Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diagnózis :Missed AB. Mire...

Diagnózis :Missed AB. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Milyen a műtét? Meddig tart? Inszem-es baba volt. Mikor mehetünk a következő inszem.-re?
2010. dec. 3. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy a műtét kb fél óra, és semmire nem fogsz emlékezni, mert altatnak. Nekem utána sem fájt sehol (fizikailag), kb egy hétig vérezgettem gyengén.

Az inszem-es részhez nem tudok hozzászólni.


Sajnálom!

2010. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom... Nálam így volt: Reggel bementem a kórházba, kontroll uh után felvettek az osztályra. Feltették a lamináriát (kacsa, majd a méhszájtágító behelyezése a méhszájba), erről van aki azt mondja, hogy fájdalmas, nekem nem volt kellemetlenebb egy szimpla rákszűrésnél. Néhány órát feküdni kellett, várni, hogy táguljak. Közben nekem voltak kis görcseim, de kibírható, menstruációhoz hasonlított. A műtőben ágyra fel, lábakat lekötözték, zsákba be, majd intravénásan kaptam altatót. Én nem aludtam el teljesen, érzékeltem a körülöttem lévő világot, hallottam a beszélgetést, de nem értettem mit mondanak. Az időérzékem nem hagyott el, sem a humorérzékem, mert arra tisztán emlékszem, hogy dalolásztam közben... Akkor jó ötletnek tűnt. (Érdekes ez az altató szer, brrr...) Maga a műtét úgy 10 perc, valamennyi fájdalmat éreztem közben, de tompán, és elmosódottan, nem volt vészes. Műtét után átpakoltak a hordágyra, amikor megláttam a dokit, még megkérdeztem tőle, hogy jé, a doktor úr végi itt volt?? Mondta, hogy igen, és vigyorgott. A szobában átpakoltak az ágyra, félkómás voltam még 1-2 órán át, és nagyon szomjas. Kicsit görcsöltem is, de ez sem volt vészesebb egy erősebb menstruációnál. 4 óra elteltével jöhettem haza. 10 nap vérzés következett, egyre kevesebb. Nálunk nem inszemes baba volt, spontán estem teherbe, nekünk 3 hónap várakozást javasoltak, de nem tudom, ez inszemnél hogy van. A műtéttől ne félj, fizikailag semmi. Lelkileg nem könnyű, de erős leszel, és túl leszel rajta. Elfelejteni nem lehet, de elfogadni igen. Sok sikert, kitartást kívánok, ha gondolod, írd majd meg, mi volt.
2010. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem a műtéttől félek igazán, hanem az, hogy hogy fogom lelkileg túlélni. Már most is elég megvisel.

2010. dec. 4. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hete volt. Fizikailag kevésbé viselt meg mint egy átlag menstruáció. Lamáriát kaptam én is (még nem szültem), ez pici görcsöt okozott csak, épp h éreztem. Kb 2 órát kellett várnom, míg kitágul a méhszáj (ez függ a terhesség korától is). A műtőben uúgy volt, mint ahogy az előző válaszoló írta, csak én jót aludtam, semire nem emlékszem, az ágyamon ébredtem. Kb fél órát voltam kicsit kómás, aztán enyhes hasfájás, ami másnapra meg is szűnt. Nem nagyon véreztem utána szerencsére.

Lelkiekben nagyon segített, h párommal tudtunk sokat beszélgetni Róla. Elneveztük Őt, és elbúcsúztattuk egy héttel a műtét után, csak mi kettesben. Nagyon fáj h itthagyott minket, de képesek lesztek Ti is továbblépni.

Pár hónapot a testi és leki regeneráció miatt is érdemes várni a következő baba tervezéséig.

Kívánom a legjobbakat, mielőbbi felépülést!

2010. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!