Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj járni terhesgondozásra?...

Muszáj járni terhesgondozásra? Mi értelme?

Figyelt kérdés

Mi van, ha én nem akarok járni ultrahangvizsgálatokra és vizsgálatokra?

Felelőtlenség?

Régen nem volt ennyi vizsgálat...


2012. jan. 5. 14:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Felelőtlenség magaddal és a babáddal szemben is. Ez nem kívánságműsor.
2012. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

ja régen sok gyerek még anyai méhben elhalt, vagy halva született.


Ha nem jársz minimum 4 vizsgálatra akkor nem kapsz semmilyen támogatás, azt hiszem még gyest sem.


Felelötlenség minimum labor és 4xvizsgálatra el nem menni. De pl ott a toxoplazmózis és más baktériumok amik torz, béna gyerekeket eredményeznek, de még idejében kezelve megakadályhozható lehet.


Régen is volt terhesgondozás, nagyanyámat is rendszeresen nézte az orvos. Az utolsó farfekvéses volt és korházban szülte. A másik nagyanyám meg elmúlt már 35 azért kellett korházban szülnie. Vagy is akkor is volt terhesgondozás már.

UH tesóm születésénél nem volt még másfél kilóval született (habár tudták az okát, és hogy kicsi is, de nem tudták megnézni)

2012. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
nem csak a te érdeked hanem a babáé is!nem fogod tudni hogy minden rendben van-e és nem lesz meg annyi pecséted ami bizonyos juttatások miatt kell.nekem sem mindig kellemes oda járni de nem én vagyok a fontos hanem a baba.
2012. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

az régen volt,és igen,felelőtlenség a babára és rád nézve is!

és az egyszeri anyasági segélyt sem kapod ha nem jársz el annyiszor amennyiszer kell!

2012. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, lelked rajta. Senki sem kényszerít semmire.

Ami miatt érdemes:

- jó arról értesülni, hogy minden OK anyával és a babával is

- ha netalántán valami nem Ok, akkor arra fény derül és szerencsés esetben orvosolható

- anyagi ok: ha nem mész min. 4 alkalommal, nem kapsz egyszeri anyasági támogatást szülés után

2012. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
Ha netán megszületik a Angolkóros gyereked akkor meg ugrálsz fűhöz-fához??Se keze-se lába,pereled az orvost,és köpködöd!
2012. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%
MIndig a "régen.."-nek jönnek az emberek. De be kell látnunk, azóta eltelt x év, az emberek, a szervezetek, a betegségek, vírusok, szövődmények...stb is változott. A levegő sem olyan, mint régen, és még sorolhatnánk. Akkoriban nem is volt ennyi betegség, vagy legalábbis nem ilyen durvák, mint manapság. Téged is több hatás ér, így a babádat is. Szerintem a saját megnyugtatásod érdekében is menj, nem történik ott semmi rossz, semmi extra, minden a Te és a babád érdekében van.
2012. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
else hiszem, hogy van olyan, aki babát vár és nem akar elmenni a vizsgálatokra...Én sem azért megyek, mert szeretk orvoshoz menni és azt a pénzt nem tudnám elkölteni.Egyszerűen tudni akarom, hogy minden rendben van-e odabent...
2012. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

A kötelező terhesgondozás max 4 megjelenésből áll. Elmész amikor terhes leszel: megnézi a doki a babádat, hogy jó helyen tapadt-e meg , aztán a 14. héten megnézik, hogy megfelelően fejlődik-e. Majd elmész még a 18. héten egy átfogóbb uh vizsgálatra és még a szülés előtt egy kicsivel. Nem kötelező havonta dokihoz járni és minden mozzanatát uh-al követni a babának, vagy 3D-s uh-ra elmenni.

De olyan nehéz elképzelni, hogy ezt a 4 alkalmat is sajnálja valaki a gyerekétől és magától. Főleg ha sztk-ba mész, mert akkor még pénzbe sem kerül (max időbe).


(persze a végén van magzati szívhang vizsgálat, de azt em tudom, hogy kötelező-e, bár eszembe nem jutott volna nem eljárni rá)

2012. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
akarom mondani 12. héten
2012. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!