Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem háborít fel, hogy...

Csak engem háborít fel, hogy minden nap van valaki, aki az iránt érdeklődik, hogy rászorultsági alapon kaphat-e kedvezményt az abortuszára?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék: nem azokat a nőket akarom elítélni, akik olyan nehéz helyzetbe jutottak, hogy úgy tűnik számukra, hogy ez az egyetlen járható út. Feltételezem, hogy egyetlen nő sem hozza meg egykönnyen ezt a döntést, és az ember szerintem élete végéig cipeli egy ilyen döntés terhét. Őszintén sajnálom őket. De könyörgöm, ha valaki olyan elképesztően nehéz helyzetben van, hogy nemhogy felnevelni nem tud benne egy gyermeket, de az abortuszt sem tudja kifizetni, akkor miért nem védekezik máshogyan?! Persze, tudom, sokszor mégis "becsúszik" a baba, de tegyétek a szívetekre a kezetek: azért az esetek túlnyomó részében nem erről van szó?

Nem értem, miért kellene az államnak ezeket az abortuszokat támogatnia. Én veszélyeztetett terhesként fekszem hónapok óta és reszketek, csakhogy megmaradjon a babám, közben természetesen táppénzen vagyok (bár nagyon szívesen mennék dolgozni!), és diplomás létemre 60 ezer forint táppénzt kapok. Szerintem a hozzám hasonló helyzetbe kerülteket kellene támogatni, nem a többszörös abortuszosokat, nem?


2012. febr. 8. 12:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a félreértés abból adódott, hogy Ő a védekezés helyett abortuszra járó nőkre gondolt elsősorban. Ami eddig oké is, csak szerinte Ők vannak többségben. Én meg tudom, hogy nem, mert ilyen emberekkel dolgozom, és látom, min mennek keresztül. És a valódi arányokat nem volt képes elfogadni.
2012. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Valóban ne essék félreértés: nem állítottam senkiről, hogy fogyatékos, bár lehet, hogy egy olyan bonyolult körmondatot fogalmaztam meg, amit nem mindenkinek sikerült megértenie :). A másik állítás igaz, az állatkerttel kapcsolatos, de nem írom ki mégegyszer, mert megint leveszik.

Mindenesetre én feltettem egy kérdést, amire gyakorlatilag nem kaptam választ, csak vagdalkozó, erőszakos hozzászólásokat, melyeknek a szerzője jobbára ugyanaz az ember volt. Aki mellesleg 5 gyereket nevel és sokat dolgozik -saját állítása szerint-, mégis egész nap a gépen lóg és szinte azonnal reagál mindenre. Én azért ülök a gépnél, mert - amint azt írtam is - veszélyeztetett terhes vagyok, így sajnos ráérek. De nem gondolnám, hogy az embernek 5 gyerek és munka mellett van erre ideje. Bár nem állítom, hogy az egész iromány hazugság - gyerekestől, munkástól együtt - , de nekem gyanús. Nem véletlenül írtam az előző bejegyzésemben azt, hogy az én munkám micsoda :D.

2012. febr. 11. 13:07
 33/38 anonim ***** válasza:
71%

Oké, kezdjük az elején.

Egészen pontosan azt írtad, hogy nem csak kiégett vagyok, hanem fogyatékos is. Hát ez nem volt éppen körmondat, egészen jól lehetett értelmezni. Ezt vették le.

Nem csak én írtam neked, másnak is hasonló volt a véleménye. Egy biztos, nem voltam sem durva, sem erőszakos.

Valóban 5 gyerekem van, és azért vagyok itthon, mert a pici még csak 7 hónapos. A gép elé jártomban, keltemben ülök le, akkor írok hosszan, ha hasonló kérdésbe botlok, és a nagyok foglalkoznak a kicsikkel. Amúgy inkább dolgozgatom rajra, adatbázisokat tartok karban, mert nekem meg ebből van diplomám.

A munka szó talán félreérhető volt, civil családsegítőként folytatok karitatív tevékenységet egy nagyon klassz szervezet segítségével. Ebbe tartozik bele az általad említett nők segítése is.

És hidd el, ekkora család mellett is lehet olyan életet élni, amibe minden belefér. Mert sok minden rutinból is megy, a többi meg nagyrészt szervezés kérdése.

Mondjuk teszek a kételkedésedre, de elég sokan ismernek ezen az oldalon a válaszaimról, nyilván mert könnyen azonosítható vagyok, szóval az vagyok, aki vagyok.

2012. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Azért nem kaptál választ a kérdésedre, mert nem lehet rá válaszolni. Én nem tudom, hogy csak téged háborít e ez fel. Mindenki csak a saját véleményét tudja elmondani. Engem nem háborít fel, mert nem érdekel mások dolga. Mást lehet, hogy felháborít.

Miért foglalkozol ilyenekkel, ha téged nem érint? Nem értem. Anyukám is veszélyeztetett terhes volt a kisebbik öcsémmel, tényleg nagyon rossz, hogy sokat kell feküdni, ő elkezdett olaszul tanulni és meséket írt a pocakjában fejlődő gyerkőcnek. Ez lekötötte. Te is kösd le magad valamivel és ne törődj mások dolgával.

2012. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
48%

Hű, jól le lett hordva szegény kérdező... Azért a táppénze miatt a zsebében turkálni... Sajnos ma diplomával és becsületes munkával nem feltétlenül lehet többet keresni annyinál, amiből kijön ez a táppénz...(amúgy szerintem nem azért van felháborodva, mert azt hiszi, hogy az abortuszok támogatása miatt kevesebb a táppénze, mint itt felmerült..)

A kérdésre a saját válaszom, véleményem: én elítélem az abortuszt, mert egy ártatlan élet kiontása. A magzat oldaláról egyértelműen halál. Az anyát is megnyomorítja, ez is bizonyított tény. Az anya oldaláról sokszor nagyon nehéz mert pl korán jött a terhesség, megerőszakolták, stb stb. Szóval van, hogy az anyának nagyon rossz. De: az ő élete nem forog kockán, a vele ugyanolyan rangú és jogú másik emberé (=magzat) meg igen.

No, de a kérdésre: én is felháborítónak tartom (többek között az előbb leírtak miatt) a kedvezményes abortuszt. DE: sajnos az erre menők egy része olyan alacsony IQ-val, EQ-val, önrendelkezési joggal és egyebekkel bír, hogy

1. nem fogja fel, mit csinál (vagyis,hogy gyereke lesz, ember van a méhében, no meg ugye bizonyosoknál azt sem, hogy a szexből lesz a gyerek...)

2.nem fogja fel,hogy ez nem fogamzásgátlás

3.nem teheti meg, hogy ellent mondjon vagy egyáltalán elgondolkodjon, mert odarugdalja a manusza, előtte esetleg jól meg is veri, hogy megint úgy maradt...

Szóval botrányos, felháborító és elkeserítő ez az egész. Véleményem szerint e téren rendkívül sok PREVENCIÓRA van szükség. És erre lehetne több zsét meg szakembert nyomatni, akár az abortuszra szánt keret csökkentésével is...

2012. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Kedves 34-es! ha téged nem érdekel mások dolga, akkor egyáltalán miért nyitottad meg ezt a kérdést?! Azt meg végképp nem értem, miért válaszoltál rá...
2012. febr. 12. 15:30
 37/38 A kérdező kommentje:
Kedves 35-ös! Végre valakinek eljutott az agyáig, hogy miről beszélek (értsd jól, kérlek, nem téged akarlak degradálni). Köszönöm, hogy visszaadtad a normális értékítéletű emberek létezésébe vetett hitemet. Tényleg!
2012. febr. 12. 15:32
 38/38 anonim válasza:
67%

Erős általánosítás megy arról, hogy aki abortuszhoz folyamodik, milyen önző és rossz ember és nincs lehetetlen, megoldhatatlan helyzet. Akkor cserélnék vele szívesen, amennyiben kiderül, hogy babát várok...


Félek a terhességtől, de nem azért, mert nem védekeztünk párommal... Az egy év alatt mindig gondoltunk erre, hiszen nem engedhetjük meg magunknak a babát, mégis kiszakadt a gumi! (Felejtsük is el tehát a "felelőtlenek vagytok" témát).

Ha mégis terhes lennék, hiszen eltelt pár hét és tesztet még nem csináltam, hányingerem és egyéb tüneteim viszont vannak már, biztos, hogy nem tartanám meg, mert én vagyok, aki a legjobban tudja, milyen egy gyereknek, ha nem tud az édesanyja egy nap elégszer enni adni vagy vele lenni, mert sokat dolgozik és még így sem tellik az alapvető étkezésre!

Igaz, most nem ez a lényeg. A jelenlegi helyzetünk a mérvadó: még saját magunkat sem tudjuk eltartani, sokszor egy nap csak egyszer eszünk, legtöbbszőr csak pár szelet vajaskenyeret, mert nincs más. Én sehol nem találok munkát, ő pedig havi 60 ezret ... ha kap. Amiből ugye - hiába édesapámmal élünk -, nekünk keményen ki kell fizetni a 25 ezres rezsit és a buszjárat hiánya miatt a munkábajárásra autóval további 13 ezer Forintot. Mind havi szinten!

Kis fejszámolás és az ember rájön, hogy ebből bizony sok nem marad és mivel nekem nincs állásom, hiába keresek (hozzáteszem, a munkakeresés/interjúkra járkálás megint csak pénzbe kerül) ez az összes pénzünk, amiből kettőnknek kell megélni szűken (bár leginkább sehogy)!

Családra nem számíthatunk, hogy segítsenek, édesapámat valószínűleg nem is érdekelné, édesanyámnak pedig nincs pénze még ránk is, neki szintén saját magára sincs. Nagyszüleim egyik oldalról sajnos már nem élnek, pedig ők segítettek volna, másik oldalról pedig nem igazán szívlelnek, mert én is "nem várt gyerek voltam", és ezt nem restek a szememre vetni... Párom szülei pedig ellenzik alapból, hogy mi együtt vagyunk, mert asperger szindrómás vagyok és furcsa-különcnek tartanak, persze negatív értelemben.

Ha mégis javulna a helyzetünk, akkor sem tudnánk bevállalni a picit, hiszen több, mint fél milliós tartozás van a nyakunkon, amit vissza kell fizetni.

Annyira nincs pénzünk, hogy még tesztet sem tudtam vásárolni és napok óta alig eszünk... Reménykedem, hogy ma végre sikerül és kiderül, hogy mi a helyzet.

Azonban még egy baj van, ha terhes vagyok, ugyanis még TB-m sincs.

Teljesen tanácstalan vagyok, igen szeretnék babát, de nem ilyen körülmények között és nem így. Nekünk sincs mit ennünk, akkor neki hogy adnám meg, amire szüksége van? Örökbeadás megint kizárt, hiszen a terhesség alatt sem lenne meg a rendes étkezésem sem!

Ezeknek tekintetében, hiába fáj, úgy érzem, helyes és felelős döntés, ha nem tartom meg azért a babát, hogy már a születése előtt is kínozzam. :(


Örülök annak, ha valaki megérti a helyzetem (remélem, nem olyan áron, hogy ugyan ilyen körülményei vannak) és szerencsésnek tartom azt, aki nem, mert ebből látszik, hogy nem volt még ilyenben része.

2012. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!