Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos megállapítja...

Ha az orvos megállapítja UH-on a baba korát, akkor ahhoz számít vagy az utolsó menstruációhoz?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam a 0. uh-n módosított a magzat korán, és utána ahhoz képest számoltak mindent.

Elvileg -a mensi szerint- 8 hetes terhesen mentem először,akkor a mérete alapján 6 hetesnek felelt meg, mivel utána rendesen fejlődött, valószínű később fogant, mint a középidő.

Így a mensi szerint nov. elejére lettem volna kiírva, de nov. 30án szültem.

(Persze ha épp nem a saját dokimnál voltam, mondjuk nst-n, akkor meg magyarázkodnom kellett a szülésznőnek, hogy miért mentem, mikor 34 hetes vagyok mensi szerint , én meg nem vagyok annyira tisztában ezzel az orvosi szakzsargonnal, nem értettem miért nem lehetett normálisan dokumentálni a dolgokat.)

2012. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az első terhességemnél a menstruációhoz viszonyították! Napra pontosan született meg a lányom! A fiamnál a 18 hetes uh-hoz. 2 héttel előbb született meg! :)Két orvosról van szó,mert a dokim nyugdíjba ment, és váltanom kellett!
2012. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat! :)


Én arról olvastam, hogy az első 12 hétben meg tudják pontosan állapítani a baba korát, mert az első időszakban ugyanúgy fejlődnek, ezrét kérdeztem.

2012. márc. 18. 13:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Igy van, az elso 12-14 hetben lehet uh alapjan megnezni a magzat korat pontosan, utana mar nem erdemes. Az elso 12-14 hetben viszont meg foleg ugymond minosegi fejlodesben vannak a babak, meretileg egyforma tempoban fejlodnek, kesobb jonnek az elteresek pl oroklott adottsagok miatt.

Allitolag a legjobban a 10-14. het kozott lehet bemerni, mert a crl-bol lehet kovetkeztetni, a crl-t pedig 10. hettol korabban nehezebb teljesen pontosan merni.

De azert mar elotte is jol lehet kovetkeztetni.

Persze egy pontos kormeghatarozashoz egy pontos doki is kell.

2012. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem módosítottuk: az ötödik hét legelején már volt szívhang, onnantól gyanús volt, hogy nagyobb (és én is sejtettem, mert középidő körül együtt sem voltunk). A 12. héten már egyértelműen egy héttel idősebb volt, a 18. és 24. heti ultrahangon pedig szintén hajszálpontosan egy héttel nagyobb volt a kis hölgy. :) Tehát a menstruáció alapján számolt dátumhoz képest egy héttel előbbre került a szülés várható időpontja, de nekem ezt csak a 24. heti után módosították. Így most menstr. szerint a 32., uh szerint a 33. hétben járok. :) Bár valójában lényegtelen, az orvos is azt mondta, hogy májusra úgy kompletten ne tervezzek már semmi különöset a szülésen kívül. :))
2012. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két terminussal mentem kb.a 30.héttől.A menzesz szerinti már lejárt ezért maradt az uh szerinti ami április 1.A kettő közt 3 hét eltérés van.Most 38 hetes vagyok uh szerint.Menzesz szerint meg már meg kellett volna szülnöm :))

2012. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak a 12. hétig módosíthatnak!Addig valóban egyformán fejlődnek!

Én mensi szerint most 32 hetes vagyok,uh szerint,vagyis a méretei szerint holnap töltöma 36 hetet!De nem módosít a dokim,mert az első lányunk is nagy méretekkel született,és most is pontosan tudom afogantatásidejét!


Szóval nem módosítanak nálam!

2012. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. uh-ig, napra pontosan annyi idős volt, mint én számoltam. Azért nem mensi szerint, mert tudtam, hogy 4 nappal később volt peteérésem. Azóta viszont mindig egy héttel kisebbek a méretei, valószínűleg nem lesz nagy baba. Az orvos mondta, hogy a 12. után már genetika, hogy mekkora a baba, én is kicsi voltam (44cm, 2350g, és csak 2 héttel jöttem előbb), gondolom a lányunk is kicsi lesz.
2012. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!