Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a diagnózis?...

Mit jelent a diagnózis? Aggódom! Kérem aki ért hozzá segítsen!

Figyelt kérdés

Az uterusban egy 12 mm-es petezsák látható, válaszfal láth.

b.o. norm adnex, Dougl foly. nincs

j. adnexumnak megfelelőenb egy 34x23 mm-es echodens képl. benne egy 7,3 mm petezsákszerű képl.

Grav.s.7

Gemini?

Grav. extraut. ?

Szimultán terhesség?


2009. máj. 21. 17:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ebből az jön le, hogy valószínű 7 hetes ikerterhes vagy:)
2009. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

uterus=méh

grav=terhesség

gemini=ikrek

grav. extraut.= méhenkívüli terhesség

echodens= ami az ultrahanggal kimutatható képlet

A többit nem tudom. Szerintem célszerü az orvosodtól megkérdezni, hogy mi a diagnózis, ö sokkal jobban el tudja magyarázni, hogy mit miért írt, mint hogy te elkezdesz aggódni, hogy esetleg méhen kívüli terhességed van vagy ikreid, pedig esetleg csak egy nagyon halvány gyanú merült fel. Az orvos feladata, hogy a pácienst tájékoztassa az esetleges komplikációkról, más esetben hogy megnyugtassa!!!!!!!!

2009. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszi, de az orvos sajnos sztk.-s volt és lövése nem volt semmiről, amint a kérdőjelekben is látszik...elküldött a megyei kórházba kivizsgálásra és már a műtétet is emlegette...
2009. máj. 21. 17:37
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Grav.s.7= 7 hetes terhesség

Gemini? = ikrek?

Grav.extrauterin? =terhesség méhenkívüli?amúgy az intrauterin a méhen belüli

( [link]

2009. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Igen, ikerterhességre gyanakodnak. Az egyik petezsák jó helyen van. de a másik a petefészekben, szóval méhen kívüli. De ez még csak gyanú. A szimultán azt hiszem azt jelenti, hogy nem egy időben termékenyült meg a kettő. Mit mondtak? Tovább vizsgálgatnak? Ha ez tényleg így van, az nagy ritkaság. Mindenesetre szorítok, hogy a másik ne az legyen amire gondolnak, mert akkor műteni kell és nem tudom a másik baba megmarad e.
2009. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
És mikor mész a kivizsgálásra?
2009. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Valószínüleg felmerült benne, hogy esetleg ikrek vagy esetleg méhen kívüli terhesség, de nem tudta eldönteni. Mert mindet csak megkérdöjelezte. Szerintem akkor is, ha az orvosnak nincs pontos diagnózisa, kötelessége lenne elmagyarázni a páciensnek, hogy milyen jellegü problémáktól tart, ezért milyen jellegü kivizsgálast akar. Minthogy csak mütétet emleget, de nem mondja meg, hogy miért. Ès ír egy latin nyelvü szöveget hozzá, hogy biztos, hogy meg ne értsd, ha nem vagy a témában képzett. Szerintem az ilyen magatartás az orvos részéröl nem fair, és nem szabad elfogadni!
2009. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Holnap megyek a magándokimhoz, csak előtte akartam egy uh-t hogy minden rendben van-e....

Amúgy pco-s vagyok, nemm lehet, hogy egy cisztát látott a petefészkemben?

Nem is értem, hogy lehetek 7 hetes, amikor 5 és fél hete menstruáltam utoljára...itt valami nem stimmel...

2009. máj. 21. 17:45
 9/24 A kérdező kommentje:
utolsóval egyetértek...no komment
2009. máj. 21. 17:45
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát akárhogy is van szerintem is szemétség kétségek között hagyni egy babát váró nőt. Azért írd meg holnap, hogy mi volt a magándokidnál...
2009. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!