Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondanátok a véleményeteket?...

Elmondanátok a véleményeteket? . De ne azt írjátok, hogy gondoljon mindenki azt amit akar.

Figyelt kérdés

Tényleg kíváncsi vagyok:


Van 3 lány gyermekünk, akiket imádunk és ŐSZINTÉN nagyon örülünk annak, hogy mind a három lány :) DE TÉNYLEG!


Szívesen vállalnák 4. babát is, de már a 3. baba várásakor is megkaptuk, hogy biztos azért szülök, hogy VÉGRE FIÚ legyen! Pedig nem így van.


Attól félünk, hogy ha vállalnák a 4. kicsit akkor még inkább ránk húznák ezt: CSAK azért, hogy VÉGRE legyen más nemű is! :(


Tudom, hogy gondoljon mindenki azt amit akar, meg, hogy ne foglalkozzak azzal amit mondanak, de ezt nem lehet csak úgy lenyelni, főleg ha ezt az ember a saját családján kívül a munkatársaktól de még a 6. szomszédtól is ezt hallja! :(


HA fiú baba születne akkor gratulálnának orrba-szájba, hogy na megérte, ha meg a 4. is kislány, mint a többi gyerkőc akkor jönnének a sajnálkozások szóban, mimikában stb...


NA ettől félek, de nagyon :(

Nem tudok elvonatkoztatni, hiába...


2011. dec. 14. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor őszintén mondom neked:


Ha van rá anyagilag keretetek, hogy biztonságban feltudjatok nevelni 4 gyermeket, független attól, hogy a 4. lány vagy fiú lesz, akkor hajrá.

Szerintem teljesen mindegy, hogy fiút szül-e valaki vagy lányt, ha nem tudja fent tartani és állandóan nélkülözniük kell bármiről is van szól.


Én tudom - legalábbis gondolom -, hogy nem a segélyért és egyéb járandóságokért szülnél még egy gyermeket!


És tényleg azt tudom neked mondani, hogy ehhez másnak köze nagyon nincs, csak neked és a párodnak, majd ezután a családod többi tagjának. Akár hogy is alakul, senki nem fog azért megvetni, mert egy újabb életet hozol a világra!


Sok sikert a leendő babóhoz :]

2011. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Bocsi de erre szerintem nem nagyon lehet mást mondani mint hogy ne foglalkozz senkivel.Ha szeretnétek még egy babát akkor hajrá.Ha kislány lesz akkor kislány lesz,ha meg fiú akkor fiú.Szerintem mindegy az a lényeg hogy egészséges legyen.Sajnos sokan vannak úgy hogy ha már van egy lány akkor el se tudják képzelni hogy igenis van aki örül ha a második meg a harmadik is kislány lesz.Nekünk még csak egy kislányunk van,de ha a második babánk is lány lesz ugyanúgy fogunk neki örülni.De az biztos hogy én nem tudnám lenyelni az ilyen beszólásokat,biztos hogy megmondanám mindenkinek a magamét.Ha szeretnél 4.babát akkor nehogy már azért ne szüljél mert félsz hogy mit mondanak.
2011. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavarna, ha mindenki azt gondolná, csak azért vállalunk babát, mert hátha fiú lesz.

Ha valaki, legyen az barát vagy szomszéd, akárki, megkérdi, minek vállaltátok a 4. babát is, akkor én erre azt mondanám, mert állunk úgy anyagilag, hogy megtehetjük.

Ha valaki kedvesen kérdi ennek okát, kedvesen elmondanám a véleményem, hogy miért vállaljuk a 4.et.

Aki meg csak megrántja a vállát meg hasonlóan flegmán viselkedik, azzal pont ugy kell bánni.

Ja és csakazért sem nézetném meg a 4. baba nemét, nehogymár azt higgyék, fiút akarunk. Csak az érdekelne, egészséges legyen.

2011. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nos....nekem az első kisbabám fiú lett. Rögtön teherbe estem és szintén kisfiú lett! Először azon voltak megdöbbenve, hogy 11 hónap lesz közöttük, aztán meg azon "sajnálkoztak" hogy megint kisfiú! Nagyon rossz érzés, mert én mindig is három fiúra vágytam és én átérzem azt amit leírsz, hogy milyen szánalmasan, lesajnálva tudnak nézni!!! De!!!! Én közöltem ezt velük, hogy nem kell a sajnálatuk mert egy: magamnak szülöm a gyerekeket nem másnak kettő: nem azért szülöm a másodikat, hogy kislány legyen három: ha öt fiam lenne, akkor sem hiányozna az életemből egy kislány mert mindegyik gyermekem más lenne!!! Szóval: Én leszögeztem ezt a szemükbe, megmondtam kerek-perec és ezek után másként álltak hozzám és talán, én is másképpen tudtam hozzájuk állni!!! Én örülök neki, hogy ennyi gyerkőcötök van és még szeretnétek! :) Még legalább egyet mi is!!! :)
2011. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Lényegtelen hanyadik babád, úgyis ellenkező neműt fognak várni. Első babám lány lett, rögtön megkaptam, hogy "sebaj, majd a második biztos fiú lesz"...

Na szóval, ha akarnak úgyis beszólnak, mindegy is hogy hány gyereked van és tök mindegy milyen nemű.

S akkor őszintén: ha neked boldogság lenne még egy gyerek, és megvan hozzá a kellő háttér, akkor most kit is érdekel, hogy a szomszéd néni mit beszél?

Ne hagyd, hogy bármilyen hülye beszólás is szétbarmolja a saját boldogságodat.

2011. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
nyugi nekem már a második fiúnál is állandóan sajnálkoztak főleg hogy a családban csak fiúk voltak és úgymond rajtam volt a világ szeme. Most én is úgy gondolom, szeretnék még majd gyereket, de ellentétben veled, én már nem akarok szülni hanem örökbe fogadni egy 3-4 évest. Ha minden jól megy akkor anyagilag is megengedhetjük magunknak.Akkor viszont bizony hogy kislányt szeretnék a két fiú mellé.
2011. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam egy nővel a mikor mentem vérvételre. Ő is a 4-ik babáját várta. Látszott rajta, hogy nem rosszak az anyigi körülmények! Neki is mind kislány volt és a pocakjában is kiscsaj volt. Ő sem azért szülte a negyediket mert annyira kisfiut akartak, hanem mert a férjével együtt mindig is nagy családot akartak. Ehez senkinek nincsen köze. Ha ti bírjátok anyagilag miért is ne! Egyébként meg minden kislányért adnak egy fiut! (Majd ha férjhezmennek!)
2011. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi 3-an vagyunk lányok. Apumat mindig lesajnálták, hogy "csak" 3 lánya van, nem tudott egy fiút sem összehozni. Pedig köszöni, imádja, hogy 4 nő veszi körül.

Nekem van egy lányom. A férjem vidéki, amikor kiderült, hogy nem fiút várunk, akkor szinte lesajnálták, az egyik szomszéd azt mondta, az nem is gyerek.

Most a második babánkat várjuk. Engem az érdekel hogy egészséges legyen, a neme meg nemigazán.

2011. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek 5 fia van!!!

ÖT

:D

Ők azért vállaltak ennyit, mert szerettek volna sok MAGYAR gyereket!

Szerettek volna nagyon kislányt is, de csak nem sikerült :)

Többet már nem vállalnak .

És nem foglalkoznak senki véleményével sem.

Ezen kívül van még 3 kutya, meg nyúl, meg mit tudom én :)

Szép nagy család .


Én igazán nem törődnék senki véleményével sem.

Azt még nem vágták a fejedhez, hogy a családi pótlékért, meg az anyasági fizuért szülsz ennyit?

Hagyjuk már az idiótákat!


Sok sikert a negyedik utódhoz!

2011. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ÓÓ ne aggódj bármilyen neműek lennének az embereknek mindig megvan a sommás véleménye erről a hány gyereket vállalsz és milyen összefüggésben van a nemükkel dologgal, nekünk pl. 3 gyerek van a legkisebb és a legnagyobb fiú. Szóval mikor a harmadikat vállaltuk nagyon sokan mondták hogy: dehát már van fiú is lány is MINEK a harmadik??? (jesszusom...mintha ez a gyerekvállalás dolog ilyen patikamérleg vagy teljesítendő penzum lenne).

A másik reakció pedig na akkor majd a végére még egy kislány is lesz??

Ezt se értem, miért lenne? Nem édesmindegy milyen neműek??? :D

Valóban akkor kell vállalni amikor magára SZEMÉLYRE vágysz és nem a nemétől függően vállalod:)

És nálatok ez így van ahogy olvasom úgyhogy senkinek semmi köze hozzá.

"Megnyugtatlak" ha lenne fiad is és lányod is és úgy szeretnél negyedik babát akkor IS meglenne a keresetlen véleménye mindenkinek (miszerint a mai világba ennyi gyerek meg biztos a segélyért meg stb.)

Én is tettem már fel itt kérdést és a gyerekes szülők nagy része igazából így elítélte már a 3 gyereket is a kommentek alapján, merthogy jaj hogy tudok majd mindháromnak kocsit-lakást stb. a feneke alá tenni...

2011. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!