Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Depresszió terhesség alatt?...

Depresszió terhesség alatt? Más is volt így?

Figyelt kérdés

2012. febr. 28. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos teljesen kész vagyok. 21 hkm. :-(
2012. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt vagyis néha előjön de terhesség elött borzalmasan és átterjedt a terhesség időszakára is és mikor rossz hangulatom sirógörcsim vannak és értelmetlen minden nagyon nehéz de arra kell gondolni hogy ha nyugodt az anyuka nyugodt lesz a kisbaba! nem mondom az hogy sikerül nekem de probálkozok vele! remélem neked is sikerül valamennyire tudom hogy nagyon nehéz de legyél boldog hisz csodálatos dolog történik veled!
2012. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Én 13 hetes vagyok,és teljesen ki vagyok. Semmi nem tesz boldoggá,minden és mindenki idegesít. Persze a párom kapja a legnagyobb adagot a rossz hangulatomból,sajnos :( Minden kikészít,nincs kedvem a házimunkához,pedig alapjában nagyon rendszerető vagyok.Főzés...ha már csak rá gondolok,ki tudnám dobálni a fazekakat az ablakon.Nagyon várom a babát,de egyszerűen semminek nem tudok örülni.
2012. febr. 28. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. én is ugyanígy érzek. 14 hkm vagyok. minden idegesít, semmit nem akarok csinálni. viszont az motivál mégis, hogy muszáj megcsinálni mindent, hisz ha itt lesz a baba, kevesebb idő lesz a takarításra is, stb, és főzni általában muszáj, legalábbis normális családokban :)) és mert a párom arcán az a boldog mosoly, hogy látom jól esik neki amit én főzök, sütök, hát azt imádom :) próbáld pozítiv oldalát nézni a dolgoknak:) kitartás!
2012. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is eléggé odavagyok, főleg, hogy egész nap itthon vagyok. Eddig folyamatosan a párommal voltam, egy helyen dolgoztunk, és most én már nem dolgozom, és megvisel a hiánya. Emellett türelmetlen vagyok mindenkivel, és általában rosszkedvű. Hamar megbántódom, és sokat sírok... De amúgy rettenetesen várom a babucit már! :)

27hkm

2012. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok én 12 hetes vagyok, én a baba előtt is depis voltam sokszor, nálunk tervben volt a baba, gondoltam még 1-2-3 év és jöhet, csak nagyon hamar jött ő úgy gondolta most jön :-) az elején annyira meg voltam ijedve,hogy nem is tudtam neki örülni, a párom ujjongott, én bőgtem, ezért is rosszul éreztem magam, hogy hogy lehetek ilyen :-(

azóta megbarátkoztam a gondolattal, szeretném már a kezembe fogni a picit, és folyton arra gondolok hogy vajon kire fog hasonlítani próbálom elképkezni.

A hányinger mindennapos, gyomorégés is, szédülés is van néha na meg sírás mindenen szó szerint :-) de már nagyon várom a jó időt a tavaszt a meleget a madarakat, hogy végre jókat lehessen sétálni, mert ha még 2 hónapig tél lenne tuti felkötném magam, már alig várom hogy márciusban átállítsuk az órákat és tovább legyen világos! Hiányzik már nagyon a nap nekem. :-)

2012. febr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ugyanezt éreztem én is,mint te,minden szempontból.Én is így vagyok vele,alig várom,hogy jó idő legyen..... :)
2012. febr. 29. 16:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kismamák!


Az a hangulati állapot, amit itt többen is leírtatok, sok dologból áll, állhat össze. Felsorolok néhányat, hátha ráismertek a ti életetekben is , és így könnyebb lesz vele megbirkózni.

Az első,a mit már említettetek is, a (nap)fény. Nagyon fontos, hogy ne húzzátok be a függönyöket, és annyit legyetek fényben, amennyit csak tudtok! A világosság segít megőrizni a jó hangulatat, mert hatással van a melatonin háztartásra.

Másik dolog, hogy a hormonális változások miatt érzelmileg érzékenyebbé válik az ember, és igyekszik "letesztelni" a környezetét, hogy kik azok, akik maximálisan megbízhatóak, és elviselik az embert, hogy amikor igazán kiszolgáltatott helyzetben lesz, akkor azok legyenek mellette. Ez nem tudatos folyamat, de evolúció ;)

Ott van még az is, hogy amikor abbahagyjátok a munkát, akkor hirtelen kiesik egy csomó tevékenység az életetekből, és egy csomó olyan helyzet, amiben eddig hasznosnak, tevékenynek érezhettétek magatokat, nem lesz meg.

Ennek a másik része, hogy az ismerősök, barátok dolgoznak továbbra is, tehát te otthon ülsz, és beszűkülnek az emberi kapcsolataid. Igyekezz a családdal, esetleg a leendő nagyszülőkkel ápolni a kapcsolatot, esetleg rátalálni pár olyan barátnőre, aki hasonlóan kismamáskodik éppen ;)

A várandósság 3. harmadában különösen fontos lesz, hogy megfelelő mennyiségű omeg-3 zsírsav kerüljön a kismama szervezetébe! Némely esetben már a 2. harmadban is hangulatproblémákat okozhat a zsírsav hiánya. A pocaklakó a 7. hónap után kezdi a saját zsírraktárait felépíteni, amihez anyukája omega-3 készletét használja fel. Ebből van a babaháj ugyanis, és a baba ebből építi az agyában az ún. mielinhüvelyeket a folyamatosan kialakuló-megerősödő neurális kapcsolatok körül.

A lényeg: pótoljátok az omega-3-at! Mert a baba elveszi, ami neki kell, a kismamákban viszont annyira le tud csökkenni a zsírsav szintje, hogy hangulatzavarhoz, depresszióhoz vezethet, mivel az agyi működéshez nélkülözhetetlen a megfelelő omega-3 szint.


És ami a legfontosabb: készítsétek el a számvetést, hogy miről mondtok le, miről nehéz lemondani adott esetben, mi minden változik meg körülöttetek. És aztán a mérleg másik oldalában ott lesz a leendő babátok, és úgyis rájöttök, hogy bőven megéri ;) De csak akkor tudtok nyugodtan túllépni az előző élethelyzeteteken, ha tudjátok, hogy mit hagytok magatok mögött.

2012. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia.Ez mind nagyon jó,amit leírtál,és köszi,hogy megosztottad velünk. :) Nekem ez első babám,és még mindig szokatlan a gondolat,annak ellenére, hogy nagyon várom.
2012. márc. 1. 18:59
 10/10 timike26 ***** válasza:
3.ik gyerek ès szerintem az elozo depresziobol se èpultem fel....most kedtem elorol....majd meglàtjuk.
2012. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!