Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én voltam a nőgyogyásznál és...

Melissza001 kérdése:

Én voltam a nőgyogyásznál és ezt az eredmény kaptam, és h ezek mit jelenteken? TVS:30 mm-es AP átm, uterus 7 mm-es a nykh. jobb o. i ovarium 32x 31 mm-es bal o-i ovarium 39x 20 mm-es Mko-i petefészekben sok apró tüszőlátható Ez jelenthet terhességet?

Figyelt kérdés

2012. jan. 10. 15:22
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Hát december elején...16 éves vagyok..de miért mondta az orvos,h a méhembe sok tűsző van?az mit jelent?
2012. jan. 10. 15:56
 12/32 A kérdező kommentje:
hát december elején volt az utolsó vérzésem...16 éves vok...és mit jelent ,h a méhembe sok a tűsző?
2012. jan. 10. 15:57
 13/32 anonim ***** válasza:
Az uterus, az asszem a méh, amelyben 7mm-es a nyálkahárty, amely utalhat arra, hogy terhes vagy. Az ováriumnak most nézem utána a google-ban és azt jelenti az ovárium szó, hogy: petefészek. Tehát szerintem leírja, hogy mekkora a méhnyálkahártyád, meg azt, hogy mekkorák a petefészkeid, aztán a tüszők meg szerintem meg nem érett petesejtek, azok válhatnak cisztákká,ha nem érnek meg petékké és nem válnak le, de nem biztos, úgyhogy ne ijedj meg mert nem értek hozzá csak mintha hallottam volna ilyet.de nekem is voltak amúgy a babó mellett még tüszőim és azt mondta a dokim h lehet hogy nem okoznak semmit. Hány napja késett a menzid amikor dokinál voltál. Mert ha nagyon az elején voltál akkor azért nem látta még a babót, csak a megvastagodott méhnyálkahártyát. Kb úgy látja, ha már két hete késik a menzid és úgy mész el. Visszahívott valamikorra? Ha nem tesztelj és irány kicsit később egy másik doki! Írj majd, hogy mi lett! Szorítok!
2012. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
hát köszönök szépen mindent...am ugy kezdödött az egész ,h elsőnek nőgyogyászhoz mentem el,és ott azt mondta a nő,h nem látja,h terhes-e vagyok,mert televan a hugyholyagom vizelettel..és elküldött ultrahangra..és ott az ultrahangon az mondta az rvos,h én nem vagyok terhes,csak a méhembe sok a tűsző..a tűsző jelenthet terhességet?attol lehetek terhes?
2012. jan. 10. 16:05
 15/32 anonim ***** válasza:
Jajjj most olvastam, hogy 16 vagy. Akkor gondolom még nem örülnél, ha babó lenne. Terhes tüneteket, olyat mint pl a hányinger, hasfájás, cicifájás, fáradtság, szédelgés, undor nem érzel?????? Ha jól számolom, akkor ha terhes vagy akkor kb 15-énél előbb nem valószínű, hogy látná ha terhes vagy, mert akkor leszel kb 6 hetes terhes, ha az vagy és akkörül szokták látni. 5 hét körül lehetsz ha terhes vagy. De lehet hogy nem vagy ám az, csak valami hormonális gubanc. Tesztelj minél gyorsabban! Még a reggeli vizeletet sem kell megvárnod, mert neked azért már 9 napja késik, tuti kimutatnáá. Én a helyedben most azonnal lerohannék a patikába.
2012. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták elöttem, hogy mi mit jelent.

Én csak arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy ha ilyen hosszúak a ciklusaid, akkor kései peteéréseid vannak. Szóval ha véletlen megszakítással, vagy naptármódszerrel védekeztek, akkor azt gyersan felejtsd el, mert nagyon hamar teherbe eshetsz. Nem tudhatod, mikor van ovulációd, szóval így nagyon kell vigyáznod. Jobb lenne, ha inkább fogamzásgátlót szednél, akkor lenne rendesen, 28 napra ciklusod.

Én ugyanebben a cipöben voltam és nagyon kései peteérésemböl lett terhesség.

Ha terhes is vagy, még nem lehet látni.

2012. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jelenti:

TVS (transzvaginális szonográfia= hüvelyi ultrahang) alapján megállapította, hogy a méhed 30mm-es, a nyálkahártya 7mm (nem valószínű, hogy terhes vagy, mert ez elég vékony), a jobb oldlai petefészked 31*31mm-s a bal oldali 39*20mm-es.

Mindkét oldali petefészkedben sok tüsző látható = ez azt jelenti, hogy jelenleg nem érik egy sem.


Mivel 16 vagy, feltehetően tanultál biológiát, így illene tudnod, hogy a nők petefészkében az összes petesejt benne van tüszőkbe rejtve,m és ezek érnek meg hónapról hónapra. Ezt látta a doki, ez normális.


Semmi jel nem utal arra, hogy terhes lennél.

2012. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

A tüszö az a be nem ért petesejt és az a petefészkedben van.

A megtermékenyült petesejt meg a méhben ágyazódik be!

Amugy attól, hogy 9 napja késik, nálad nem fogja kimutatni a teszt, mert a doki csak tüszöt látott. Nekem 3 napos késésnél a doki látta a petezsákot, amiben fejlödik a baba, vagyis látta a terhességet.

Ha még két hétig nem jön meg, akkor nagyon kései peteérésed volt és terhes lettél, akkor kezdj el izgulni.

2012. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat..holnap mindenn féleképp veszek tesztet.

Amugy nem érzek semmi különös jeleket...

2012. jan. 10. 16:14
 20/32 A kérdező kommentje:
Ha ebbe a hónapba nem jön meg a menses akkor tuti,h terhes vagyok? hiába mondta az orvos ,h nem vagyok az..az lehet,h még nem látta,mert kis terhes lennék?
2012. jan. 10. 16:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!