Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a tapasztalatotok, aki...

Mi a tapasztalatotok, aki terhesség előtt fogyott, az annyival többet is hízott? Van értelme "formába hoznom magam" terhesség előtt, vagy a túlsúllyal alapból kevesebb jönne fel?

Figyelt kérdés
Nem nagy túlsúlyról van szó, 5 kg, de sok olyat olvasni, hogy terhesség alatt fogyott, és attól még ugyanúgy meghízott valaki 15-20 kilót. Van olyan összefüggés, hogy ha nem fogyott volna, akkor talán kevesebb is jön fel? (Nem "ugrik" vissza a leadott pár kg?)
2012. jan. 25. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem. Én a terhességem első heteimben latvanyosan lefogytam a sok rosszullét miatt, aztán hanyatt-homlok próbáltam visszahízni, nehogy ne legyen elég energiája szegénykémnek. Csak akkor fogyj le, ha MOST úgy szebbnek éreznéd magad, még akár könnyebben teherbe is eshetsz. De arra ne számíts, hogy az úgy is marad. Aztán ott van még a szoptatás. Van aki a legjobb fogyókúrának tartja, hiszen annyi energiát kell belepréselned abba az anyatejbe. Én tuti tök le fogok majd fogyni ahogy ismerem magam, mert olyan gyöngécske vagyok, minden kis erőfeszítés meglátszik rajtam. De a nők egy nagyrésze ekkor hízik meg csak igazán.
2012. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 15 kg pluszom volt a 170cm-hez, amikor a babavállalásra készültem. Több orvos (háziorvos, családi barát és nőgyógyász)azt mondta: "most ne foglalkozzak a plusz kilókkal, majd a szoptatás után! Fogyókura idején meg nem szerencsés teherbeesni." De vannak nők, akik pár kiló fogyás után tudnak csak teherbeesni. Ha terhesen nem dölsz be annak a tévhitnek, hogy kettő helyett kell enned, meg vigyázol arra, hogy mit és mennyit nassolsz, és még sétálsz is naponta fél-egy órát, jót teszel magaddal és a babáddal is, és szüléskor nem leszel több, mintha egyébbként előtte fogytál volna!:) Tapasztalat! :)
2012. jan. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az első terhességem után (21 kilót híztam plusszmég előtte 7-et) igen sok túlsúlyom maradt!Én azt mondtam a férjemnek amíg azt le nem adom addig nincsbabaprojekt!Szóval 14 hósvolt a lányom (még szopott) mikor nekifogtam,és júliusra 19 kilót fogytam!Vékonyabb lettem mint mikor a naggyal teherbe estem! :)

Augusztusban próbálkoztunk először és sikerült rögtön!Mondjuk én úgy fogytam hogya szénhidrátot kihagytam teljesenaz étrendemből,magyarul húst ettem nyers zöldséggel vagy csak zöldséget!És minden nap futottam 1 km-tmeg erősítettem egy kicsit!Olyan jó formába kerültem,hogy szeptemberben (terhesen),elkezdtem a tesi félbehygott tesi szakom befejezését!Szóval az egészségemnek nem ártottam,a vizsgálatok is ezt mutatták!

Aztán a 16. hétig még fogytam 6 kilót!Addig voltam rosszul!Utána vesegondokkal kórházba kerültem karira,meg új évre meg is kellett műteni...

Hátmost ott tartok hogya minusz 6 kilóból már 4 visszajött!Pedig amióta terhes vagyok eszem természetesen szénhidrátot is!De mégsem hízom úgy!

Pedig újra kislányt várok!



Szóvalnálam teljesen más a két terhesség, hízás...



2 éves kislány és 25 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első és a második terhességnél is fogytam az elején, nem is keveset, aztán azért feljött mindkettőnél jó sok kiló. Eddig a másodiknál 10 kiló, és most vagyok még csak 34 hetes terhes, szóval szerintem érdemes kicsit terhesség előtt formába jönni. Bár rólam az első terhesség után lementek nagyjából a plusz kilók, de azért maradt narancsbőr bőven, arra kellett volna edzeni, de jött a tesó:)
2012. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szerénke41 ***** válasza:

Én mindenképpen ajánlom!!! Nemcsak a súly miatt, hanem az életmódváltás, szemléletváltás és a sport rendszeresítése miatt!


Annak ellenére, hogy az egyetem végéig versenyszerűen sportoltam, az elmúlt 5 évebn sajnos eltunyultam és kb. 10 kg-ot híztam. Tavaly ilyenkor betelt a pohár és úgy döntöttem, hogy ezen változtatnom kell. Az elhatározáshoz hozzásegített egy terheléses vércukorteszt, ami a normál érték legfelső határát mutatta!

Az étrendemben apró változtatásokat tettem, aminek a legkomolyabb lépése az volt, hogy nem ettem kenyeret. De nem koplaltam, csak megnéztem, hogy mit és mennyit! Az ebédek alkalmával pedig ésszerű határok közt, ha megkívántam valamit, pl. tésztafélét, akkor megettem. Szóval tényleg nem koplaltam. A kenyérmegvonás nehéz ügy volt, mert imádom péksütiket, kenyereket, de pár hét alatt meg lehet szokni!

A diéta mellett újra elkezdtem futni, és ennek az eredménye az lett, ami soha korábban még nem fordult elő: A hétfő reggelenkénti mérlegeléseken tátva maradt a szám, de ezúttal az örömtől. Könnyen, játszva fogytam hetenként 0,5-1 kg-okat koplalás nélkül!

Szeptemberre nagyjából már 9 kg-nál jártam, jól éreztem magam a bőrömben. Ekkor döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba. Ez a döntés persze nem a diétának volt köszönhető, viszont így megnyugodva vághattam bele a várandósságba úgy, hogy az ismételt terheléses eredménynem tökéletes lett!

A baba novemberben fogant, én pedig végig úgy készültem, hogy a várandósság alatt is folytatom óvatosan a futást, úszást, ha nem okoz bajt. Így talán nem lesz gondom a súlygyarapodásal.

Hát sajnos nem így lett. A futást az első pár hétben egyáltalán nem kívántam, hideg, szeles, esős idő, kialvatlanság, stb. Ezért felültem a szobabiciklire, hogy mégis mozogjak valamit. Sajnos 25 perc könnyű tekerés után elkezdtem vérezgetni, mindezt a 6. héten. Ezért azonnal leállított az orvos mindenféle mozgásról!

Ennek pedig az lett az eredménye, hogy bár az étkezésemen nem változattam semmit, mégis elkezdtek felszaladni a kilók! Most 12 hetes vagyok és plusz 3.5 kg-nál járok sajnos. 1 hete újrakezdhettem a mozgást, persze nem a futást, ami egyébként nagyon hiányzik, hanem nyugisabb úszást, hastáncot.

Úgy tűnik, hogy követem édesanyám és nagymamám példáját. Mindketten rengeteget híztak a terhesség alatt, bőven 20 kg fölött. Viszont 2 óra alatt szültek, rengeteg tejük volt, terhességi csíkok sehol és fél év alatt visszaállt a súlyuk. Hát remélem, ez nálam is így lesz....


Véleményem szerint a várandós nő súlygyarapodása egyrészt genetikai adottság, viszont mozgással, táplálkozással is befolyásolható! Nem mindegy, hogy valaki fitten, más szemlélettel, sportosan vág neki egy várandósságnak, vagy eleve súlyos pluszkilókkal!

Az, hogy nekem le kellett állnom az elején a sporttal, szerintem csak szerencsétlen véletlen, valószínűleg a nyereg nyomása miatt kezdtem el vérezni, és lehet, hogy ha óvatosan folytattam volna az eredeti kocogást, semmi gondom nem lett volna, a súlyommal sem.

Én mindenkit csak bíztatok, hogy ,,tegye rendbe" testét-lelkét és úgy vágjon bele a babaprojektbe, persze ha van erre lehetősége és pár hónapja! Bizonyított tény, hogy az aktív kismamáknál kisebb arányban fordulnak elő komplikációk és ritkább a terhességi diabetes!

2012. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!