Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony lett az afp-m (0.77)....

Alacsony lett az afp-m (0.77). Kötelező elmenni a magzatvízvizsgálatra?

Figyelt kérdés
Félek a vetéléstől. Dokim is azt mondta, az afp-re már nem nagyon hagyatkoznak, többi leletem tökéletes, uh-kon is minden oké, ne menjek. Nem tudom mit csináljak.
2009. máj. 20. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelezö,csak ajánlják.De ezek az AFP eredmények ngyon bizonytalan adatok a magzatra nézve.
2009. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia, van a vérvételes teszt is, de a magzatvíz mintavétel a 100%-os. Én voltam kombinált és integrált teszten is (ezek a vérvételesek is) azért mert elmúltam 35 éves. Ezek negatívak lettek szerencsére és az uh is rendben volt. A magzatvíz mintavételre akkor mentem volna, ha ezeknél valami nem stimmelt volna. A vérvételes tesztek, főleg, ha mindegyiket megcsinálják,kb. 95%-os bizonyossággal mutatják meg, hogy van-e gond.
2009. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Az miért lenne alacsony.Nekem 0.75, és az azt mondták tökéletes.Ki mondta hogy ez alacsony érték, doki??
2009. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Saját felelősségedre nem kötelező,de aláiratják veled a kiskönyvben.Én se mentem el,mert én is féltem a vetéléstől.Különben az AFP-vel ne foglalkozzál,mert az egy nagy hülyeség!Az UH-n minden rendben,vérvételből a Down szűrés is jó,akkor foglalkozz csak magaddal és nyugi!Nem ér ennyit az egész!Jó egészséget és ne foglalkozz a magzatvizvétellel!

2009. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem az afp 0,57 MOM lett.Azt mondták alacsony,elküldött a doki genetikai tanácsadásra utána uhra.Nem javasoltak további vizsgálatokat,mert a rizikófaktorom magas lett.Mondjuk nekem amit 16hetesen vettek le afpt eltünt.Szóval 18hetesen lett alacsony.

De mondta az orvos,hogy ne aggódjak,mert 20 éves vagyok....

Most 30 hetes kismami vagyok.És semmi gondom,panaszom nincs a várandósággal kapcsolatban.

2009. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Védőnő azt mondta ez tökéletes, mert 0.5 felett jó. Örültem is neki, aznap mentem uh-ra, ahol közölték hogy ez alacsony. De ne izguljak, mert a babával minden rendben, alaposan megvizsgálta, de beszéljek a dokimmal. Dokim szerint viszont, minden rendben, ne idegeskedjek. Na puff.... Ezek után már tényleg nem tudom mit csinálnak.
2009. máj. 20. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 0.56 volt az afp-m, de mellette minden más eredményem jó, úgy, mint neked. Én is pánikba estem akkor, de megnyugtatott a dokim, hogy ez egy nagyon megbízhatatlan vizsgálati módszer, és mivel a magzatvízvétel 100-ból 1 vetélési aránnyal jár, nem biztos, hogy megéri kockáztatni. Végül nem csináltattuk meg, de azóta is minden uh-m meg vizsgálati eredményem jó, nem lehet gond.
2009. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez megnyugtató:)

Boldog babavárást!

2009. máj. 21. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!