Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem háborít fel, hogy...

Csak engem háborít fel, hogy minden nap van valaki, aki az iránt érdeklődik, hogy rászorultsági alapon kaphat-e kedvezményt az abortuszára?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék: nem azokat a nőket akarom elítélni, akik olyan nehéz helyzetbe jutottak, hogy úgy tűnik számukra, hogy ez az egyetlen járható út. Feltételezem, hogy egyetlen nő sem hozza meg egykönnyen ezt a döntést, és az ember szerintem élete végéig cipeli egy ilyen döntés terhét. Őszintén sajnálom őket. De könyörgöm, ha valaki olyan elképesztően nehéz helyzetben van, hogy nemhogy felnevelni nem tud benne egy gyermeket, de az abortuszt sem tudja kifizetni, akkor miért nem védekezik máshogyan?! Persze, tudom, sokszor mégis "becsúszik" a baba, de tegyétek a szívetekre a kezetek: azért az esetek túlnyomó részében nem erről van szó?

Nem értem, miért kellene az államnak ezeket az abortuszokat támogatnia. Én veszélyeztetett terhesként fekszem hónapok óta és reszketek, csakhogy megmaradjon a babám, közben természetesen táppénzen vagyok (bár nagyon szívesen mennék dolgozni!), és diplomás létemre 60 ezer forint táppénzt kapok. Szerintem a hozzám hasonló helyzetbe kerülteket kellene támogatni, nem a többszörös abortuszosokat, nem?


2012. febr. 8. 12:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
48%

4-es vagyok.

Te honnan tudod, hogy ki hogyan esett teherbe? Nem bántásból kérdezem, csak úgy érzem, sokan a felelőtlenséget tartják a leggyakoribb oknak, pedig nem az. Mint írtam, én ilyen esetekkel dolgozom, és látom, mekkora keserűség, fájdalom ezeknek a nőknek végigvinni a döntésüket. Ha felelőtlenek lennének, akkor valószínűleg lazábban vennék az abortuszt is. De nem. Sírnak, elkeserednek, próbálnak megoldást találni, csakhogy sokszor nincs.

És nem is kell ennyire nyomorultnak lenni ahhoz, hogy az ember meghozzon egy ilyen döntést.

Nekem 5 gyerekem van. A 3. kivételével mind tervezettek. Csakhogy kiderült, hogy az időközben kialakult betegségem miatt a 2 kicsi minimális oxigénhiánnyal született. Nem vészes a dolog, de ahhoz, hogy minden rendben legyen velük, Dévény tornára, szenzomotoros tornára, fejlesztőpedagógushoz kell járnunk. Felnőnének enélkül is, de nem lennének azon a színvonalon, amin a társaik. Hát ez havi 50000 ft. Így ha én most teherbe esnék a gyógyszer mellett, akkor nem vállalnám a babát. Mert onnantól nem tudnám fizetni a fejlesztéseket, és mivel valószínűleg Ő is ilyen lenne, pláne borulna minden.

A jelen helyzetben még az abortuszra is kedvezményt kellene kérnem.

És szerinted mit lát ebből a külvilág? Van házam, autóm (olyan helyen lakunk, ahová muszáj), minden nap veszek kaját, szépek, tiszták a gyerekek. Sokan mondanák azt hogy tartsam meg. De akkor hogyan tovább?

Érted mit akarok ezzel mondani?

És még valami. Majd nézd meg a Gyesedet, és örömmel fogsz visszagondolni a táppénzre :-)

2012. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%
A válaszomat nem "véresszájú"-nak szántam, csak arra akartam rávilágítani, amit pl. az utolsó is írt: honnan tudod, hogy kinek miért van/volt abortusza? Én csak ezt a három abortuszost ismerem, abból is egynek csak azért lett abortusza, mert a spirál és a baba között kapcsolat volt. Akkor most vonjak le messzemenő következtetést, hogy abortuszra csak olyanok mennek, akik védekeztek?
2012. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
19%
a nyamvadt spirál min. 20ezer Ft, és nem mindenki bírja összekaparni. Mondjuk 26 500 Ft gyesből. Ja, és a szervezete sem bírja mindenkinek. Mint ahogy a gyógyszert sem, mert bizonyos betegség mellett ellenjavallt. Elköttetés 100ezer.
2012. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

A gyengébbek kedvéért még egyszer: nem azokról beszélek, akik védekezés mellett/ellenére esnek teherbe!

Még egyszer: NAGYON SAJNÁLOM EZEKET A NŐKET! Én is nő vagyok, átestem már egy vetélésen, tudom milyen nehéz elveszíteni egy gyereket! Nem, nem ítélem el őket azért, mert életük egy bizonyos szakaszában ez tűnik a legjobb döntésnek. Mégegyszer: nem ítélem el őket! Oké?

De! Ha nem tud valaki kifizetni 26 ezret spirálra, akkor az a megoldás, hogy majd megy abortuszra, mert az "kedvezményesen" csak mondjuk 8ezer? Ha 3x becsúszik, már jobban járt volna a spirállal, nem is számítva a sok kinlódást, amin keresztülment.

Nem, nem tudom, milyen helyzetben vannak ezek a nők, csak sejtem, mert volt már hasonló élményem. Te, aki velük dolgozol, mindent tudsz róluk? Meg persze rólam is, mert egyértelmű, hogy felettük nem ítélkezel, de felettem, aki bátorkodtam felháborodni, felettem igen. Igen, jó kis alternatíva, hogy a gyesem, gyedem még kevesebb lesz, mint a táppénzem, holott 10 éve van diplomám és dolgozom tisztességesen, hogy megfelelő körülmények közé válalhassak gyereket. És kész élmény, hogy az én adómból fizetik más abortuszát! Számomra a megtiszteltetés!

Igen, már látom, hogy milyen egy alávaló alak vagyok, hogy nem a jósorsban és mások segítőkészségében bízva vállaltam gyereket! Az is hatalmas szemétség, hogy felháborítanak a FELELŐTLEN "kismamák", akik egyre-másra járkálnak abortuszra (mellesleg, ha te, kedves 4/11-es válaszoló valóban ilyen helyen dolgozol, akkor jól tudod, miről beszélek, hisz az, akikről te beszélsz, az csak egy ici-pici része ennek a történetnek).

És igazán az lenne a megfelelő magatartás, ha az éhkopp-szerű táppénzemből létrehoznék egy alapot, amiből az abortuszt népszerűsíteném és támogatnám a sok esetben sokszorosan "visszaeső" nőket.

Mellesleg nekem nincs cafeteriám, de a férjeméből kajajegyet választottunk, nem internetet. Pedig mi nem vagyunk olyan csórók, hogy ne tudnánk kifizetni az abortuszt, ha arra kerülne a sor...

2012. febr. 8. 14:09
 15/38 anonim ***** válasza:
67%

Azzal kezdeném, hogy ne csesszetek le, mert sírni fogok, pms vagyok, bakker, a természet elég sokmindent szánt nekünk, nőknek :D

A kérdésre válaszolva: a véleményem az, hogy aki igazán meg akarja oldalni, az meg is oldja, hogy ne jöjjön a baba. Lehet, hogy én túlparáztam annak idején a dolgot, de egyetem alatt a gyógyszer+óvszer kombinációt választottam, és nem is volt soha meglepetés. Nem kényelmes, de hatékony. Egyébként egyik védekezési mód sem nyújt tökételet biztonságot, ezt azért nem árt szem előtt tartani.

2012. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
17%

Drága! A hormonok tombolnak benned ezerrel, tudom, mert én is kismama vagyok :)

Elhiszem, hogy neked ez most szar helyzet, de azért, mert a te tehened megdöglött, ne kelljen a szomszéd tehenének is!

Egy kicsit otthon vagyok a táppénzes dolgokba, olyan nagyon nem dolgozhattál tisztességesen, ha csak 60eFt táppénzt kapsz. Szóval ez az én adóforintjaimból ne támogassák dumát most felejtsd el.


Egyébként szerinted mit kéne tennie az államnak? Támogassa a rászoruló nőket az abortusz költségeiben VAGY fizessen 18 (23) évig, míg állami nevelőintézetben nevelkedik az a gyerek. És akkor még a két optimális esetről beszélünk, nem arról, hogy a kukából szedik elő a halott csecsemőt... Senkit nem kötelezhetnek arra, hogy fizesse ki a 20-30-40 (mit tudom én mennyibe kerül most az abortusz)eFt-os költséget!

Igen, vannak visszaesők, olyanok, akik fogamzásgátlásnak használják az abortuszt. Ebben senki nem vitatkozik veled, de nem ez a többség!

2012. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
32%

4/11 vagyok. Hát remélem, tényleg csak a hormonjaid vagy most ilyen, kedves Kérdező! Én nem minősítettelek, csak leírtam neked, hogy én mit látok magam körül. Azt meg, hogy a te kis táppénzedből abortusztámogatás alapítványt, vagy mit létrehozni, elég világfájdalmas duma.

A tisztességes munkáról meg csak annyit, hogy nem vagy egyedül a problémáddal. Ez a világ most ilyen. El kell fogadni, túl kell élni. És mivel többször emlegetted a diplomádat, mint valami kuriózumot, feltételezem, azt te is pontosan tudod, hogy nem ilyen helyekre megy el az a rengeteg pénz az Államkasszából.

Igen, az abortusz létezik, igen vannak, akik felelőtlenek, de az arány pont fordítottja annak, ahogyan te képzeled. Erre próbáltam rávilágítani. Nem ismered a történeteket, sorsokat, mert kívülről sokszor nem látszik, mekkora a baj. És mivel kérdezted, igen, én ismerem ezeket az embereket.Nem egy hivatalban ülök, és aláírok néhány papírt, hanem a döntésig és a döntés után is kísérem Őket az útjukon. És kevés olyannal találkoztam, aki félvállról vette volna.

2012. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
71%

én még mindig nem értem, hogy miért akadtok ki mások dolgán, miért háborodtok fel. Neked ne legyen abortuszod és kész.

azt sem kéne támogatni, hogy felnőtt férfiak gyerekeket erőszakoljanak távol-keleten, azt sem, hogy háborús övezetekben embereket lőjenek halomra. mégis van ilyen.

2012. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Kedves Diplomás!

És arról hallottál már, hogy a sok helyen nem te választod meg a Cafetéria milyenségét?

2 olyan helyen is dolgoztam eddig, ahol csomagok voltak, azok közül lehetett választani. Tartalmaztak valamennyi kajajegyet, internetet, esetleg magánnyugdíj hozzájárulást, vagy egészségkártyát.

De olyan helyről is hallottam, ahol te választhattad ki, mit szeretnél, de minden limitálva volt. Volt egy forintosított összeg, a kajajegy 1-es szorzóval ment, a ruhautalvány 1,8-cal és így tovább. de ott sem lehetett csak kajajegyet kérni.

2012. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mégiscsak kuriózum, hogy diplomás ember vagyok, mert mindenki ezen rugózik :)
2012. febr. 9. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!