Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki túlsúlyosan esett teherbe...

Aki túlsúlyosan esett teherbe válaszolna nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

szóval én most 80-90 kiló között vagyok.(vérnyomásom nem magas,viszont vérszegény vagyok.)

hogyan alakult nálatok a babavárás?komplikációk szülés alatt?

szülés után nem maradt csúnya a hasatok?nem lett olyan "lógós"?


2012. jan. 26. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
94 kilóval estem teherbe, 86 kilóval mentem szülni, nem diétáztam, nem koplaltam, csak baromi sokat hánytam az első hónapokban. Az első kiló a 7. hónapban jött fel, de akkor már 12 kiló mínuszban voltam. A hasam nem lett csúnya, viszont szoptatás alatt visszajöttek a terhesen leadott kilók, a végére ismét 94 kiló lettem. Komplikáció az állandó rosszulléten kívül nem volt, a szülés gyorsan zajlott (pedig első baba volt).
2012. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

86 kilóval estem teherbe, alig híztam, viszont terhességi diabéteszem lett. 160 ch-s diétára fogtak, nagyon vigyáztam, betartottam, a kilók szépen lassan lementek, helyette jött a víz, így 92 kg-mal mentem szülni.

Szülés után kb. egy hét alatt lement az összes víz, 75 kg körül voltam, amire sajnos nem vigyáztam és visszajött pár kiló.

Császárom volt, szerintem ezért is, de nekem lógós maradt a hasam. :(

Veszélyeztetett terhes voltam, de nem a vérnyomás miatt, az végig jó volt. A szülésnél sem a kilók miatt lett komplikáció.

2012. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

90 kilóval lettem terhes. 84 re fogytam le az első 3 hónap alatt. Én is vérszegény vagyok. Az utolsó két hónapban jött vissza a 6-7 kiló, mert elkezdtem vizesedni. Így 90 kilóval mentem szülni. A kórházból pedig 70 kilóval jöttem ki. A babavárás alatt nem volt semmi gond csak vas tablettát kellett szednem. Komplikáció különösebben nem volt. Gátvágásnál egy ér elpattant így több vért vesztettem, ezért plazmát kaptam rögtön szülés után. 2 hónapig szédültem a vérszegénység miatt. A szülést követő két napban pedig nem tudtam felkelni. A hasam szülés után azonnal visszahúzódott, 2. napon már senki meg nem mondta, hogy terhes voltam. Most 78 kg-al kezdtem a terhességemet és 86-nál tartok. Most még több vasat kell szednem. 32 hetes vagyok és a terhességem elején híztam fel 84-ig, majd az utóbbi 3 hónapban még plusz 2 kilót. A hasam bízom benne nem fog ismét lógni, bár most nagyobb a hasam. Sztem 90 kiló körül megyek megint szülni.

2012. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Szia a 80-90 kg között az azért elég nagy intervallum. Írd meg pontosan, hány kg vagy, mert ha 80 vagy, akkor egész más lehet a helyzet terhesség végéig, mintha 90. Előző babámnál 68kg-mal estem teherbe 87-tel szültem, nagyon vizes lettem, magas lett a vérnyomásom és kórházba kerültem a terhesség végén. Most 82kg-mal estem teherbe, most 72kg vagyok. 12hetesen. Azért mert nagyon étvágytalan voltam az első trimeszterben. Most viszont sokkal tudatosabb leszek, mert nem akarok úgy járni, mint korábban. Csak egészséges ételeket fogok enni végig. Tornára fogok járni 16 héttől. Nekem a védőnő azt mondta, hogy a túlsúlyos kismamáknak, igen, sajnos sokkal több a kockázatuk soksok komplikációra. Ez sajnos tény. Persze nem mindenkire igaz, mert általánosítani nem lehet. Azt tanácsolom neked, ha még az elején vagy, hogy tudatos kismam legyél és csak egészségeseket egyél, mozogj és ne hagyd el magad, vigyázz tudatosan arra, hogy csak 6-7kg jöjjön fel, hogy ne legyen bajod! Minden jót!
2012. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat.

85-87 kiló körül vagyok mostanában,de ez változó nyilván attól függ mennyire vagyok stresszes.(stressz miatt állandóan eszek ,ha nem nassolok akkor mozgás nélkül is 5-7 kilóval tudok kevesebb lenni) de egyébként mozgok sokat.

járok salsára és fittdancre is.

remélem ha majd terhes leszek sem kell lemondanom a mozgásról.

még csak tervben van a baba de úgy fél éven belül biztosan szeretnénk.

csak még nagyon fiatal vagyok és kicsit félek,hogy nem fogok szülés után tetszeni a páromnak.

2012. jan. 26. 17:46
 6/11 A kérdező kommentje:
bár egyébként anyukámmal nagyon hasonló az alkatom,ő három gyereken van túl és nem lászik a hasán semmi:)
2012. jan. 26. 17:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 82 kilóval estem teherbe, az első három hónap alatt lejött 5 kiló, végül 89-el mentem szülni. Az utolsó pár hétben kezdtem csak el vizesedni. Alacsony vérnyomásom volt és vérszegény is voltam. A terhesség alatt veszélyeztetett lettem, de annak semmi köze nem volt a kilókhoz, mert a méhszájam nyílt ki. A szülés abszolút komplikációmentes volt és a hasam teljesen lement a szülés után. Sőt egy terhességi csíkom se lett. :) És 12 kilóval könnyebben jöttem ki a kórházból.
2012. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A versenysúlyom 74 kg (egyébként aki nem tudja, az max. 60-nak néz).

Ennyi voltam, amikor az első babámmal teherbe estem. 102 kg-val mentem szülni. Belekakilt a magzatvízbe, ennyi volt az össz komplikáció szülés közben. A terhesség alatt párszor kevesebb volt a magzatvíz, mint a normális, ezért magzati szív uh-t csináltak. Folyamatosan kisebbnek mérték, az is volt :) 46 cm, 2750 g-mal született. 9,5 hónapos korában 88 kg voltam, megint terhes lettem, szintén 102 kg-val mentem szülni. Gyönyörű, komplikációmentes szülésem volt, ahogyan maga a terhesség is az volt, őt is picivel kisebbnek mérték, ő is 46 cm lett. 1,5 éves korára 74 kg lettem ismét. Most megint babát várok, a 30. héten 91 kg-nál tartok...

Nem zabálok, de nem is figyelek maximálisan oda az étkezésemre. Soha nem tartoztam a laposhasúak családjába, de nem is "lógos". Pár csík lett rajtam, de a férjemnek kifejezetten tetszik.

2012. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 27. 15:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azért azt tanácsolom neked, hogy ha még nem vagy terhes, akkor addig míg teherbe nem esel dobj le egy 15kg-t, hidd el sokkal sokkal könnyedebbnek fogod érezni az édes terhet. Én is csak az utolsó időben vizesedtem, azon kívül nem volt előtte gondom, de akkor is azt mondom így utólag, hogy sokkal jobb lett volna a közérzetem, ha 15 kg-kevesebb lettem volna. és mellékesen sajnos azért elég sok az ellenpélda: Vérnyomás, terhességi cukor, vizesedés, és a szív megterhelése. Aki ezt nem érezte szerencsés, de azért akkor sem hiszem, hogy a pici szíve örült a száz kg feletti súlynak! Te még elkerülheted ezt! Hajrááááá! Amúgy amikor most mentem a terhesgondozóba először, adott egy ajándék újságot a védőnő és abban pont egy kétoldalas orvosi cikk volt arról, hogy a túlsúlyos kismamáknak mennyivel nagyobb az esélyük mindenféle rizikóra. Én azt mondom, hallgathatsz a szerencsésen járt 100 kg-os kismamára, de én azt elolvasva és a saját tapasztalataimat összegezve eldöntöttem, hogy most biztos h nagyon oda fogok figyelni és tudatos leszek!Minden jót!
2012. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!