Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szedtetek...

Milyen vitamint szedtetek /szedtek, akik nem kismama vitamint szedtetek/szedtek? Ikreim lesznek.

Figyelt kérdés
12. hétig folsavat, magnéziumot csak. Most bajban vagyok. Jódosat nem akarok, az meg csak az Elevit. De az összetételét nem találom megfelelőnek. Gondoltam külön-külön szedem be őket, csak nem tudom mit és milyen dózisban.
2012. febr. 9. 08:36
 1/10 A kérdező kommentje:
A TSH-m nagyon levitte egy jódtartalmú vitamin, szinte 0. De az endokrinológusom (akiben angyon megbízok) azt mondta nyugodtan szedjem, meg a pajszmirigy bogyót is, de az a 0,01-es TSH akkor is idegesít...
2012. febr. 9. 08:39
 2/10 Ancs79 ***** válasza:
Szia, én is ikreket várok és most vagyok a 17 hetes. Én a dokim javaslatára a 12. hétig szedtem a Femibion-t + folsavat + 2*1 MagneB6-ot. Azóta szedem a folsavat tovább, mert még maradt belőle, vasat 2*1-et, Kalcium+D vitamint napi egyet és MagneB6ot 3*2db-ot, ehhez a doki ragaszkodik, ja és Cvitamint (500mg) napi 1db-ot. Szóval ennyi terhesvitamint nem szedek. Hányadik hétben vagy?
2012. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor terhes voltam az ikrekkel, Elevitet és Magne B6- ot szedtem. Fontos, hogy mind a hármótoknak jusson elég vitamin.
2012. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, a D vitamint kifelejtettem (napi 2 csepp Vigantolt)
2012. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van.Akkor még Materna volt s nagyon jó volt.Aztén szedtem Elevitet,Gravidát,de az nem vált be. 4.-nél a Fenibiont szedtem s a legeslegjobb kismamavitamin.

Drága ugyan,de a legjobb.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szombaton leszek 14 hetes.

Elevitben nincs jód, bár az előbb személyesen is megnyugtatottaz nedokrinológusom, hogy szedhetek jódtartalmút...

Első 17 hetes kismama: milyen kalciumot szedsz?

2012. febr. 9. 15:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Ancs 79, még 1 kérdés. Milyen vasat szedsz?
2012. febr. 9. 16:24
 8/10 Ancs79 ***** válasza:

Szia, most Zöld-Kő Kalcium+D vitamint, de már csak mára van belőle és holnap Kalcivid-et kezdtek szedni, mert az van otthon.

Vasból az elején MaltoferFol-t szedtem, de az rágótabletta, és rosszul voltam tőle, így a doki Neo-Ferro-Folgamma-t írt fel.

Én azért nem szedek amúgy terhesvitamint, mert régebben szedtem Elevitet, mikor még csak tervben volt a babó, de fél év alatt híztam 10 kg-ot, és tinikoromban is így jártam mindenféle multivitaminnal. Így inkább én csak külön-külön eszem őket. Így is 5kg plussznál járok, és még félidős sem vagyok:) (bár 52kg-mal kezdtem, és a védőnő szerint semmi nem látszik rajtam)

Ha gondolod tarthatjuk a kapcsolatot, csak írj privit és megírom az elérhetőségeimet.

2012. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én a 14.hétig szedtem LadeeVit-et(az orvosom ajánlotta),azóta csak MagneB6-ot(napi 2x).Igyekszem minden nap sok zöldséget,gyümölcsöt fogyasztani és helyesen táplálkozni(mindenből jusson a babáknak).

16hkm

2012. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönom a hsz-okat.

Az endokrinológusom megnyugtatott a TSH miatt Így maradok a LadeeVitnél (amiből kaptam 10 db-ot), de max 2 hónapig szándékozom szedni, hogy feltöltsem amagam, meg rossz az idő. D vitamint receptre szedek. Plusz marad a Béres MageB6, ill. vettem Béres kalciumot is.

2012. febr. 11. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!