Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a terhelésem és...

Rossz lett a terhelésem és eddig semmi bajom nem volt, most meg már tök úgy érzem beteg vagyok... hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Sok véleményt hallottam és mindenki csak ijjesztget,pedig tök jól éreztem magamat,2 napja tök ideg vagyok emiatt a baba sem mozog annyit.Hétfőm fogad az orvosom addig is diétázgatok,de hogy kezeljem ezt lekileg,mert etljesen úgy veszem ki mindenki szavaiból,hogy ez betegség,pedig nem érzem rosszul magamat.8lett a terhelésem és 4.5 a sima.25hetes vagyok.Köszi a válaszokat.
2008. ápr. 1. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad rosszul, akkor ne idegeskedj. Az orvosod úgyis segít mindenben. Nagyon sok kismamának magasabb a terhelése a kelleténél, és nem lesz semmi bajuk. Nyugodj meg, ha ideges vagy azt a baba is megérzi.
2008. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 8 cukor nem olyan vészes!! Kerüld a fehér kenyeret, a sok fölös szénhidrátot, és nem lesz semmi baj!! Nővéremnek 8 fölött volt, vigyáz, mit eszik, és már 32 hetes boldog kismama, egészséges fiúcskával.

Boldog babavárást!! :o)

2008. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem jó az idegesség,de az összes ismerősöm aki cukros volt olyan dolgokat ond,hogy megijjesztenek vele.Hogy minden nap szurkálnom kell magamat házi vércukor mérővel,meg hetente behívnak vérvételre és ha nem jó le..nak,hiába diétázok,meg méregetni kell a kaja mennyiséget-holtott olyan éhes vagyok néha egy lovat is fölfalnék.egyszerűen meg vagyok ijjedve ,hogy fog ez a 3.5hónap eltellni még így.És hiába lesz jó a cukrom akkor is menni kell vizsgálgatni,mint egy beteget..mintha nem bíznának abban,hogy betartom a diétát..szval ezt nem tudom megemésztemi és e miatt vagyok ideges..
2008. ápr. 1. 15:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megertelek,nekem is igy an,csak nem a cukor /meg/hanem a labvizesedesem miatt vagyok ki.

17 hetes kismama vagyok,es mar par hete a labam vizesedik,es nem tudok mit tenni ellene.Es mar figyelem mindig,es amiota szoltak,h so,fuszermentes etkezes,na azota meg teljesen betegnek erzem magam,es felek,nehogy vmi baj legyen.

En itt felvettem egy kismamaval a kapcsolatot,akinek terhessegi cukorbetegsege van,es ha gondolod megadom a cimet,es O annyira aranyos,rendes,h mindenben segit neked,etkezes,szoval csak ajanlani tudom Ot,neki mar a masodik babaja,es mar az elsonel is volt neki ez,igy a masodiknal is,ugyhogy O tenyleg tudna segiteni,h hogyan lehet ezt kezelni,mind lelkileg mind gyakorlatban.Ha erdekel irj priviben,es elkulodom a cimet.

Boldog babavarast

2008. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem nem kell ezt annyira felfújni.A 8-as cukor nem vészesen magas,egy kis diéta azt ki lehet bírni.Lelkileg pedig miért viselne meg???Ez nagy túlzás azért.Van aki cukrosan éli le az életét,és nem tehet ellene semmit szúrja magát,és normális életet él.Én heparinnal szúrom magam naponta,és a cukrom is magas kicsit.Ez van,nem tehetek mást,betartom az orvos utasításait.A gyerekem,és a saját érdekem kívánja ezt.Meg lehet érteni.Az előző terhességem 7-ik hónapjában kaptam egy tüdőembóliát,és mégsem okozott semmilyen lelki betegséget.Örülök,hogy élve megúsztuk.Most pedig ezért szúrom magam,mert ezzel megelőzhetem.Örülj neki,hogy nem annyira magas,hogy neked is böknöd kellene magad,aztán meg ha úgy lenne azt is ki lehet bírni.Gondolom azért ellenőrzik,nem kell ezért nyafogni,a ti érdeketekben van ez.

Boldog babavárást.

De bocsi hogy megjegyzem,ha egy kis kellemetlenségre vagy a tűre így reagálsz,mit fogsz te művelni mikor szülsz?

2008. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi én egy szóval nem mondtam,hogy a tűtöl félek,egyszerűen a tudat,hogy betegnek kezelnek,holott nem vagyok az-legalábbis nem érzem ezt...amúgy meg nem tudom te ,hogy vagy ezzel,de én tök édesszájú vagyok és szó szerint ideges vagyok ha nem ehetek meg valamit amit kívánok-ezért elég ideges is vagyoknapok óta..olyan mintha elvonón lennék.Amúgy nem nyafogni akarok,de igazából nem értem a te hangsúlyodat sem,mert nem ismerjük egymást így nem tudom mi jogod van erre a hangnemre és előítéletre egyáltalán.De kösz a választ igazán megnyugatató volt...az előttem írónak üzentem..
2008. ápr. 1. 18:29
 7/11 A kérdező kommentje:
JAh és bocs,még csak annyit,hogy van aki legalább előre aggódik az egészsége miatt.Szerencsére nem vagyok beteg semmiben,és sajnálom azokat akik azok,de nem tudom ezzel vígasztalni magamat,hogy és aki egész életét ezzel éli le.Ez nekem nem megnyugvás..
2008. ápr. 1. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért kezelnének betegnek??Te kezeled betegként magad.

Nem vagy te kicsit hipohonder?Nincs semmi bajod,minek fújod fel?Ha ezt csinálod,most még csak a fejedben van gond,később más is lesz.Egyszerűen többet fognak ezután ellenőrizni,mert kicsit magasabb a terhelt cukrod.Ennyi,nem vagy beteg,feleslegesen kelted magadban ezt a tudatot.És nekem igenis hisztis nyafogásnak tűnik amit leírtál.Te vagy nagyon fiatal vagy még,vagy csak nagyon elkényeztetett.De tudod mit,lehet,hogy jót tenne neked,ha megtudnád milyen az,mikor naponta injekciózhatod magad,meg többször ellenőrizhetsz cukrot,és akkor majd vígasztalna utána,hogy te egészséges vagy.

2008. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudod én a legnagyobb ellenségemnek sem kívánnék ilyet(hogy szúrkáld magadat egy kicsit,hogy megtudd milyen...)te a saját életeddel nem vagy megelégedve és ezt siratod és mások bajával próbálod vígasztalni magadat,de látszik az is te milyen vagy...,nem mondanám a szándékodat semmilyen segítő szándéknak.Én egész életemben mindent megtettem azért ,hogy egészséges legyek-maradjak és igenis mért baj,ha egy olyan eredményért aggódok amire nem számítottam.Inkább agóddok mint beletörődöm abba,hogy szurkáljam magamat-..és ki tudja ki lehet e lépni utánna a szurkálási körből.Nem is csodálkozom,hogy olyan az egészséged amilyen.Amúgy ha a 3dik x.et te fiatalnak nevezed akkor örülök neki.Bár így lenne mindig.De az a helyzet az ilyen válaszaiddal senkinek nem segítessz...amúgy a betegségek 80%a lelki eredetű és ez bebízonyított..ki tudja talán nálad is az,de te megelégszel azzal,hogy megetszel mindent azért,hogy ne ess vissza ha injekciózod magadat...hát ki ,hogy csinálja...igazad van-lehet nem kellene aggódnom ezen ennyire,de inkább mint az amit te csinálsz.
2008. ápr. 1. 21:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

hey hey hey, azért fogjuk vissza magunkat, kedves előttem szóló. Nem azért írt a kismama, mert tovább szeretné bosszantani magát, hanem azért, mert szeretne megnyugodni. Most hány éves, vagy milyen tulajdonságokkal rendelkezik az lényegtelen. Aggódik a babájáért és a saját egészségéért, ami teljesen jogos terhelés utáni 8 mmol-lal. Diétázni kell, és le kell mondania sokmindenről. Valóban nagy dolog a terhesség során lemondani a számunkra fontos dolgokról, de vannak mégfontosabb dolgok is a világon. Ez pedig a születendő baba, aki miatt nem faljuk halom számra az édességet, egészségesen étkezünk és nem alkoholizálunk, dohányzunk, éjszakázunk...stb. Ne feledjük el, egy ember életéről van szó, a mi gyermekünkről, és igenis LE KELL MONDANI AZ ÉDESSÉGRŐL, kedves kérdező :) Nasizz gyümölcsöt, vagy gyümölcsös túrókrémet, vagy gyümisalátát, vagy néha! diabetikus csokikat, pl a milka diet nagyon finom :)

Szóval ennyi :) és nem kell aggódni!

2008. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!