Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora hátránnyal kezdi a...

Mekkora hátránnyal kezdi a kisfiam az életét ha 37 hetesen születik meg?

Figyelt kérdés

Az orvosom ma azt mondta:"Örülni fogunk a 37. hétnek..."

sajnos a nyakánál van a köldökzsinór,és már 2 naponta járok vizsgálatra,hogy minden rendben van-e.ma már a éhszáj C2000.1 hete még C3000 volt.és ha nem szedem a 3*2 magnéziumot,fájásaim is vannak és keményedek is.

Hasonló kismamák,akinek 37. hétre született a kicsijük?

Nagyon aggódom!!!!!!!!!!


2009. jún. 2. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
ez sok mindentől függ,pl a baba érettségétől.a sógoromék kislánya 37 hétre született úgy hogy 24.héttől benntartották picit súlyban vissza volt maradva de semmi baja nem volt és nincsen,kis pindurka baba volt de most egy egészséges másfél éves kislány.
2009. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3 éve 36-4 hétre szültem egy 3300g, 53 cm-es fiucskát. Semmi baja.Makk egészséges. :-))
2009. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is 3 éve szültem meg a fiamat 34+5 napra!

8-9 hónapos korában 10 alkalom gyógytornára kellett járnunk,mert meg volt késve a mozgása.Aztán 31 hónaposan még nem beszélt és én erőltettem,hogy vigyük valahová.Így kerültünk egy nevelési tanácsadóba,ahol 5 hónap alatt behozta a 13 hónapos lemaradását.Azóta szó-fosása van!!!:):):)

Kis súllyal született,de szerintem nem érte hátrány.Remélem ez majd később a tanulásban sem fogja akadályozni.

2009. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37+4 naposan született a kislányom. Kicsit nehezebben szopizott az első 3 hétben, de ehhez az enyhe sárgasága is hozzájárult. Semmi más. Ma vagyunk 2 hónaposak, szépen növöget, teljesen rendben van. A betöltött 37. hét után már nem számít koraszülöttnek. Ne aggódj. Én is nagyon féltem, amikor közölték, hogy nagyon rossz a szívhangja, ki kell venni. Aztán kiderült, hogy a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Tényleg semmi baja nem lett, ne félj. Kitartást.
2009. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

37+1 -re született a kislányom, meszes lepény miatt kis súllyal (2370 gramm), de 10/10 apgarral.

2 hós korára behozta a méretbeli és súlybeli lemaradást, 3 hós korára lehagyta a korabelieket, sem mozgásban, sem értelmi képességekben nem maradt el (példa az agilitására, hogy 4 naposan átfordította a fejét hasonfekvésben, most 8 hós, tucatnyi szót használ, fél éves korától mászik, épp tanul lépegetni önállóan).

2009. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám úgy gondolta, hogy 37. hét végén már túl unalmas benn neki, és megszületett. Nálunk nem voltak ilyen gondok, mint nálatok. Teljesen egészségesen született 3300 g, és 53 cm volt. Szépen fejlődik, egészséges 6 hós kislány :)
2009. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Önmagában az ,hogy 37.héten születik,az nem jelenti azt,hogy hátrányban lenne.Ha semmilyen probléma nem volt eddig vele,akkor nem kell izgulnod.Kicsi súllyal születhet a 39-40. héten is.Az ,hogy besárgul-e,vagy sem,hát az is bármelyik babánál előfordulhat.A súly kölönbséget hamar behozzák,akik kevesebb súllyal születtek.Ezekre nincsenek "szabályok".Ne nyugtalankodj.

Sőt ,aki "időben" születik ,az is szopizhat az elején kevesebbet,vagy "rosszul",és a kórházból szinte minden baba súlyveszteséggel megy haza,amit aztán pillanatok alatt összeszed.

Ne izgulj,ne izgulj,ne izgulj.....

2009. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!