Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik évszak\hónap a legideál...

Melyik évszak\hónap a legideálisabb a terhesség kezdetére és a szülésre?

Figyelt kérdés
Tehát melyik hónapban érdemes teherbe esni és szülni. ÉS MIÉRT?
2011. nov. 17. 12:32
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig van ez a hányásos időszak amikor nem nagyon tudok enni és melyik szakaszban?
2011. nov. 17. 15:02
 22/30 anonim ***** válasza:
18%

terhesen egy csomó gyümölcs alergiát okozhat, pl eper, málna, dinnyék is, meg még sorolhatnám.


ha cukros leszel, akkor meg felejtös a szölö meg monden olyan aminek magas a cukor tartalma. egyébként terhesen a túlzott gyümölcs fogyasztás sem tesz jót, pont a cukor miatt.


te valami csitri lehetsz aki unatkozik és ilyenen gondolkodik. Szerintem kb 10 anyukából kb 1-nek jön össze az elsö próbálkozásra, 5-nek féléven belül és kb 4-nek évekbe vagy nem is sikerül.

de ha nyáron esel teherbe télen fogsz szülni. vagy is tök mindegy.

2011. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Tényleg csitri vagyok, ha ideális időszakot szeretnék magunknak kiválasztani, ugyanis jól szeretném érezni magamat a bőrömben. Valamint a babámnak is a legjobbat akarom, sok vitamint. Nagyon sajnálom hogy egyes emberek ilyen fogalmakat vágnak mások fejéhez. Szóra sem méltatsz.
2011. nov. 17. 15:13
 24/30 anonim ***** válasza:
Többek között én is írtam hogy végigszenvedtem a meleget terhesen, és igen, korábban sem bírtam, de terhesen sokkal rosszabb lett.
2011. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

18.ik vagyok.Ne idegeskedj ezért hátha neked sikerül a betervezés amúgy meg amire nem terhesen nem vagy allergiás terhesen sem leszel az,én rengeteg epret és dinnyét megettem na meg szőlőt imádtam.Nem voltam kívánós egyáltalán de a dinnyét azt annyira megkívántam hogy a számban éreztem az izét,nagyon rossz lett volna ha nem tudjuk megvenni mert nincs szezonja.

És a cukor terhelésem 4,8 lett úgyhogy nagyon jó terhességem van a babám is szépen fejlődik már 3400gr-ra saccolják és hétfőre vagyok kiírva.

A hányingeres időszak meg mindenkinél más nekem a 12.ik héttől tartott a 16.ik-ig de aztán a sok gyomorsav miatt a 28.ik héttől visszatért mióta szedem a Gaviscont azóta nem hányok.

Nekem ez ideális időszak volt a terhességre anyukám is így szült engem Novemberben mi nem tervecetük be az időpontot mert fél évig próbálkoztunk de örülök hogy így alakult.


üdv 39+4 hkm

2011. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Segített :)
2011. nov. 17. 17:02
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én beterveztem a babát, mindenféleképpen azt szerettem volna ha tavasszal születik, így májusban kezdtünk el próbálkozni, pont azért mert nyáron még akartam nyaralni egyet nem nagy pocakkal, illetve nem akartam hogy óriási pocakkal 40 fokban kelljen szenvednem, mert nem bírom a meleget, csak vízparton.

Így sikerült hogy májusban megfogant és február végén fog megszületni, nyáron a nagy melegben tudtam fürödni, jönni-menni, elmentünk még egyet nyaralni utoljára úgy hogy nincs velünk a pici, még szilveszterezni is tudunk együtt egyet, és mikorra megint meleg lesz akkorra már lehet menni hármasban megint vízpartra, nyaralni.

Én nem bírom a meleget vízpart nélkül, a hideget jobban szeretem, főleg az őszi-téli hónapokat, szóval nekem ez így ideális.

És akár tetszik, akár nem a következő babákat is be fogom időzíteni, persze akkor jönnek, amikor akarnak, de az ember mégis csak időzít azzal is, hogy mikortól nem védekezik, stb.

2011. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Pontosan.
2011. nov. 17. 19:08
 29/30 anonim ***** válasza:
Én mind a kétszer májusban lettem terhes. Egyik februárban született a másik januárban. Februárban látogatási tilalom volt az influenza miatt a kórházban de engem mondjuk nem zavart, sőt! Szerintem jó volt így. A másodikat szándékosan terveztem így. Nyáron még nincs nagy pocakod, nyugodtan tudsz közlekedni meg bármit csinálni, mire újra nyár lesz addigra meg megint jól érzed magad, baba már nem pici viheted ide-oda. Ha nyáron születik otthon ülhetsz vele vagy 2 hónapot (max sétálni viheted a ház elé) és mire mehetnétek addigra vége a nyárnak, meg kezdődik a tknyolós beteges időszak amikor megint csak nem tudsz vele mászkálni. Szóval én a téli szülésre szavazok!
2011. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
kislányommal augusztusban estem teherbe,és májusban szültem.most a második babámmal is augusztusban lettem terhes,és májusban fogok megint szülni(remélem.május 3.-ra vagyok kiírva).szerintem ez pont így volt jó.ne kellett nagy pocakkal a nyarat végigszenvednem,mivel nekem az egész nyár ki is maradt.télen szerintem könnyebb elviselni.és hát egy gyönyörű tavaszi napon szültem.
2011. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!