Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy reagal az aki mar nagyon...

Hogy reagal az aki mar nagyon reg probalkozik de nem jon ossze es akkor talalkozik egy varandos anyukaval?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul esett hogy egy ismerosom akinek nincs gyereke(nem ismerek reszleteket hogy nem akarnak vagy nem jon ossze)oda se jott gratulalni egy osszejovetelen,pedig tudta hogy babat varok.Elhiszem hogy faj meg egy kis irigyseg is van a dologban,de azert megis ugy illik,na nem azt vartam hogy most mindenki korulcsokoljon,de eleg feltuno volt hogy mindenki odajott hozzam es kerdezoskodtek,csak o nem...
2009. máj. 24. 22:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötözködni akarok, tényleg.De az utosó válaszoló is az inteligenciát emlegeti.De hol van olyankor az inteligencia, mikor valakinek olyan mély a fájdalma hogy napokat sír át, csalódik, vágyódik, kínlódik, és még sorolhatnám.Gonolj bele, én 19 hetesen szültem meg a halott magzatomat, kínok közepette, soha nem panaszkodtam senkinek, de mikor utána egy évig sikertelnül próbálkoztunk, mások meg pocakosodtak, én meg számoltam hogy na most ő annyi idős terhes mint amikor én elveszítettem az én angyalkámat, aki kész kis ember volt, hát ne tudd meg mit éreztem.De nekem sokkal nehezebb volt hogy nem tudtam vele szóba állni(pedig jóba voltunk előtte), mint neki.De nem ment, leblokkoltam, nem TUDTAM egyszerűen vele arról beszélgetni, ami nekem életem legnagyobb tragédiája.De ő is hibás volt, mert ő sem közeledett, pedig akkor lehet nekem is könnyebb lett volna.

Szóval szerintem aki olyan helyzetben vagy hogy ő kismama, és van a környezetében akin látja, vagy tudja hogy ilyen problémája volt, és azért nem szól hozzá, igenis ne hagyja rá, beszéljen vele, mondja el neki hogy mennyire drukkol neki hogy sikerüljön a baba.Ne dugják a fejüket a homokba.Azok szenvednek.Nem mindenki olyan erős ám, meg függ attól is hogy mik vannak az előzményben.Nem mindegy hogy hanyadik terhességet vetéli, el, mennyi idősen, van e már gyereke, és még sorolhatnám.Utolsó előtti voltam.

2009. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,annak aki azt irta hogy erzeketlen vagyok,sajnalom hogy igy reagaltal,pedig nem irtam olyasmit ami megsertsen valakit.Tavaly telen en is elvesztettem egy babat tiz hetesen,ugyhogy tisztaban vagyok a masik tabor erzeseivel is,megsem reagaltam igy amikor kolleganoim sorra lettek kismamak!Egyszeruen orultem veluk egyutt hogy nekik sikerult es biztattam magam hogy nekem is sikerulni fog.Ez attol is fugg hogy ki hogy epul fel idegileg egy ilyen trauma utan,csak mint kismama,talan a hormonok miatt is erzekenyebb az ember arra hogy huszan odajonnek gratulalni es egy valaki nem.Egyebkent az illeto hazaspar kb.tiz eve hazas,gondolom mas mar konnyebben beszel ennyi ev utan a gyermektelensegrol,mint aki frissen elvetelt.De arrol sajnos meg vagyok gyozodve hogy tul a fajdalman van irigyseg es rosszindulat is a dologban.
2009. máj. 25. 09:20
 13/26 anonim ***** válasza:
63%

szerintem csak nem tud mit kezdeni a helyzettel. Én is túlvagyok egy vetélésen, sok terhes kismamával találkoztam azóta. Érdekes módon sokszor volt, hogy nem tudtam mit kezdeni a helyzettel, megkérdeztem, hogy jól van-e, de a babáról nem érdeklődtem. Nem érdekelt. Utána, mikor elkezdtünk próbálkozni, de még nem tudtam, hogy sikerült-e vagy sem, beszélgettem a kismamákkal, de csak olyan általános dolgokról, hogy mikor jön, melyik nőgyógyászhoz jár, ilyesmi. Szerintem egyserűen érdektelen lesz az ilyen témával kapcsolatban.


4 hetes km

2009. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja a hormojaid szórakoznak és tesznek túl érzékennyé.

Az én első babukám is 10 hetesen ment el. Egy évig tartott, hogy újra babás legyek...most vagyok a 8.-ban holnap indítom a 9.-et.

Nem könnyű ez. Én soha nem mutattam hogy mennyire fáj ez nekem de nagyon sokat sirtam. Elgyászoltam szépen és elengedtem.

Minden nap kérem, hogy maradjon velünk, mert nagyon várjuk. Nagyon nehezen hányok és nagyon keményen megdolgoztat minden reggel olykor este is. De nem baj.

Egyik munkatársam teherbe esett november környékén és nem merte megmondani nekem egészen januárig. Vele örültem őszintén. Nagyon megkönnyebbült. Nekem is valószínű azért ment könnyebben mert elengedtem az első babámat...és tessék. Jött valaki más. Most én nem merek mondani semmit. De dagadok...le fogok bukni.

Szóval ne vedd fel, hogy nem ment oda. Nem tudod az ő történetét...engedd el azt ami történt és örülj annak aki jön hozzád és kérd minden nap, hogy maradjon.

2010. márc. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
62%

Hát tudod... Szóval te BIZTOS VAGY BENNE, hogy irigység és rosszindulat miatt nem ment oda hozzád egy nő, akinek SOK ÉVE nincs (talán sose lehet!) gyereke!

Örülj a te szerencsédnek és ne mások fájdalmán lovagolj, mikor részleteket se ismersz!!! És nagyon örülj, hogy te nem tapasztaltad meg azt, amiken ő átmegy (átment)! Nagyon örülj.


Ne haragudj, de nagyon érzéketlen vagy!

2010. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sem azzal kellene foglalkoznod kimegy most oda gratulálni. Én nem is értelek! Élvezd a terhesség örömét és ne az emberek reakcióját figyeld! Boldogabb lennél ha az az 1 ember odamenne hozzád és gratulálna? Miért olyan fontos ez? Én tiszteletben tartanám azt az embert akinek ez fáj mert ő nem élheti meg ezt a csodát! Azt hiszed csak azért mert neked is volt egy vetélésed tudod mit érez a másik? Én nem hinném!!Nem neki,neked kéne tapintatosnak lenni mert neked már összejött!!MIÉRT NEM ELÉG EZ NEKED?

Ne haragudj én nem akarlak bántani de nekem ez kicsit furcsa!! Boldog babvárást kívánok neked!

2010. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az első babámat 19 hetes terhesen vetéltem el. Hatalmas trauma volt. Haragudtam az egész világra! Sok kismama ismerős, kolléga volt körülöttem . Nem tudtam őket olyan szemmel nézni ahogy kellett volna. Bíztattam őket, de belül nagyon fájt, hogy nekik mért sikerül és nekem mért kellett így járnom. Bevallom őszíntén az első időkben én is kerültem minden kismamát és kisbabát. Aztán ez változott, már őszinte szeretettel símogattam meg a babákat, és már nem az volt bennem hogy mi történt, hanem hogy én is szeretnék újra belevágni. Azóta megszületett aprócska kislányom 29 hétre, és nagyon sok bíztatást kapunk azoktól az anyukáktól akiket egy időben annyira kerültem.
2010. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
7.49-es valaszolonak,azert nem ertem iert kell sertegetni/El se olvastad az utolso elotti kommentemet.Nekemis volt vetelesem es nagyon megviselt de tuleltem es nem bantottam senkit meg azert mert nekem nem sikerult.Nem tudom miert vagyok erzeketlen amiert ezt a kerdest feltettem es foleg azert mert a reszleteket az illeto parrol nem is tudtuk.Azota megszuletett a kislanyom,persze a keresztelore meghivtuk oket,(mi is voltunk az ok lagzijukban)nem jottek el es egy olyan atlatszo hazugsaggal erveltek hogy egy ot eves gyerek is jobbat talalna ki.Persze lehet gyerekuk,de a csaj ki nem allhatja a gyerekeket,az a velemenye hogy akkor az o karrierjevel mi lesz ha szul egy gyereket.Ezt o maga mondta.Tehat nem mastol hallottam.Errol ennyit.Sozval remelem tanulsagos ez a dolog par valaszadonak aki rogton engem fujt le hogy nem tudom atelni mas tragediajat,hat nem is akarom de vannak esemenyek amin tul kell tegye magat az ember es ne ugy szenvedjen hogy kozben mast megbant.
2010. márc. 17. 11:52
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a 7.49-es válaszoló nem volt sértő! Az az igazság, hogy te csak a felesleges dolgokkal foglalkozol. Miért nem a gyerekednek örülsz??? Hogy nem megy el a keresztelődre nem csodálom, én sem mennék el hozzád!! Csak gonoszkodsz és áskálódsz!!! Ha ennyire utklod miért hívod meg, hogy kibeszélhesd? Nem vagy FAIR!!
2010. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Miért kéne túl tennie magát az eseményen? Hogy neked jobb legyen? Joga van szenvedni, ha tetszik neked ha nem! Nem körülötted forog ám a világ??
2010. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!