Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig volt féltékeny a...

Meddig volt féltékeny a nagyobbik gyereked a kisbabádra?

Figyelt kérdés
Van egy 27 hónapos gyönyörű, okos nagylányom és 12 hetes terhes vagyok. Eddig azt hittem nem lesz gond, mert minden este beszélgetünk vele a kistesóról. Erre valamelyik nap egy baráti pár kisgyerekét vette az ölébe a tesóm, nem is én és oltári féltékenységi jelenetet rendezett. Közölte, hogy csak és kizárólag ő ülhet be a nővérem ölébe. Mi lett volna, ha ráadásul én fogom meg azt a picit? Így már picit kezdek aggódni...
2012. febr. 3. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nővéremnek 5 éves volt a nagylánya mikor megszületett a hugi! Nagyon féltünk, hogy majd féltékeny lesz, de nem az. Első perctől imádja a kicsit, és besegít a nővéremnek. Néha jön csak rá, hogy anya ketten menjünk már az oviba! Persze megérti ha nincs kire hagyni a kicsit! De nagyon okos, ügyes nagytesó aki besegít az anyjának!
2012. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk 3 év korkülönbség van a lányok között. A nagyobbik imádja a kicsit, soha nem volt rá féltékeny. Persze néha előjönnek a vele miért vagy kedvesebb, mint velem dolgok, de ez inkább valami életkori dolog lehet nála, mert tesótól függetlenül is mondja.

A kicsi egyébként sokkal féltékenyebb meglepő módon (bár kezdi megszokni). Ha a nagy az ölembe ül akkor jön azonnal és az elején püfölte is a nagyot most már nem...csak ott akar ő is lenni azonnal. De féltékeny az apjára, a nagyszülőkre mindenkire a nővérére is, mert ha más babával játszik azonnal ott terem.

Nem biztos, hogy féltékeny lesz a nagy. Rengeteget paráztam ezen én is anno és mégsem lett semmi.

2012. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Inkább mikortól.

Nálunk az eleje szuper volt. Készítettem is rá a nagyot, és próbáltam mindent úgy csinálni, hogy hozzá igazodjak mindenben a picivel, és arra is figyeltem, hogy ő maradjon a középpontban, még akkor is, amikor "babanézőbe" jönnek a rokonok.

Amikor 10 hónapos lett kb. a pici, és szabadon kezdte a nagy játékait elvenni, az nehéz időszak volt, meg kellet tanulnia "osztozni". Kb. a pici másfél éves koráig sok konfliktus volt emiatt, de aztán össze nőttek. igaz, nálunk csak két év van közöttük.

Kérdéses az is, hogy beadod-e oviba, mert az megint új helyzetet teremt. Vagy már bölcsis volt?

2012. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most jár bölcsibe, de ott is mindenkitől el akarja venni a játékokat, viszont ha nem sikerül nagy sírás van belőle.
2012. febr. 3. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy beszélsz róla, és jól fogadja nem jelent semmit. Ő igazából nem tudja elkpézelni milyen is lesz valójában a kistesó, amikor otthon lesz.
2012. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!