Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák, nagyon...

Kismamák, anyukák, nagyon félek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit hosszú lesz a beszámoló, előre is bocsánat, aki meg elolvassa, nagyon köszönöm! Tegnap léptem a 28. hétbe! Sok problémám van :

-viszket a bőröm amire a bőrgyógyász azt mondja hogy a baba nyomja az epehólyagot, ezért nem müködik rendesen a májam! Irt fel kenőcsöt, testápolót.

-Hiztam eddig 19 kg-ot !! pedig nem eszem este 6 után, csak gyümit.

-nagyon be vannak dagadva a térdeim, néha fáj is. Nem vizes sztem, mert az ujj nyomom nem marad benne!

-magas a vérnyomásom, 147 alatt sosincs.

-veszélyeztetett vagyok, mert a lepény mélyen tapadt az első másfél trimeszterben.

-többször kellett hüvelykúpot használnom bizonyos fertőzések miatt.

-mindezt közöltem a védőnővel, aki azt mondta, hogy a sót teljes mértékben zárjam ki az étrendemből, mert toxémia gyanús vagyok! :( Azt nem mondta, hogy most ezzel mit csináljak, vagy hova menjek, vagy melyik tünet sulyosbodásánál kit keressek fel. Nagyon félek, mert a családomban több nőnek is volt toxémia miatt kora szülése, ill. császára. Első terhességemmel semmi baj nem volt, nem is nagyon küldött a dokim ezer felé, csak az uh-t, meg a kötelező vérképeket csináltatta. Nem is volt magas a vérnyomásom. Hozzáteszem, első gyerekem nem a mostani páromtól van, nem tudom, ez mennyire befolyásolja a toxémiát! Kérlek szépen segitesetek, mert nagyon el vagyok keseredve! Köszönöm előre is a válaszokat! 28 hkm


2012. febr. 17. 12:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csinos vagy, nem vagy egy elhízott kismama, ne aggódj :)))

1.

2012. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 76 kg ról kezdtem a terhességem, és ezen a képen 95 !! kg vagyok!!
2012. febr. 17. 12:45
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem nézel ki annyinak mint ahány kiló vagy!!csinos kis mami vagy :)
2012. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
a vérnyomásoddal menj orvoshoz,nehogy baj legyen!csini kismama vagy!
2012. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, nagyon szépen köszönöm!!
2012. febr. 17. 13:50
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ijesztgetni akarlak, de a vérnyomásod nagyon kellene figyelni.

Barátnőm Hellp szindrómás lett,ami már a toxiémia egy súlyosabb változata.

Neki sürgősségi császárja lett majdnem 4 héttel a kiírt előtt. Csak neki az volt a mákja,hogy nagyon nagy volt már így is a babája!

2012. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Atroposz ***** válasza:

Belgyógyászatra kérjél beutalót a háziorvostól.Ő megvizsgál tüzetesen sőt lehet ,hogy rád teszi a 24 órás vérnyomásmérőt és az alapján kapsz vérny.csökkentőt ,szívultrahangra ,hasi ultrahangra(megnézik a májadat, vesédet) elküld laborba.

35.héttől hetente 2x járok ctg-re.


Tapasztalatból írom.37+4 hetes

2012. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 28 hetes vagyok. Mindenképp megyek hétfőn a házi orvosomhoz! Aranyos vagy, tényleg, még egyszer köszi!
2012. febr. 17. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!