Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba születési súlya függ...

A baba születési súlya függ az anya terhesség alatti súlygyarapodásától?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha magamból indulok ki, nem.

2490 grammos baba a 37. héten és csaknem 20 kilót híztam...

2011. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ilyen formán nem. Kivéve, ha az anya éhezik szabályosan, akkor biztos, hogy alacsonyabb születési súlyú baba is lesz, bár úgy tudom, a világháborús tanulmányok alapján, hogy ha az első két trimeszter számít ebből a szempontból is.

És hogy akik éheztek, azok gyerekeinek lettek kiugróan alacsony súlyú gyermekeik. Ez érdekes.


Minden esetre manapság nálunk ez nem jellemző, maximum a fejlődő országokban.


Én pontosan ugyanannyit híztam mindkét terhességem alatt, és az első 2850-el, a második 3660-al született, pedig másodjára 4 kilóval kevesebbről indultam.


Ami állítólag még számít: az első gyerekeknek jobban kell tágítani a méhszalagokat, ezért gyakran az első baba kisebb súlyú, mint az őt követő(k), aki(k)nek könnyebben tágul már minden, és gyorsabban tud gyarapodni/növekedni.

2011. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. gyerek 28 kiló 2750g

2. gyerek 14 kiló 3050g


Várandósan a túlzott C-vitamin bevitel okozhat kis súlyú babát.

2011. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A 26. héttől terhességi cukor miatt diétáznom kellett. Addig 7,5 kg-ot szedtem fel. Utána semmit. Baba mégis 3650 grammal született. (A 29-30. héten 1960 grammra saccolták).
2011. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 11kg-ot híztam és 3007g 48cm-rel született a kislányom.
2011. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Utánajártam ennek a II. világháborús vizsgálatnak, kicsit helyesbítenem kell.

Szóval megvizsgálták, hogy mi történt a várandós nőkkel az éhezés után, és gyerekeikkel, mert az éhezés az egész országot sújtotta.

Akik az első két trimeszter valamelyikében éheztek, de a harmadikban már nem, azoknak átlagos súlyú gyereke született, viszont az ő gyerekeiknek alacsony súlyú gyermekük született később.

Akik pedig az első kettőben normálisan táplálkoztak, de a harmadik trimeszterben éheztek, azoknak alacsonyabb súlyú gyermeke született, viszont az ő gyermekeiknek ismét átlagos súlyú.

2011. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
abszolút nem függ tőle. Meg lehet cáfolni, de a saját példámból indulok ki. A lányommal 26 kilót szedtem fel, 3450 grammal és 55 centivel született, a fiammal 13 kilót "FOGYTAM" 4100 grammal és 58 centivel született. Jelenleg a 32. Hétben vagyok, eddig 5 kilót híztam még az első 2 hónapban, és nem lesz ő sem egy pici baba ha megvárja a kiírt időpontot
2011. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elso terhessegnel 25 kilot szedtem fel es kozel 4 kg lett a babank.

Masodik terhessegnel 11 kg nekem, a baba 3100 gramm lett.

Kezdosulyom a masodik baba elott picivel meg kevesebb is volt.


Viszont nalunk azert lett kisebb a masodik baba, mert:

- pici volt a korkulonbseg, azt mondjak, hogy ilyenkor inkabb kisebb a masodik baba

- ikerterhessegnek indult, de az egyik baba elhalt, felszivodott, maradvanyok tapadtak a mehlepenyre, igy a lepeny furcsan nott, kisebb is volt.

2011. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. elsővel 22 kg hízás 3600 gr-os baba, másodiknál 11 kg hízás, 3580 gr -os Baba
2011. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!