Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hogyan táplálkoztok...

Kismamák! Hogyan táplálkoztok a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Odafigyeltek például arra, hogy minden nap egyetek tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt, stb, vagy csak kinyitjátok a hűtőszekrényt, és esztek mindent, ami sorba jön? Nálunk most elég szegény a családi kassza, örülök, ha találok a hűtőben valami ennivalót, meg még nagyon kicsi a terhesség, még többbet nincs étvágyam, mint amennyi van. De tényleg fontos az, hogy mindenféle vitamint, vasat, stb. egyél minden nap? (nem vitamintabira gondolok, hanem természetes formára). 5 hetes vagyok
2009. máj. 27. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

"minden nap egy alma az orvost távol tartja":-) de komolyra fordítva nyugodtan egyél amit találsz és minden nap egy kis gyümölcs. a szervezet úgyis tudja mi kell neki ez a kívánósság.

néhanapján kapj be egy elevitet vagy gravidát vagy ami van.

bőven elég.

2009. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség elején tényleg elég fontos, hogy minden tápanyagot megkapjon a babó, ha nem szedsz terhesvitamint, vagy külön folsavat, akkor nagyon kell figyelni, hogy minden nap egyél olyat amiben folsav van. Pl. sóska, spenót és minden ami zöld.

Egyébként én ugyanúgy eszem, mint azelőtt, de Én mindig figyeltem, hogy egészségesen táplálkozzam.

Ha van a közeletekben piac pl., akkor elég olcsón tudsz egészséges, tápanyag dús ételeket csinálni, mert végre itt vannak a hazai zöldségek, gyümölcsök. Ha ezt nem tudod megoldani, szerintem szedjél terhes vitamint.

Nagyon jó egészséget kívánok nektek!

34 hetes kismama

2009. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én már 35 hetes vagyok.Eddig is azt ettem ami volt itthon, vagy épp megkívántam.Szeretem a gyermekemet, és szívből várom már, de sajna az evés terén elég válogatós vagyok.Ha tehetem é kívánom eszek gyümölcsöt.De nem minden nap.Ahogy jólesik.Amúgy fontos lenne a sok vitamin és ásványianyag bevitele, persze természetesen úton, de sokan inkább magzatvédő vitamint szednek.Így egyszerűbb.

Tejterméket is próbálok sokszor enni, de nem minden nap.A tejet nem szeretem, így más marad:-))

Tudom, hogy egészséges lesz így is a babám:-))

2009. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 hetesen ha nem is szedsz vitamint, folsavra szerintem ne sajnáld a pénzt! Én is gyógyszerellenes vagyok, de a babáért mindent.

Amúgy én eleinte ettem mindent, amit megkívántam, aztán 8-15. héten szinte minden kijött belőlem, most pedig szintén eszek mindenfélét. Persze nem kettő helyett!

Nyílván a kávéról majdnem teljesen leszoktam (még a gondolatától is rosszul voltam), kólát is nagyon ritkán iszok, de sok zöldséget és gyümölcsöt eszek.

Tejterméket nem nagyon -bár tudom, hogy kellene-, de azokat egyszerűen nem bírja a gyomrom.

22. hetes km

2009. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt hogy pár napig nem ettem gyümit vagy zöldséget. Aztán volt hogy majdnem egy hétig csak zöldséget és halat ettem, mostanában rengeteg epret eszek, minden nap valami kis gyümi, bár zöldséget most sem sokat. Tejet minden nap iszom, joghurtot is sokat eszek. A szervezet szerintem jelez hogy mire van szüksége. De valami vitamint kezdj el szedni.

Gratula a babához!

21 hetes vagyok

2009. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én az első 14 hétben, örültem ha meg tudtam enni a pirítóst, és nem jött vissza.Abszolút nem volt étvágyam, aggódtam is hogy nem fejlődik majd a babám, még a dokit is megkérdeztem hogy nem e ártalmas ha nem úgy eszek, és mondta nevetve hogy elveszi ő ami kell neki.És szépen is fejlődik a picike.Most 26 hetes vagyok, és most meg már nagy étvágyam van.

Azért próbálj meg vátozatosan enni, legyen benne zöldség, gyümölcs, persze nyersen, hús, fehérje, szénhidrát, ja és legalább minden másnap terhesvitamin.

Ha kisterhes vagy, akkor folsavat mindenképp egyél.

2009. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja húst az persze ne nyersen.Előző.
2009. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen szedek folsavat, ez a levél még elfogy, utána kezdem az elevitet. De a gyümit se, meg a tejet se kívánom minden nap, és el sem tudnám képzelni, hogy minden egyes nap főzelék legyen otthon. Főzök azt is, de a makaróni meg a burgonya is bőven benne van a menüben.
2009. máj. 27. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Én leginkább úgy táplálkozom, mint a terhesség előtt. Mondjuk több édességet eszek, viszont több gyümölcsöt is. Minden nap eszek gyümit, így azért tiszta a lelkiismeretem, mondjuk kívánom is nagyon. (lehet, hogy pont a sok édesség miatt) Plusz szedek femibiont, úgyhogy a folsav miatt nem aggódom.
2009. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!