Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő diétára fogott, mert...

A védőnő diétára fogott, mert megszaladt a súlyom. Tényleg ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
A 20. hétig 2 kg jött fel, a 20-tól a 25-ig viszont 3 kg. Összesen 5 kg. Kezdjek el fogyózni egy kicsit? Pedig ritkán eszem kenyeret vagy édességet, este szinte csak levest és gyümölcsöt. Nem is vizesedek nagyon.
2008. aug. 7. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem túl sok. Fogyózni semmiképpen se kezdj!
2008. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A védődnőd nem normális ha a tehesség alatt diétára fog.Van aki 20kg is felszed a végére.Én23hetes vagyok és plusz7kg szedtem fel.Ez mindenkinél más.
2008. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ez tényleg nem sok hízás, de attól is függ, hogy mennyi hízás megengedett, hogy mennyi volt a kezdősúlyod.
2008. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezekben a hetekben nem sok ennyi hízás. Igen, első hallásra annak tűnik, de az én védőnőm már előre szólt, hogy a huszas hetek első felében készüljek fel egy nagyobb kaliberű súlynövekedésre (én külföldön élek, itt nem állnak ehhez olyan drasztikusan, mint otthon, tulajdonképpen a súlyomat csak a bejelentkezéskor nézte meg a védőnő és azt mondta, hogy szülés előtt fogják még a fájdalomcsillapító mennyisége miatt). Én 25 hetes vagyok és már tíz kilónál járok. Ebből öt az első tíz hétben jött fel a baba miatti életmódváltásnak köszönhetően (cigistop és rendszeres táplálkozásra való átállás). 10-18 hét között itthon kellett feküdnöm és szinte egész nap tömtem a fejem unalmamban, ennek ellenére akkor összesen két kilót híztam. Gondoltam, hogy ettől már csak jobb lehet a helyzet, amikor visszamentem dolgozni, hiszen egész nap talpon vagyok, rengeteget mozgok és fele annyit sem eszem, mint korábban. Ennek ellenére 20-23 hét között feljött három kiló. Heti egy! Először kétségbe estem, de rájöttem, hogy ez ellen nem tudok mit tenni. Csak reménykedem, hogy leáll, diétázni én nem fogok az 100%. Nem eszem sokat, nem hiszem, hogy azzal lenne gond.
2008. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. aug. 7. 19:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, néha a védőnők elvetik a sulykot elég rendesen!!!

Eszedbe nem jusson fogyózni meg koplalással megállítani a súlygyarapodást! - A babának ártasz vele! Sőt a baba a te szervezetedből "elveszi" ami neki kell, akkor is ha neked nem marad, és kell az erő a tartalék a szüléshez, a hónapokig tartó éjszakázáshoz, a végtelennek tűnő szoptatásokhoz.

Én mindkét terhességem alatt 18 kg-ot híztam, és mindettő után le is ment rólam mindenféle fogyókúra nélkül. Egyél rendesen, sok gyümit, zöldséget, húst és kívánom hogy egészséges, erős kisbabád szülessen.

2008. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egészhez 2 gyermekes dietetikusként annyit fűznék hozzá ,hogy csókoltatom a védőnődet. Ha ennyire ért a szakmájához menjen el kapálni.

A kérdésed olvasva azt hittem,hogy 25 hetesen legalább 15-18 kg-ról van szó. De egyébként tanuld meg és ne hallgass a védőnődre ebben a témában: amíg szoptatni fogsz , vagyis van tejed egy csepp is ne kezdj fogyózni. Mert az anyatej minden cseppje aranyat ér.

Ha már tényleg nem szoptatsz jöhet a fogyókúra, akkor is okosan. Azzal nem fogsz ártani a tejtermelésnek ha majd lesz kis időd magadra és eljársz tornázni, vagy elmentek baba-mama tornára.

Szép baba várást

Dietetikus anyuka:)))

2008. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úristen!!!!!!!! Hát a védőnőd nagyon nagy marha!!!!!! Én 28 hetes vagyok és 11 kg plussz van rajtam, na az a sok!!!!! A tied az semmi!!!! De egyébként még az enyémre is azt mondta még az orvos is hogy nem baj. 50kg-ról most vagyok 61kg , és még várható legalább 10 kg. Szerintem még hizhatsz is nyugodtan , egyél nyugodtan. 25 hetesen ez abszolút normális hizás. meg ne próbálj fogyózni! Felesleges neked! Terhesség alatti fogyókúrát egyébként is cukorbetegség miatt, vagy más egyéb kismamát és babát veszélyeztető okok miatt szoktak tanácsolni.
2008. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én 27 hetesen tartok 17kg-nál. A védőnőm szekál, az orvosom viszont nem. Egyrészt teljesen eloszlik rajtam, nem veszélyezteti az egészségemet és alkati kérdés is. A dokinak csak annyi hozzáfűznivalója volt, hogy ha úgy érzem, később le fogom tudni adni a felesleges súlyt, akkor nem baj. Egyébként én tele vagyok vízzel is, ez is alkati nálam.
2008. aug. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! A védőnőd nem normális!! Én 30 kg szedtem fel! 54 kg voltam 85-el szültem 3 hónapja! Fogyókúra nélkül már ebből semmi sincs rajtam! Nem kell annyira félni a kg-tol utána nagyon gyorsan lemegy!
2008. aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!