Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan lekezelőek az orvosok....

Olyan lekezelőek az orvosok. Ti is tapasztaljátok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és várandós. Természetesen szerettük volna ezt a kis picúrt, és szerencsére sikerült is.

Tegnap voltam először vizsgálatokon, 6 hetes vagyok.

Amikor bementem az első vizsgáltra, egyből azt kérdezték, hogy el akarom-e vetetni? Persze mondtam, hogy természetesen nem, majd a doki tovább küldött UH-ra, ahol szintén ez volt az első kérdés, és miután válaszoltam, azért megkérdezték, hogy biztos?

Majd utána, mikor visszavittem az UH "eredményt" egy harmadik nőgyógyász is ezt a kérdést tette fel elsőként.

Miért alap az, hogy valaki ennyi idősen megöli a gyerekét?


2009. jún. 10. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezért még nem lekezelőek az orvosok. Nyilván látják rajtad, hogy fiatal vagy és rákérdeznek, hiszen a babavárás, gyereknevelés komoly döntés. A mai világban sokan ilyen idős korban még tanulnak, egyetemre mennek, külföldi munkát keresnek. Szerintem nem rossz indulatból kérdezik. Egyébként pedig ne foglalkozz velük, Te eldöntötted, és ez a lényeg!

Boldog babavárást neked!

2009. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 vav22 ***** válasza:
90%
Figyi, én 21 leszek mire megszülök, azaz mindjárt, július végén, tehát 20 voltam mikor orvoshoz mentem és tőlem is megkérdezték, de szerintem ez nem bunkóság. Csak tudod ők rengeteg felelőtlen fiatallal találkoznak és nem tudhatják abból, hogy rádnéznek, hogy te vajon a másik oldalra tartozol-e.Azt meg azért nem árt tudniuk, hogy meg akarod-e tartani, mert ha igen nyílván lényeges, hogy mindent rendben találjanak az ultrahangon. Szerintem ne vedd magadra, mikor nagyobb lett a pocim velem például minden orvos rendesebb lett.
2009. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én is várandós vagyok de ezeket errefelé megszokták kérdezni. Azért mert rengeteg vizsgálat múlik rajta hogy megtartod e vagy nem. Tőlem is sokszor kérdezték, nem éreztem lekezelőnek. A doki például azért (ismerősöm mondta)mert ha megtartod akkor eleve nem vizsgál belülről annyira nehogy baj legyen. Az ultrahangos azért mert tárolják az eredményt( legalábbis nálunk). Sőt a vércsoportvizsgálat is más annál aki abortuszra készül, mint nálunk. Ne vedd magadra, csak a további vizsgálatok miatt kérdezik. Egyébként nyugi csak első alkalommal kérdik utána nem:)

2009. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én is így jártam igaz tőlem csak egyszer kérdezte meg az orvos.Nagyon sokat vártunk erre a picire és mikor mentem hozzá hogy nézzen meg akkor azt mondta hogy ugye nem tartaná meg?Én meg mondtam hát dehogynem már 3 éve várunk rá.De ez a doki előtte is és most is nagyon aranyos és lelkiismeretes orvos!!!!Gondolom tőlem is azért kérdezte meg mert most vagyok 22 (ha minden igaz már a picivel ünnepeljük a szülinapom nov.-ben)és abszolult nem nézek ki annyinak.Örülj a babócának és ne vedd magadra,biztosan nem akartak ezzel megsérteni téged.

Boldog babavárást!

17 hetes km.

2009. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 35 vagyok és tőlem is megkérdezte a doki.

Van aki azért megy dokihoz, mert nem akarja megtartani a babát, úgyhogy ennek el kell hangoznia, mivel 2 lehetőségről van szó.

Talán úgy jobban hangzott volna, hogy tervezett baba?

2009. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne is foglalkozz vele! Amikor felkerestem a dokimat (+ teszt után), rögtön megkérdezte, hogy örülök-e a terhességnek, illetve meg akarom -e tartani. Mire én, hogy természetesen meg szeretném tartani! Elküldött a szokásos vérvételre, stb... s mikor 1 hét múlva visszamentem a kórházba az eredményért (teszem hozzá ő hívott oda vissza)nem emlékezett rám és megkérdezte, hogy minek vagyok ott? Nem akarom megtartani? (hát én sirva hívtam fel a páromat...)Persze ezek után 1x visszahívott a magánrendelésére (jó pénzért). Viszont ajánlottak egy másik orvost egy másik kórházban,váltottam, s azóta minden ok. Meg vagyok vele elégedve. Nagyon rendes, szimpatikus.

Szóval fel a fejjel!:)Boldog babvárást!

Üdv.

28 hetes kismami

2009. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha mondjuk egyedül mentél a dokihoz (nem a pároddal) emiatt is kérdezhette. Én a párommal mentem már az első alkalommal, lehet hogy pont ezért eszébe se jutott ilyet kérdezni. Gondolom látta hogy mindketten mennyire örülünk neki. De tényleg nem kell ezzel foglalkozni, többször ugyse kérdezik meg.
2009. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Ne vedd magadra.Én 31 éves vagyok és a védőnőmet kerestem amikor egy másik védőnő hangosan mindenki előtt:"És elveteti?"Velem volt a nyolc éves kislányom is aki érthetetlenül állt.Igaz nem terveztünk most terhességet,de fel sem merült,hogy elvetessük.Ezek az emberek szerintem már beleuntak a szakmájukba és már régen nem ott kellene dolgozniuk.Mert ez egy szép szakma akár orvos,vagy védőnő az illető akkor is elhivatottság szükséges!Kívánom,hogy most már ne legyenek ilyen rossz tapasztalataid.Gondtalan babavárást.

Üdv.29 hetes KM.

2009. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! igen, igaza van a többi kismamának, ezt mindenkitől megkérdezik, ez valamiféle etikett náluk. ne vedd magadra!!!egyébként, sajnos lekezelőek többnyire, ezt még azért tapasztalhatod sajnos, tisztára hülyének néznek, és szeretik játszani az ő hátsójukból jön a napfény szitut.
2009. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is azért kérdezték, mert manapság ritka az ilyen fiatal anyuka, csak ez egy kicsit sok, hogy mindenki ezzel kezdte.

Egyébként az orvosok nem szeretnek abortuszt csinálni, főleg, ha már látszik a kis emberke is.

Sokan nem is vállalják el...

Én 29 vagyok, van egy lányom és újra babás vagyok. Mikor elmentem orvoshoz, hogy van pozitív tesztem, ő azt kérdezte: Ez jó hír?

Persze rávágtam, hogy igen.

Üdv: 11 hetes km

2009. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!