Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem háborít fel, hogy...

Csak engem háborít fel, hogy minden nap van valaki, aki az iránt érdeklődik, hogy rászorultsági alapon kaphat-e kedvezményt az abortuszára?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék: nem azokat a nőket akarom elítélni, akik olyan nehéz helyzetbe jutottak, hogy úgy tűnik számukra, hogy ez az egyetlen járható út. Feltételezem, hogy egyetlen nő sem hozza meg egykönnyen ezt a döntést, és az ember szerintem élete végéig cipeli egy ilyen döntés terhét. Őszintén sajnálom őket. De könyörgöm, ha valaki olyan elképesztően nehéz helyzetben van, hogy nemhogy felnevelni nem tud benne egy gyermeket, de az abortuszt sem tudja kifizetni, akkor miért nem védekezik máshogyan?! Persze, tudom, sokszor mégis "becsúszik" a baba, de tegyétek a szívetekre a kezetek: azért az esetek túlnyomó részében nem erről van szó?

Nem értem, miért kellene az államnak ezeket az abortuszokat támogatnia. Én veszélyeztetett terhesként fekszem hónapok óta és reszketek, csakhogy megmaradjon a babám, közben természetesen táppénzen vagyok (bár nagyon szívesen mennék dolgozni!), és diplomás létemre 60 ezer forint táppénzt kapok. Szerintem a hozzám hasonló helyzetbe kerülteket kellene támogatni, nem a többszörös abortuszosokat, nem?


2012. febr. 8. 12:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a kuriózum, hogy diplomás vagy, vagyunk rajtad kívül néhányan. Azért említjük ezt neked fel, mert úgy írsz róla, mintha ettől okosabb, több lennél másoknál. Sajnos empátiát, toleranciát nem adnak automatikusan a diploma mellé.
2012. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Nem okosabb vagyok tőle (bár az itt tapasztaltak alapján úgy néz ki, mégis). Csupán azért hangsúlyoztam ki ezt, mert ha én ennyit keresek (és igen, kedves táppénz-szakértő, ennyi táppénzt is kapok), akkor mennyit keres/mennyi táppénzt kap mondjuk egy pék?!

Minden estre kösz a sok kiégett, fújó-karmoló hozzászólást! Elég kétségbeesettnek éreztem magam, mert úgy gondoltam, hogy enyhén szólva unfair az általam vázolt szitu. Most azonban, hogy látom, milyen nagy az isten állatkertje, rájöttem, hogy valóban bagatell a problémám a válaszadók nagy részéhez képest.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy direkt nem pontoztam senkit, de nézzétek meg, mi az emberek véleménye rólatok! :D

Szép napot!

2012. febr. 9. 12:17
 23/38 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!

Én most már tényleg nem értelek? Rákérdeztél valamire,válaszokat kaptál, miért akadsz ki ezen?

Már azt sem értem pontosan, hogy mi a problémád.

- Hogy létezik az abortusz? Hát az bizony létezett mindig és és létezni is fog. Hol legális, hol illegális formában, de a nők mindig megoldják, hogy dönthessenek.

- Hogy rászorultsági alapon támogatást lehet rá kérni? - Hát tudod édeskevéssé érdekel, hogy mennyire felelőtlen egy teherbe esett nő, de én sem venném el tőle a kb Gyes-nek megfelelő összeget, mert a meglevő gyerekének ennie kell. Ugyanis ha jól olvastam, Gyesnél lehet könnyítést kérni.

- Hogy kevés a táppénzed? - Tényleg az. Ahogyan az én Gyedem is nagyon kevés, és a Gyesem még kevesebb lesz. De ha utánaszámolsz egy kicsit, rájössz te is, hogy az az irdatlan pénz, amit adóként befizetünk, nem ilyesmire megy el. Egy-egy csodálatos végkielégítés pl. elég sok abortuszt fedezne. Ebben az országban évről-évre rossznál-rosszabb döntések születtek, ennek iszod most te, és jegyzem meg mi is a levét.

Azon az alapon, amiről írsz, el lehetne venni minden szociális támogatást. Ezt szeretnéd talán? Hogy hagyjanak olyan embereket éhen halni, akik nem találnak munkát, hogy az utcán haljon meg, akinek nincs pénze orvosra? Még így sem lenne sokkal magasabb a táppénzed, mert elismétlem, az adóforintok nem ilyen helyekre folynak el jórészt.

Arról írsz, hogy akkor mondjuk mennyit kereshet egy pék. Hát lehet, hogy többet, mint te. Kétféle dolgot lehet megfizetni: a tudást és a munkát. Aki tanul, annak nyilván elsősorban a tudását fizetik meg. Annak, aki minden nap hajnalban kel, és megsüti a kenyeret, mire te és én felkelünk, a munkáját. És azt gondolom, meg is érdemli ezt, ahogyan te is megérdemled a fizetésedet. Nem szabad lenézni ám a kétkezi munkást. Képzelj el egy olyan világot, ahol csak diplomás elméleti emberek élnek. Szépen eltervezik, kitalálják, mit hogyan kellene, de nincs aki megcsinálja.

Kiégettnek neveztél itt néhányunkat. A magam részéről nem érzem magam kiégettnek, csak igyekszem reálisan látni a dolgokat, és odafigyelni mások nyomorára is.

Tudod miért mennek a lepontozások? Olvasd el az első hozzászólást. Hát Ők pontoznak le, a nagy abortuszellenesek. Akiknek mindegy az élet minősége, mindegy, hogy egy új baba mit jelent a meglévő gyerekeknek, mindegy, mit jelent az anyának, csak bűnről és gyilkosságról beszélnek. Na Ők járnak ide lepontozni.

2012. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy Őket marhára nem érdekli a te táppénzed, csak nyomják a mínuszt, ha elolvassák az abortusz szót.
2012. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
33%

Hoppá, hová tűnt a válaszod? Lehet, hogy itt ez a stílus nem megengedett?

Figyelj, én nem bántottalak, csak próbáltam rávilágítani, hogyan működnek ezek a dolgok, és szerettem volna, ha kicsit látod a másik oldalt is.

Ha megengedsz egy tanácsot, inkább pihenj, vigyázz a babádra, hagyd most ezeket a dolgokat.

2012. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Most aztán jól kitoltál velem, hogy eltüntetted a válaszom :D. Tudod, én is csak azt szerettem volna, ha te és a hozzád hasonlók látják a másik oldalt...

Nem írom le a véleményem, mert nem szeretnék neked újabb fölösleges munkát adni...

Mindenesetre annyit még hadd tegyek hozzá, hogy én olyan emberekkel dolgozom, akik kőkemény pszichés-mentális hátrányokkal küzdenek és nem tudják azokat kiélni a mindennapi életük során. Mikor interperszonálisan kellene cselekedniük, esetleg konfrontálódniuk, akkor összemennek ici-pici kis emberekké, de az anonimitás álarca mögé bújva jól meg merik mondani azt, amin a valóságban életükön keresztül rágódnak. Ezek szerencsétlen, beteg emberek, akik nem mást, csupán szánalmat érdemelnek. Ezek után láthatod, hogy - hozzád hasonlóan - jómagam is tel vagyok igaz empátiával.

Ezennel azt hiszem, befejeztem, mert nincs mit mondanom a továbbiakban :D

2012. febr. 10. 11:37
 27/38 anonim ***** válasza:
Búcsúzóul csak annyit, hogy nem én tüntettem el a válaszodat.
2012. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Mojzes Izabella ***** válasza:
hihetetlen hogy az abortuszrol át tértetek a dipolmára én csak annyit mondok hogy mindenki a saját életének a kovácsa ha az embert abortuszra megy nektek nincs jogotok elitélni hisz a saját élete olvasom itt a kérdéseket és a válaszokat és kérdeznek az abortuszrol nektek nem az a dolgokot hogy ocsároljátok az mebert vagy neki áljatok itélkezni hisz arra kivácsi a kérdezö hogy mi tuttok rola a válaszotok teljesen eltér a kérdéstöl énis 19 évesen estem mst teherbe ugy hogy dolgozom és tanulok nem is gondoltam az abortuszra hisz komolya párkapcsolatban élek és mégsem itélek el senkit nektek sincs jogotok ahogy nekemsem igy szerintem hiába minden vita na üdv
2012. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Atroposz ***** válasza:

Kedves kérdező kívánom neked hogy a továbbiakban probléma mentes legyen a terhességed és ha lejár az idő egészséges babád szülessen.

Amúgy a kérdésed nagyon megosztja a társaságot.Amúgy ez nem kéne ,hogy baj legyen mert nem vagyunk egyformák.


Szomorú ,hogy vannak ilyen kérdések,hogy általában elítéljük a másikat és fröcsögjük a magunk igazát de a másikat már nem vagyunk képesek meghallani.Szomorú ,hogy az ember csak unalomból vagy más iránti tiszteletlenségből csak lepontozz embereket.

2012. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
79%

Nekem mindösszesen annyi volt a gondom a kérdezővel, hogy egyre durvábban válaszolgatott, pedig én higgadtan, normális hangnemben írtam le neki a véleményemet. Jött Isten állatkertjével, meg hogy kiégett vagyok, sőt a végén fogyatékosnak nevezett. Ezt a válaszát végül törölték is.

Nem értem ezt az egészet. Nem tehetek róla, hogy együtt érzek azokkal a nőkkel, akik támogatásra szorulnak, mert nem hogy a gyereküket nem szülhetik meg, de még a beavatkozást sem tudják önerőből kifizetni. Mert tényleg mélyebben érzek velük együtt, mint vele a 60000Ft-os táppénzével. Én csak azt próbáltam meg vele megértetni, hogy hiába vennék el ezektől a nőktől a támogatást, attól neki nem lenne vastagabb a pénztárcája, mert most ezt a világot éljük. Persze hogy jó lenne, ha magasabbak lennének a fizetések, megfizetnék a munkát, a tudást, emberhez méltóbb lenne a táppénz összege. Meg az is jó lenne, ha nem lennének muszájabortuszok, éhező gyerekek, fűtés nélkül didergő idős emberek. Ha több mehetne állatvédelemre, oktatásra, egészségügyre. De ez van, túl kell élni.

Ettől a látásmódtól egyáltalán nem érzem magam sem kiégettnek, sem fogyatékosnak.

2012. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!