Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit nem szabad tenni terhesség...

Mit nem szabad tenni terhesség alatt, h ne vetéljünk el?

Figyelt kérdés
4 hónapos terhes vagyok, és szeretném megkérdezni, h mik azok a dolgok, amiktől óvakodnom kell. Semmi képp nem akarok elvetélni. Kérlek segítsetek!! akiknek volt már ilyen időszakban vetélésük, kérem írják le, h mitől volt, mit ne tegyek.
2012. febr. 18. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Jójó, bocsánat.

(abortuszos voltam)

2012. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Érdekelne a vizsgálatot végzök forrása! Ki vezette ezt a felmérést és hol készült?

338 före terjedö vizsgálatból elég nehéz volna ilyen általánosítást hozni. A teljes populációra történö következtetéshez úgy gondolom minimum több ezer fös reprezentációs minta szükséges.

Rengeteg anyuka tünetmentes és egészséges babát szül. A hányingert biológiai szempont mellett pedig érdemes lélektanilag is vizsgálni (kineziológia), érdekes eredményeket hozhat.



Jó babavárást mindenkinek!:)

2012. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

-ugrálásos sport, hasraesés, vagy ahol sokat lihegsz

- nyers hús/hal/tej/tojás/pasztőrizálatlan tej

-madár -és macskaürülék (takarítás, simizés is néha baj lehet)

-védőnőm szerint a felfázást és a hasmenést kell elkerülni (alhasat terheli)

- ami alhasi vérbőséget okoz pl hasmasszázs, szauna, sok szoli, melegítős krém a hason,

- stressz!!!!!!

2012. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

19.14. borzasztóan sajnálom, de kismamának ilyen dolgot leírni nem szabad!! Amikor én kismama voltam, utáltam, ha mások paráztattak. Mindenki tudja, hogy aki kismama, azt nem szabad sokkolni tragédiákkal. EZ olyan, mintha műtét előtt álló beteggel közölné az ember, hogy "ja, ebbe nagyanyám belehalt".

Bocsánat de nem hagyhattam szó nélkül, ez csak jótanács a 19.14.-esnek, hogy szívből sajnálom ami vele történt, de az esetet ne aggódó kismamával ossza meg, mert ezzel segíteni nem segít, viszont plusz aggódást okozhat egy egyébként is láthatóan totál idegeskedős kismamának.

2012. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az sem volt a legjobb válasz, ami arról szólt hogy aki nincs rosszul, az nagyobb eséllyel vetélhet el.....jajj, miért kell sokkolni a kismamákat ilyenekkel? De most komolyan. Én pl. EGYÁLTALÁN nem voltam olyan rosszul amikor terhes voltam, egyszer sem hánytam, stb. És ha akkor nyögte volna be valaki, hogy a "statisztikák szerint aki nem hány az nagyobb esetben vetél el, mint aki igen", hát biztos szívdobogás jött volna rám, mert elég aggódós voltam én is.


Egy láthatóan aggódós kismamával nem kell mindenféle vetéléssel, meg halott magzattal kapcsolatos rémtörténeteket közölni, ez szerintem evidens...

2012. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
11:37_ES!4 köszönöm!!! nagyon fogok velük vigyázni :) bár van egy macsekom.. és őt nem szeretném ilyen miatt elküldeni, hisz ő is a családhoz tartozik.. de majd kitalálok vmit :) amúgy rosszul én egyáltalán nem voltam, max 1 hétig esténként szédültem egy kicsit.. de ennyi.. még egyszer köszönöm mindenkinek a választ :)
2012. febr. 22. 15:04
 17/17 anonim ***** válasza:
a macskáról csak annyit, hogyha régóta megvan, akkor már valószínűleg átestél a tox-on, ez akkor szokott veszélyes lenni, ha az állat friss szerzemény. ha évek óta megvan akkor nem igazán. de úgyisnézni fogják, nekem nézték.
2012. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!