Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól menjek terhesen...

Mikortól menjek terhesen táppénzre?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jelenleg 7 hetes terhes vagyok. Semmi panaszom nincsen (szerencsére :-)), és irodai munkát végzek. Szívesen maradnék a nyári melegig dolgozni, csak a főnökkel van baj. Az a pasi nem normális, mindenbe beleköt. Már 2 hónapja próbálok mindent úgy csinálni, ahogy kéri, de minden nap talál valamit, ami miatt lecseszhet. A többiekkel nincs gond, nagyon jóban vagyunk, de ettől a fickótól olyan ideges tudok lenni. Félek, hogy ez kihat a babára is. Ti mit csinálnátok? Hagynátok a munkát a csudába vagy ha egyéb bajotok nincs, akkor ez így vállalható?
2012. jan. 24. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiammal 18 hetesen mentem táppénzre, szintén idióta főnök miatt. AMíg dolgoztam, folyamatosan 140 felett volt a vérnyomásom, ahogy táppénzre jöttem, egyből helyreállt:)


A főnököm katasztrófa volt, gyomorideggel mentem mindig dolgozni.


MOst várom a másodikat, de szeretnék legalább a 7. hónap végéig dolgozni, a hülye főnököm helyett szerencsére fantasztikus főnököt kaptam, így élmény dolgozni:)


Szerintem legalább a 14. hétig várj, aztán menj táppénzre, ha nem bírod.

2012. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj legalább a 12. hétig. Ha nagyon idegesít, akkor az gáz, mert kihat rád és a babára is. Nyilván anyagilag jobban jársz, ha minél tovább bírod, de nem minden a pénz.
2012. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én hasonló okok miatt az első pillanattól itthon voltam. Először csak két hétre írattam ki magam - tudjak pihenni, mert ráadásul nagyon hányós voltam. Utána vissza akartam menni dolgozni, de ahogyan közeledett a munkába állás időpontja, úgy ment fel a vérnyomásom. Az utolsó lökést az adta, amikor szombaton beszélgettünk a férjemmel, hogy hétfőn meló én pedig szabály szerűen pánikrohamot kaptam.
2012. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan jártam, mint az előttem szólók... Sajnos vérezgetések/barnázás miatt itthon kellett maradnom (én hülye, akkor még szabadságból...), mikor mentem volna vissza dolgozni, belém kötött a közvetlen felettesem, egyből hasgörcs, barnázás, vérnyomás az egekben, irány a doki, dg: fenyegető vetélés, azonnal táppénz és ágynyugalom vagy kórház. Erre felhívott a nagyfőnök, hogy én mekkora inkorrekt szemét vagyok, hogy CSAK ÚGY kiírattam magam táppénzre... Így a 12. héttől vagyok táppénzen. A Babi nyugalma és egészsége nekem fontosabb, mint az a 30ezer havonta.


Nyugodt, boldog babavárást kívánok! :)

2012. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is a főnök miatt vagyok itthon a 14. héttől. Ahogy hivatalosan bejelentettem a terhességet, azonnal betett 168 órás éjjelnappali készenléti szolgálatba és szerves oldószerek meg cianidok ellenőrzését bízta rám. Mondtam neki, hogy ez veszélyeztető tényező, erre hogy nekem a felelősségem elsősorban a munkám. Mondtam, qrva nagyot téved, a felelősségem első, másod és tizedsorban a gyermekem, utána ott a munka is.

Aztán amikor vittem az orvosi papírt, hogy akkor nincs tovább, akkor hogy de kiesik egy embere. Mondtam, ezen akkor kellett volna gondolkodni, amikor megkértem rá szép szóval, nem utolsó utáni percben. Hát így járt...

2012. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én a 18. heti genetikai UH előtt semmiképp nem jöttem volna táppénzre... már csak babonából sem. Tudták bent, hogy terhes vagyok szinte az elejétől, de féltem a genetikai rendellenességektől (mivel volt rá példa a családban).

Munkahely pedig kell!!


Arra gondoltam, hogy ha túl korán eljövök és felvesznek valakit a helyemre, és később lesz valami baj, akkor nem tudok visszamenni a saját posztomra.

Én ilyen vagyok, szeretem több ponton biztosítani magam, mivel jövőbe nem látok :)


Szerintem dolgozz még, főleg ha szereted csinálni. Itthon elég unalmas :( A munkával lekötöd magad, több lesz a pénzed, így később több cuki gyerekholmit tudsz vásárolni.

A főnököddel pedig ne foglalkozz! Ha becsületesen elvégzed a munkád, nincs miért idegeskedned - hiszen kirúgni már úgy sem rúghat ki (akár tudja, hogy terhes vagy, akár nem :) ).


Jó egészséget!

2012. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ne értsétek félre, de örülök, hogy más is jár ilyen cipőben. Én is úgy gondolom, hogy az egészségünk fontosabb, mint a pénz vagy a meló, egyedül csak azért vacakolok ezen, mert olyan hülye dolognak tartom, hogy semmi bajom, és otthon vagyok táppénzen. De, első válaszoló, a vérnyomás nálam is játszik sajnos, és igen, már vasárnap reggel utálom, hogy másnap hétfő.
2012. jan. 24. 15:40
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, és többiek is. Még valami: tényleg nem rúghat ki? Úgy értem, azt tudom, hogy felmondási védelem alatt állok, de rendkívüli felmondással? Komolyan nem jövünk ki jól, és minden bolhából elefántot gyárt. Kicsit félek, mert fenyegetőzik. Most például orvoshoz kell mennem, szabira nem enged a meló mennyisége miatt, így csúsztatva gondoltam megoldani azt a másfél órát (még nem tudja, hogy terhesgondozásra járok), de fenyegetőzik, hogy ebből írásos figyelmeztetés lesz. Ilyenért például kirúghat?
2012. jan. 24. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondásra nem vonatkozik sajna a védelem, de azért annak elég szigorú szabályai vannak.

Ez szerepel a munka törvénykönyvében:


Rendkívüli felmondás


96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(2) A rendkívüli felmondás indoka tekintetében a 89. § (2) bekezdését kell megfelelően alkalmazni. A munkáltatói rendkívüli felmondás közlése előtt lehetőséget kell adni a munkavállalónak a tervezett intézkedés indokainak megismerésére és a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre, kivéve, ha az eset összes körülményeiből következően ez a munkáltatótól nem várható el.

(3) Kollektív szerződés, illetve munkaszerződés - az (1) bekezdés keretei között - meghatározhatja azokat az eseteket, amikor az (1) bekezdésben foglalt jogkövetkezménynek van helye.

(4) A rendkívüli felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon belül, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. Ha a rendkívüli felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, a tudomásszerzés időpontjának azt kell tekinteni, amikor a rendkívüli felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

(5)

(6) Rendkívüli felmondás esetén - e törvényben előírt kivételektől eltekintve - a rendes felmondás szabályai nem alkalmazhatók.

(7) A (6) bekezdéstől eltérően, ha a munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg rendkívüli felmondással, a munkáltató köteles annyi időre járó átlagkeresetet részére kifizetni, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén járna, továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is. A munkavállaló követelheti felmerült kárának megtérítését is.


Szóval reméljük nem vállalja be. Tudom, hogy korainak tűnik, de nem lenne jobb elmondani? Akkor köteles elengedni orvoshoz, védőnőhöz, a vizsgálatokra.


Nem is értem, mit akar az írásos figyelmeztetésével. Nem ellógsz, hanem csúsztatsz :( Szégyellheti magát...

És inkább szólj időben! Még az is lehet, hogy változik a hozzáállása, ha megtudja! :)


Szerintem ne legyél olyan anyagias, mint a hatos, fontosabb az egészséges gyermek, mint egy munkahely! És mivel otthon maradsz két-három évet, úgyis vesznek fel valakit a helyedre...


Négyes

2012. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tényleg jó szemét lehet!


Igen tényleg védett vagy a fogantatástól számítva, sajna kivéve a rendkívüli felmondást, de szerintem nem kockáztatná meg, hogy kirúgjon egy kismamát. És köteles elengedni a vizsgálatokra is, ha tud róla.

Nem tudom, nehéz helyzet... ha minden kötél szakad mond el neki, hogy állapotos vagy.

De ha azután is ennyire szemétkedik, akkor lehet jobb a táppénz... bár azzal ő sem járna jól (úgyhogy lehet vissza is venne), mert akkor fizethet utánad is és a helyettesed után is.

Ráadásul ha sok a meló biztos nem örülne neki, hogy eltűnsz egy pár évre :)

Ezt kellene finoman a tudtára hozni. Elmondani neki, hogy jobban jár veled így, mint otthon ülve.

2012. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!