Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit esztek kövér kismamák,...

Mit esztek kövér kismamák, hogy ne hízzatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kismama!

Én is kövér vagyok, gyermek ápolónő, aki szülészeten dolgozott és aki alig várja, hogy teherbe essen. Beszélgettem ezekről a dolgokról orvosokkal, mit kellene enni. Gyakorta a duci kismamák nem vagy csak minimálisat híznak, mivel a szervezet sem érzékeli, hogy többlet energiára lenne szükség. Ami fontos ebben az időszakban a vitaminok, ásványi anyagok és fehérjék, illetve teljes kiőrlésű gabona félék fogyasztása. Pl: reggelire egyél egy két szelet teljeskiőrlésű kenyeret kis vajjal sovány felvágottal, paprika v.paradicsom v.uborkával vagy egy tál zabpelyhet mézzel dióval. Ez reggelire megadja az energiát, főképp a terhesség elején, amikor oly fáradt vagy. Tízóraira egyél bármilyen gyümölcsöt, amennyi jól esik, esetleg 1-2 korpovit kekszet mellé. Ebéd: valami husi( csirke,pulyka,hal)mellé valami párolt zöldségpl: brokkoli karfiól, vegyes zöldség vagy nyers saláta és egy harmad rész párolt gabona v krumpli: párolt barna rízs soja Tamari szósszal( nagyon finom) v. párolt árpa gyöngy, vagy bulgur. Uzsonna: gyümölcs vagy 1 natúr joghúrt, esetleg mellé abonett. Vacsi: már szénhidrátot ne, inkább egyél egy tárkonyos csirkesalátát v. párolt zöldség vmi husival hallalv túró tejföllel. Ezekből válogass össze ennivalót sokszor egyél kevesebbet. Ha rádjön az émelygés vagy édesség kívánósság, igyál egy-két korty Salvus vizet, ez megszünteti, kimondottan terheseknek ajánlják. Én már most igyekszem erre állni, hogy ha megfogan a baba akkor már egészségesen táplálkozzak. Persze nem mindig sikerül:)

Minden jót! Gratulálok:)

2012. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is duci kismama vagyok, és a terhesség elején inkább folytam (pedig nem sokáig voltam hányós) kb a 5-6 hónapig pedig csak 2-3 kg jött fel. Szóval én inkább az elraktározott tápanyagokat hasznosítottam. 3 hónapja epés diétán vagyok és 1 hónapja kb cukroson is 150g CH diétán. De mivel a vége felé járunk már így azért megy felfelé a súlyom, jelenleg +7.5-8 kg-nál tartok.


34 hkm

2012. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja első vagyok, kerüld az egyszerű szénhidrátokat, pl csoki cukor, csinálj inkább reggelire egy tejberízst édesítsd xilittel ez természetes vagy ha megengedheted magadnak Nyírfacukorral:

[link]

[link]

Kismamáknak, szülőknek

Régóta köztudott, hogy sok más betegséghez hasonlóan, az átadható fogászati fertőzések is ugyanúgy generációkon keresztül át öröklődnek. Egy amerikai (Oregon, Albany 2009 január) kutatás kimutatta, hogy a fogászati fertőzések amelyek a fogszuvasodást okozzák, többségében az édesanyáktól származnak. Tény, hogy a fogszuvasodásért közvetlenül felelősnek tartott baktériumtörzs (Mutans Streptococci) már a három hónapos újszülött szájában is kimutatható, még mielőtt az első fogak megjelennének. Ezek a baktériumok már jóval azelőtt megtelepednek, hogy az első maradandó fogak egyáltalán megjelenhetnének, így azokat már a kezdetektől fogva károsítják.

Ugyanez a kutatás alátámasztja, hogy a nyírfacukor rendszeres fogyasztása (néhány gramm étkezések, fogmosás után) nem engedi a szájban lévő, fertőzéseket okozó baktériumok terjedését. Azok az édesanyák, akik már a várandóság alatt is rendszeresen fogyasztanak nyírfacukrot, sokkal kevésbé minősülhetnek fertőzés-hordozóknak. Ha a baba hat hónapos kortól szintén fogyaszt egy kevés nyírfacukrot, nagyban megnöveli az esélyét, hogy erős és ellenálló fogai fejlődjenek ki.

Egyes tanulmányok szerint a 6 és 15 hónapos kor között, folyékony formában adagolt nyírfacukor megelőzheti a kora-gyermekkori fogszuvasodást. Javasolt, hogy ez a mennyiség eleinte ne haladja meg a néhány grammot (körülbelül napi hat gramm nyírfacukor fogyasztása ajánlott, három adagra osztva).

A korai fogszuvasodás megakadályozása és megelőzése számos szempontból kiemelkedően fontos a kisgyermek általános egészsége miatt. A korai fogszuvasodástól szenvedő gyermek hajlamos visszamaradni a fejlődésben, nem eszik, nem alszik jól, és ez negatív hatással van a mindennapi tanulási, valamint fejlődési képességére is.

Szintén a fent említett tanulmány mutatta ki, hogy azoknál a gyerekeknél, akik hagyományos cukor helyett nyírfacukrot fogyasztottak, 76%-ban teljesen egészségesek maradtak a fogai. Összehasonlítva egy hagyományos cukrot fogyasztó csoporttal, ugyanez az érték csupán 48% volt.

A nyírfacukrot akár teába adagolva megitathatjuk a babával, vagy akár mi magunk is készíthetünk enyhe szirupos nyírfacukros oldatot, melyet a fogak ruhával történő tisztításakor felvihetünk a fogakra, illetve a szájüreg belső felületére.

A nyírfacukor fogyasztásáról terhességi diabétesz esetén bővebben itt

olvashat.

Italnak meg frissen centrizett narancs v. zöldség-gyümölcslé, esetleg tej, maláta kávé tejben( inka kávé) nagyon finom és legalább 2-3 l ásvány víz vagy natúr gyümölcs tea.

Üdv

2012. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!