Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák, nagyon...

Kismamák, anyukák, nagyon félek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit hosszú lesz a beszámoló, előre is bocsánat, aki meg elolvassa, nagyon köszönöm! Tegnap léptem a 28. hétbe! Sok problémám van :

-viszket a bőröm amire a bőrgyógyász azt mondja hogy a baba nyomja az epehólyagot, ezért nem müködik rendesen a májam! Irt fel kenőcsöt, testápolót.

-Hiztam eddig 19 kg-ot !! pedig nem eszem este 6 után, csak gyümit.

-nagyon be vannak dagadva a térdeim, néha fáj is. Nem vizes sztem, mert az ujj nyomom nem marad benne!

-magas a vérnyomásom, 147 alatt sosincs.

-veszélyeztetett vagyok, mert a lepény mélyen tapadt az első másfél trimeszterben.

-többször kellett hüvelykúpot használnom bizonyos fertőzések miatt.

-mindezt közöltem a védőnővel, aki azt mondta, hogy a sót teljes mértékben zárjam ki az étrendemből, mert toxémia gyanús vagyok! :( Azt nem mondta, hogy most ezzel mit csináljak, vagy hova menjek, vagy melyik tünet sulyosbodásánál kit keressek fel. Nagyon félek, mert a családomban több nőnek is volt toxémia miatt kora szülése, ill. császára. Első terhességemmel semmi baj nem volt, nem is nagyon küldött a dokim ezer felé, csak az uh-t, meg a kötelező vérképeket csináltatta. Nem is volt magas a vérnyomásom. Hozzáteszem, első gyerekem nem a mostani páromtól van, nem tudom, ez mennyire befolyásolja a toxémiát! Kérlek szépen segitesetek, mert nagyon el vagyok keseredve! Köszönöm előre is a válaszokat! 28 hkm


2012. febr. 17. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Rokonom ilyen helyzetben volt, mint Te, és a baba két héttel jött előbb, totálisan egészségesen, és anyuka is az maradt végig :) Nem volt semmi gikszer, annyi volt, hogy magas vérnyomás miatt bekerült két héttel a kiírt előtt, és mondta neki a doki, hogy másnap beindítják a szülést hogy elkerüljék a toxémiát. Másnap hajnalban a baba megindult magától :) Viccelődtünk, hogy biztos meghallotta a dolgot, és saját maga akart kijönni :)

Ha bármi gond van, akkor a dokit hívd fel, de a védőnőt is megkérdezheted, mert akkor majd megmondja, mit csinálj.


Ne legyél szomorú, biztos minden rendben lesz, ebből még egyáltalán nem biztos, hogy toxémia lesz, ha tudsz, járj esetleg gyakrabban dokihoz vizsgálatokra.

2012. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 29 hetes kismama vagyok. Nekem is voltak problémáim, és folyamatosan aggódok. Szerintem ha voltál Uh-on, és minden rendben volt a babával és méhszájad is zárt, akkor ne aggódj. Pont én mondom, mikor folyamatosan aggódom, de én 1 hét múlva megyek Uh-ra és ha ott minden rendben lesz, egy kicsit megnyugszom.

Szerintem a magas vérnyomás és az hogy sokat híztál összefüggésben van. Szerintem vizesedsz. Legalábbis nekem a védőnő mindíg megmér, utána vérnyomás. Én 12 kg-ot híztam, de nekem normális a vérnyomásom, úgyhogy nekem nem víz, hanem zsír! :)

Próbálj meg ne aggódni, ha a babáddal minden rendben, akkor csak nyugi!

Egyébként rosszul is érzed magad?

2012. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos nincsen fogadott orvosom, és a következő vizsgálat időpontját mindig az asszisztens adja ki! Most márc. 01 a kövi vizsgálat időpontja! Köszönöm a nyugtatást, próbálok nyugis maradni a baba és a saját érdekemben, de önkéntelenül ezen agyalok. 2 héttel előbb jött, az nagyon szupi, remélem legalább addig mi is kihuzzuk!
2012. febr. 17. 12:13
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az nem számít hogy mástól van gondolom hallottad már hogy egyik terhesség sem egyforma!a toxémia az a magas vérnyomásnál és a vizesedésnél hajlamos nőknél jelentkezhet!

nyugodj meg!ha magas a vérnyomásod akkor el kell menni a nőgyógyászhoz és el kell mesélned a tüneteidet és biztosan fog adni gyógyszert a vérnyomásodra és így rendeződni fog az is, és így a kora szülés esélyei is sokkal kevesebb!!

2012. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves második, csak ezek miatt inkább lelkileg érzem magam rosszul, testileg csak a térdem! Uh-m 18 hetesen volt utoljára, akkor minden rendben volt, a babát 8 nappal nagyobbnak mérték a koránál. Mult héten voltam nődokinál, a méhszájam C3000. Tehát zárt! :) Térdem, ill. combom olyan, mintha ráteregettem volna egy kiló narancs héját.. :) Tehát azért zsir is van, rendesen, sztem, de nem látszik igazán, hogy ennyit hiztam volna. Hasam hatalmas..
2012. febr. 17. 12:17
 6/18 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy kép a pocakomról 26 hetesen!!

2012. febr. 17. 12:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem írtak fel magas vérnyomásra gyógyszert, és 130/90 alatt vagyok tartva!

mért nem kezelik a magas vérnyomásodat?

rám még monitort is tettek 24 órásat.

ezt akár a körzetid is intézheti, ha már a nőgyógyászod kakil rá!

fel vagyok háborodva, bocs

2012. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Igen értem, engem is inkább lelkileg terhel minden. Nekem sincs különösebb panaszom, de mindíg bemagyarázok magamnak mindent. MIndíg mondják, hogy miért lenne bajom vagy baja a babának? Nem tudok rá választ mondani, csak féltem. És állandóan ezen jár az agyam.

Egyébként ez a legrosszabb, ha mindíg a negatív gondolatok vannak a fejedben, mert ezzel bevonzod. Én próbálok mindíg tudatosan jóra gondolni. Bevallom nagyon nehéz!

Ha teljesen zárt vagy, és nincs különösebb panaszod, akkor szerintem megnyugodhatsz! Ha a babádat érzed rendesen mozogni, és nem fáj különösebben sehol sokáig, akkor nincs aggodalomra okod. Gondolom nagyon várod az Uh-ot, én február 27.én megyek. Remélem akkor már megnyugszom egy kicsit! Jah, és az hogy a babád nagyobb, szerintem jobb mintha nem fejlődne. Úgyhogy ez is csak pozítív, ha csak nem előbb fogant, tehát nem pont félidőben!

2012. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

huuuuh, tényleg óriási a pocakod! De csinos vagy amúgy, és nem látszik a túlsúly sem!

Előző voltam.

2012. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Aranyosak vagytok! Akkor sztem elmegyek a körzetihez, és elmondom, mi a panaszom! Én is fel vagyok háborodva a nődokimon, de mivel sztk-s, és ő ad időpontot, nem tehetek sok mindent! :(

Próbálok pozitivan gondolkodni.. de a cukor terhelésem is 2 napja volt, mert elfelejtette 24 hetesen beutalni.. Értitek, elfelejtette! Lehet, hogy neki nem fontos, de nekem igen!

2012. febr. 17. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!