Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én voltam a nőgyogyásznál és...

Melissza001 kérdése:

Én voltam a nőgyogyásznál és ezt az eredmény kaptam, és h ezek mit jelenteken? TVS:30 mm-es AP átm, uterus 7 mm-es a nykh. jobb o. i ovarium 32x 31 mm-es bal o-i ovarium 39x 20 mm-es Mko-i petefészekben sok apró tüszőlátható Ez jelenthet terhességet?

Figyelt kérdés

2012. jan. 10. 15:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Utolsó! Csak kérdezném, mi köze van a tüszőinek a terhességi teszthez? Bizony 9nap késés után már kimutatja a terhességi teszt. Az nem a tüszőket mutatja, hanem a Hcg hormon termelődését. Nekem is rajta van a papíromon, hogy van néhány meg nem érett tüszőm, emellett a másik oldalon volt a petezsák és benne a szikhólyag, embrió 6 hét után. De a beágyazódást követően el kezd a petefészek hcg-t termelni és azt jelzi a teszt. Viszont uh-val 6 hét körül látszik, van olyan eset akinek már hamarabb is de nem biztos.
2012. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szia.

Szoval nem vagyok orvos, de nogyogyasz mellett voltam asszisztens.

az uterus= meh, amin a nyalkahartya 7 mm vastag. Az ovarium=petefeszkek, szoval a jobb oldali 32x31 mm nagy, a bal oldali 39x20 mm-es nagysagu. Mko=mindket oldali petefeszekben apro tuszo. A petefeszekben tobb ezer tuszo talalhato, melyek mindegyikeben megtermekenyitetlen petesejt talalhato.

Egyszoval a petefeszkeid jol mukodnek, mert van bennuk tuszo, azaz megtermekenyitesre varo petesejt.

Terhes nem hiszem hogy lehet, ha voltal uh-n es ott nem lattak. Ha terhes lennel lattak volna.

Szerintem a korodat tekintve, van hogy kesik, de ha szeretnel biztosabbat akkor vegyel a patikaban egy tesztet.

Rendszeres a menzid?

Vedekeztetek a baratoddal?

2012. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem rendszeres a mensesem,van olyan ,h egy hónapban 2x jön be,és következő honapba már megse jön.És nem végekeztem a barátommal,de azt mondta a barátom,h nem ment belém..és az ultrahangon az orvos az mondta,h ő nem lát semmiféle terhességet sem..
2012. jan. 10. 16:24
 24/32 anonim ***** válasza:

Mivel nem rendszeres meg a mensid, valoszinu hogy ismet csak kesik.

A masik pedig, ha a parod ezt vagy azt mond, akkor is kell vedekezni. Ebben nem szabad bizni senkiben, csak sajat magadban, hogy igen te megtettel mindent es vedekeztel. Sok ferfi szereti azt mondani hogy ok vigyaznak, meg stb...

Mivel irtad hogy a doki nem latott terhesseget, nem hinnem hogy az vagy.

De ha meg szeretnel nyugodni akkor vegyel egy tesztet, par szaz forint, es kiderul.

2012. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ha elmondták ultrahang után, hogy nem vagy terhes, akkor egészen nyugodt lehetsz, nem vagy terhes. Ráadásul a nyálkahártyád 7 mm, akármi legyek, ha terhes vagy.
2012. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
43%

Én sem vagyok hülye, hogy a hcgnek semmi köze a tüszöhöz.

Sok apró tüszöje van, azt jelenti, hogy már megvolt az ovuláció. Ha megtermékenyült a petesejt, akkor 10 nap kell neki, hogy beágyazódjon és elkezdje termelni a hcg-t. Mivel nem látott az orvos petezsákot, hiába csinál terhességi tesztet, negatív lesz, mégha terhes is. Mert még nem ágyazódott be a megtermékenyült petesejt. Egyszerü biológia.

Én is voltam uh-on, a ciklusom 22. napján, volt sok apró tüszöm, 10 nap múlva meg pozitív volt a tesztem és látta is a petezsákot. 6. hét körül már az embriot is lehet látni, van, akinél a szívhangot is.

2012. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, nem bántásból mondom, ez a szomorú igazság: rettenetesen buta vagy.

Először is már az első oldal alja felé leírtam, mi az a tüsző, linket is mellékeltem, de fogadjunk, hogy nem olvastad el. Akkor miért kérdezel?

Másodszor: védekezés nélkül szexelni 16 évesen, és elhinni, hogy a barátod "nem ment beléd" - a hülyeség csúcsa. Előváladékról nem hallottál még? Az így védekező nők 35%-a 1 éven belül teherbe esik, vagyis minden harmadik. Ha 3 évig csinálod, akkor az esélyed 100% a terhességre. Magyarul: 3 éven belül biztosan teherbe esel. Ha nem, azt meddőségnek hívják.

Harmadszor: a tűsző nem a méhedben van, hanem a petefészkedben, ahogy a leleted is írja, de a fentiek után már el se várom, hogy ezt megjegyezd.

2012. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%

Mindezen túl a kedves válaszolók is megválogathatnák a tanácsaikat:


*Én csak arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy ha ilyen hosszúak a ciklusaid, akkor kései peteéréseid vannak.


Vagy egyáltalán nincs peteérése, elöregszik a nyálkahártya és leválik. Ez a jobbik eset, mert legalább nem lesz terhes nagy felelőtlenségében és hiszékenységében, de ha majd gyereket akar, lesznek problémái. (Ettől függetlenül megjegyezném, hogy bármikor megérhet egy pete, spontán, akár orgazmus hatására is, így bármikor teherbe lehet esni, még menstruáció alatt is.)


*Jobb lenne, ha inkább fogamzásgátlót szednél, akkor lenne rendesen, 28 napra ciklusod.


Ez egy nagyon nagy tévedés. Rendszeresen, 28 naponként lenne MEGVONÁSOS VÉRZÉSE. A tabletta mesterséges ciklust tart fenn. 16 évesen felírják indokolt esetben a tabit (rendszeres nemi élet mellett!), de csak olyanoknak, akiknek már beállt a ciklusa magától. Kontárok felírják azért is, hogy legyen rendszeres vérzés, de ez nagy hiba, ugyanis nem megoldja a problémát, csak elnapolja, amikor a nő abbahagyja a tabit, és gyereket akar, rájön, hogy összevissza menstruál.


*Én ugyanebben a cipöben voltam és nagyon kései peteérésemböl lett terhesség.


Azért lett terhesség, mert nem védekeztél. Mint mondtam, bármikor lehet spontán peteérés. De legalább elrettentő példa vagy a kérdezőnek.

Ha valaki nem akar gyereket, miért nem lehet védekezni? Ez a pasira is vonatkozik.

2012. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

*Én csak arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy ha ilyen hosszúak a ciklusaid, akkor kései peteéréseid vannak.


Vagy egyáltalán nincs peteérése, elöregszik a nyálkahártya és leválik. Ez a jobbik eset, mert legalább nem lesz terhes nagy felelőtlenségében és hiszékenységében, de ha majd gyereket akar, lesznek problémái. (Ettől függetlenül megjegyezném, hogy bármikor megérhet egy pete, spontán, akár orgazmus hatására is, így bármikor teherbe lehet esni, még menstruáció alatt is.) "

Mi a tanácsommal a probléma? Igen, kései peteérése is lehet, vagy nincs is, igen, ez utóbbit nem tettem hozzá. De igazam van. Ergo, csak kötekszel.

*Jobb lenne, ha inkább fogamzásgátlót szednél, akkor lenne rendesen, 28 napra ciklusod.


Ez egy nagyon nagy tévedés. Rendszeresen, 28 naponként lenne MEGVONÁSOS VÉRZÉSE. A tabletta mesterséges ciklust tart fenn. 16 évesen felírják indokolt esetben a tabit (rendszeres nemi élet mellett!), de csak olyanoknak, akiknek már beállt a ciklusa magától. Kontárok felírják azért is, hogy legyen rendszeres vérzés, de ez nagy hiba, ugyanis nem megoldja a problémát, csak elnapolja, amikor a nő abbahagyja a tabit, és gyereket akar, rájön, hogy összevissza menstruál. "

Igen, megvonásos vérzés. Attól még van neki és mit csináljon 16 évesen? Menjen meddőségi központba? Vagy járkáljon havonta nögyógyászhoz, mert nem jön meg neki???

Ergo, megint kötekszel.

Jártam én is ebben a cipőben, tudom jól, milyen, ha tizenévesen tudatosul egy nöben, hogy meddöségi problémái vannak. És a nögyógyász sem fog mást tenni, mint felír neki fogamzásgátlót és felvilágodsítja, ha majd gyereket szeretne, ezt és ezt kell majd tennie.

2012. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
36%
28-as mégis mi jogon oktatsz ki itt mindenkit!De szeretem az ilyen okoskákat!Csillagozgatja itt mások írásait...!Jéusom!Na ezzel aztán sokat segítettél a kérdezőn!!!!!! De legalább büszke lehetsz magadra, hogy milyen naon ügyes és okos vagy!
2012. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!