Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35-hetes terhes vagyok! Sokat...

35-hetes terhes vagyok! Sokat fog számítani ha a párom végig szeretne velem lenni még a baba megszületik? Szülésznöt nem fogadtam!

Figyelt kérdés
Nálatok miben tudott segíteni a párotok???
2009. máj. 16. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Első szülésnél bent volt velem. Nekem nagyon sokat számított, hogy ott van velem. Fogta a kezemet végig, igazából nekem segíteni a kitolásnál segített előre hajolni, tartotta a fejem meg a hátam. A második szülésnél sajnos nem lehetett bent, mert pont influenza járvány volt. Nagyon rossz volt nélküle szülni. Most bármikor szülhetek és most is úgy tervezzük, hogy bent lesz. Remélem sikerülni fog. Egyébként ha szülésznőt nem is fogadtál akkor is lesz melleted. az aki éppen bent lesz mikor szülsz. Én az első két szülésnél nem fogadtam, de nagy szerencsém volt, mert mind a kétszer nagyon jó szülésznőt fogtam ki. Most a harmadiknál fogadtam, mert igazából Ő van velem a szülés alatt. Könnyű szülést kívánok.
2009. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteget segít. Mondjuk a partnertől si függ, de ha ő szeretne bent lenni akkor gondolom nincs rosszul a vértől vagy ilyesmi..

Én biztosan tudom hogy sokkal sokkal rosszabbul viseltem volna a szülést (amúgy se volt egy fáklyás menet sajna) ha ő nincs ott.

Megmondom őszintén, engem a végén már idegesített mikor törölgette a számat vizes kendővel meg ilyesmi (amit a szülésznő tanácsolt neki amúgy):)) jól rá is szóltam:)) de szerencsére nem sértődött meg:)

Végig szoríthattam a kezét és a tudat hogy nem vagyok egyedül, (oké hogy nem tudja helyettem megcsinálni a dolgot, ) de hogy OTT van velem mindennél fontosabb volt.


Most a másodikat várom, nélküle nem megyek szülni az tuti:))

2009. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kettőt szültem és mind kettőnél ott volt Apa.

Érdemben nem tud sokat tenni,már a vajúdás és szülés szempontjából, legfeljebb maszírozza a derekadat ha szükséged lenne rá.

Viszont lelkileg nagyon támogató tud lenni! Már maga az a tudat hogy ott van melletted életed párja aki segít és erőt ad és ha Ő ott van veled, semmi baj nem érhet, hisz Ő a férjed, életed párja, születendő gyermeketek apja...stb.

Na ez nagyon támogató tud lenni!!!

Én egész szülésem alatt pár szónál többett nem tudtam Apival beszélni mert olyan erősek voltak a fájásaim,viszont tudom, hogy nélküle nem lettem volna olyan erős és magabiztos a szülőszobán.

Szép szülést - születést Nektek!

2009. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!