óriásbabák születnek tőle. A Femibion egy új termék a piacon, elég nagy kampánnyal mögötte, szerintem nem kell elmagyaráznom, ez mit jelent.

Jód pedig éppen elegendő van a sóban Magyarországon, a jód túladagolása pedig pajzsmirigyproblémákat okozhat.

ja, és a fő ok, amiért sokan ellenzik az Elevitet, az valóban a Czeizel doktorral való ellenszenv.

2009. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%
Én Gravidát szedek, mert olcsóbb, mint az Elevit, van benne jód is, és a vérképem szerint így is kiváló a vasam. A dokim egyszer sem mondta magától, hogy melyik vitamint szedjem, rám bízta a választást. Mikor rákérdeztem, akkor mondta nekem is, hogy most a Femibion a legújabb. Ennyi.
2009. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Nyáron tényleg jobb a zöldség és gyümölcs, de a gáz az, hogy ma már ezekben sincs olyan tápanyag és vitamintartalom, mint régebben volt, plusz ugye a környezeti szennyezés, savas eső, trágya, miegymás...

Én Elevitet szedek, a dokim azt mondta ennél csak annyi a gáz, hogy jód nincs benne, a gravidában az is van. Úgyhogy az Elevit mellé szedek napi egy jódot, mert mi magyarok jódhiányosak vagyunk...

Az utolsó harmadban meg érdemes Omega 3-at szedni (ez van a Femibion mellett is), abból én FLP-s Arctic Sea-t vettem, mert árban jobb az Elevittel, mint a femibion, plusz több a hatóanyag benne.

De ezeket mindenki egyeztesse szedés előtt az orvosával is, én nem mertem nélküle elkezdeni szedni semmi. :-)

2009. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Az én dokim is mondta, hogy a Fem. 800 szedjem 12 hét végéig, majd a centrum maternát! Azért ajánlotta a Fem. mert jelenleg ebben a vitaminban található a legtöbb folsav,amire a babádnak jelenleg szüksége van!
2009. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
30%

Kb. 1 hete elkezdtem nézelődni az Interneten – keresve a legalkalmasabbnak vélt terhességi vitamint – amit úgy gondolom meg is találtam a Femibion 800 – 400 személyében. Hogy miért pont ez? Hát hosszú volt az út a döntésig.

Először az Elevitben gondolkodtam, mivel itt hazánkban elég népszerű, aztán mikor rákerestem találtam az egyik internetes fórumon egy érdekes hozzászólást a termékről: [link] – A hölgy leírja, hogy Németországban él 2 éve itthon megvette az Elevitet mikor kint Németországban kereste a patikában a patikus teljesen kiakad, hogy ez a gyógyszer veszélyes a kismamáknak „Hiszen ez nagyobb mennyisegu A vitamint tartalmaz! (az A vitamin-kulonosen az elso fazisban- deformitast okozhat! A masik eszrevetel, hogy nincs benne Jod” - itt jegyezném meg, hogy itt valamelyik hozzászóló fel volt háborodva, mikor valaki azt írta, hogy a terhes vitamintól nagy babák születnek; hát erről annyit, hogy kisebb utána járás után rájöttem, hogy az A-vitaminnak növekedés serkentő hatása is van és hát az Elevit nem kis mennyiség tartalmazza ezt a vitamint. Valóban igaza van annak, aki azt írta, hogy minden ország az ország lakosságának szükségletei alapján készíti a terhes vitamint – mivel itthon gyakori a kis súlyú gyermekek születése így nálunk forgalmazott vitaminok A-vitamin tartalma ezek igazolódik. Szóval az Elevitről mindent mondanék, csak azt nem, hogy a vezető terhes vitamin!


A Femibionról 800:

- Német készítmény (és köztudott, hogy a németek igen igényes arra, mit szednek be); Gyártó: Merck Selbstmedikation GmbH

- Tartalmazza a szükséges napi folsav mennyiséget;

• A B1-vitamin a szénhidrát-, fehérje-, zsír-anyagcseréhez és az energiaellátáshoz nélkülözhetetlen.

• A B2-vitamin a szervezet energiaháztartásához szükséges.

• A B6-vitamin részt vesz a normál fehérje-anyagcserében.

• A B12-vitamin a vérképzéshez és az idegrendszer egészséges működéséhez szükséges.

• A C-vitamin a kötőszövetek felépítésében és a vas felszívódásában vesz részt, egyidejűleg hozzájárul a szervezet védekezőképességének fenntartásához.

• Az E-vitamin a sejtek és a kötőszövet védelmében játszik fontos szerepet.

• A biotin részt vesz a szervezet aminosav és zsír anyagcseréjében és az energiatermelésben.

• A pantoténsav a szervezet működéséért felelős anyagok, mint pl.a hormonok termelődéséhez is szükséges.

• A nikotinamid részt vesz a bőr és nyálkahártya egészségének fenntartásában.

• A jód egy olyan nyomelem, amelynek megfelelő bevitele fontos a szervezet anyagcseréjéhez és energiatermelő folyamataihoz.

Femibion 400: mondjon valaki olyan terhes vitamint ami Omega 3 –at tartalmaz?!

[link]

Ui.: Valaki azt írta, hogy azért nem a Femibion szedi mert drágább, mint a többi terhes vitamin: amennyivel drágább úgy gondolom annyival jobb is!

Az én mottóm, ha már gyerekek vállaláson gondolkodom, vagy kapjon meg az a születendő gyermek mindent – minden szükséges vitamint, mert én nem szeretnék dislexiás, disgráfiás vagy egyéb gyógypedes, testi szellemi betegségben szenvedő gyereket – vagy ha sajnálom rá a pénzt (mert 2-3.000 Ft-al drágább a jobb vitamin) akkor inkább nem is vállalok gyereket (megjegyezném teljesen átlag keresetből élek!).

2010. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!