Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól menjek terhesen...

Mikortól menjek terhesen táppénzre?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jelenleg 7 hetes terhes vagyok. Semmi panaszom nincsen (szerencsére :-)), és irodai munkát végzek. Szívesen maradnék a nyári melegig dolgozni, csak a főnökkel van baj. Az a pasi nem normális, mindenbe beleköt. Már 2 hónapja próbálok mindent úgy csinálni, ahogy kéri, de minden nap talál valamit, ami miatt lecseszhet. A többiekkel nincs gond, nagyon jóban vagyunk, de ettől a fickótól olyan ideges tudok lenni. Félek, hogy ez kihat a babára is. Ti mit csinálnátok? Hagynátok a munkát a csudába vagy ha egyéb bajotok nincs, akkor ez így vállalható?
2012. jan. 24. 12:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon rendesek vagytok. Nem is tudjátok, mennyire megnyugtattatok ezzel :-). Ezt a hetet még kibírom, aztán ha már lesz orvosi papírom, talán tényleg az lesz a legjobb, ha elmondom, mi a helyzet.Hátha...
2012. jan. 24. 17:01
 12/14 Szerénke41 ***** válasza:

Kitartást kívánok mindenkinek, aki ilyen helyzetben van!

Ami megragadta a figyelmemet, az egy bejegyzés volt, amely több-műszakos szolgálatról ír.

Én pár hete nyálaztam végig ügyvéd édesapámmal a jogszabályokat, egyrészt azért, mert mint állatorvos, érint a készenléti ügyelet, másrészt a fertőzés-és balesetveszély is. Másrészt azért, mert ugye itt volt múlt héten a nagy leépítés, amitől hangos volt a sajtó...

A leépítést megkaptuk, de én, mint várandós, ebbe nem eshettem volna bele. Én úgy értelmeztem a jogszabályt, hogy a várandósokat nem lehet elbocsátani, hacsak nem próbaidőn vannak, vagy nem követnek el szándékos hibát, gondatlanságot.

Ami fontos, hogy várandós nőt nem oszthatnak be készenléti munkakörbe és nem végezhet éjszakai munkát sem!

Amennyiben a várandós addigi munkaköre baleset, fertőzésveszélyes, vagy példának okáért a babára nézve veszélyes vegyi anyagokkal dolgozik, a munkáltatónak kötelessége úgy átszervezni a munkakörét, hogy a fent említett körülmények ne állhassanak fenn!

A terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatokra kötelező elengedni a kismamát a munkaidőben!

Mivel nekem mindig is álomfőnököm volt, el sem tudom képzelni a fent leírt szituációkat. Ugyanakkor ez egy olyan élethelyzet, ahol tényleg a baba-mama egészsége az első. Főnökként, ha ennyire kultúrálatlan is valaki, hogy a kismamát ilyen helyzetbe hozza, akkor is pontosan ismernie és alkalmaznia kell a jogszabályokat. ,,Bepróbálkozni" lehet a kismamánál, megfélemlíteni, de azt gondolom, ha a kismama egy ilyen szituban nem hagyja magát, és értésére adja, hogy ismeri a jogait, akkor a vezetőnek nincs mit tennie.

2012. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Szerénke,

én vagyok a készenlétis-bejegyzéses. :)

Én teljesen tudatában voltam, vagyok a jogaimnak, hát azon a héten megbetegedtem :). A háziorvos egyből betegszabadságot adott. A főnök megoldhatta a problémáját ahogy akarta. Nem tudom ki helyettesített :)

A cianidhoz és a szerves oldószerekhez elmentem, de próbáltam minél távolaóbb tartani magam a forrásoktól, szerintem sikeresen.

Egyébként környezetvédelmi felügyelő vagyok (Romániában), ránk is rengeteg veszély leselkedik, mi is gyakran találkozunk elhullott állatokkal, trágyával, szeméttelepekkel, mindenféle vegyi anyaggal, szennyvizekkel és mindenféle szennyezésekkel és komolyan nem értettem a főnököt, hogy ennyire nem érti meg a helyzetet? Telefonon is jól leteremtett, én pedig visszakérdeztem, hogy ha a felesége lenne ilyen helyzetben örülne-e neki. Azt mondta azzal én ne foglalkozzak. Hát nem is, de akkor ő sem velem!

Nem örültem a kezdet kezdetén a "kényszer-szabinak" (akkoriban annak éltem meg, én szeretem a munkámat, nagyon) de azóta rájöttem, talán életem legjobb döntése volt, annak ellenére, hogy muszájból hoztam meg.

Nagyon szerencsés voltam azért: a terhességem legeleje még munkaidőre esett, de akkor mindenki szabadságolt, tehát sokat kellett irodában ülnöm, aztán kivettem a nyári szabadságomat (3 hét) maradékát, aztán összeházadostunk, arra járt 5 nap. Gyakorlatilag egy hónapot kellett ilyen mérgező közegben eltöltenem, elég is volt, azóta viszont nagyon nyugis minden. :) alszom (már amikor engedi a pici), pihenek, vásárolgatok, élvezem aterhesség minden percét, megszorítások nélkül.

2012. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Babi0906 ***** válasza:

Sziasztok.

Én 23 hetes terhes vagyok és azt javasolnám, hogy a 12. hétig ne menj táppénzre, már csak babonából sem (általában a 12. hétig még a családnak sem szokás elmondani a terhességet mivel még nagyon korai), bár mi sem bírtuk ki. Nekem az egyik kolléganőmmel voltak-vannak gondjaim, de amikor arra gondolok, hogy ez a kis huncut itt van a pocimban minden rendbe jön :-D. dolgozni leginkább miatta is akarok, mert így még többet tudunk rá költeni, na meg azért 9 hónapig otthon nem lehet egy álom szerintem. De azt neked kell érezni mennyire bírjátok a tempót. Minden esetre a főnököd jobb ha megtudja, mert akkor köteles az orvosi vizsgálatokra elengedni + nem dolgozhatsz többet 8 óránál stb.

2012. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!