Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lenne a legjobb az...

Mikor lenne a legjobb az esküvő?! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Most múltam 24 hetes, július 5-re vagyok kiírva! Párommal évek óta együtt élünk, de még nem házasodtunk össze! Most a napokban kitalálta, hogy keljünk egybe, de szerinte augusztusban, amikor a szülés utáni 6 hét, és ehhez hasonlók elmúlnak! Mondtam neki, szívesebben hozzá mennék, még kismamaként, mert csak nem lenne annyira kényelmetlen, nehézkes mindez, egy kisbaba mellett! Első baba érkezik! Szerinte, nem okoz semmi plusz bonyodalmat egy csecsemő az esküvőkor!

A kérdés, mikor lenne szerintetek minden szempontból jobb, még kismamaként, vagy már egy kis csöppség mellett? Mit mondjak neki, hogy lássa, mennyivel egyszerűbb lenne, még szülés előtt?

Köszönöm!


2012. márc. 18. 13:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A baba előtt mindenképpen, szerintem. Egy kisbaba teljesen megváltoztatja az életeteket. Amíg valakinek nincs gyereke, el sem hinné mennyire. Semmi időd nem lesz magadra, még enni, wc-re menni sem lesz egyszerű, hacsak nem ül melletted egy nagymama. Egy esküvőt megszervezni sok idő, és nagy macera. Kizárt, hogy egy kisbaba mellett menne a dolog.

Elég stresszes dolog mind a kettő, én nem kapcsolnám össze.

És neki mik az érvei? Miért akarja a baba után?

2012. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is előtte. Egy baba igenis okoz "plusz bonyodalmat". Főleg még pici! Nem tudod előre kiszámítani mikor lesz éhes! Elég nehéz lesz menyasszonyi ruhában szoptatni!stb...! És ahogy az előttem szóló írta, még néha wc-re is alig lehet elmenni.

Én ha utána tartanám akkor megvárnám míg kb 1 evés nem lesz és tud már menni, könnyebb lesz vele boldogulni!

2012. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt nektek annyira fontos, akkor most mire a nagy felhajtás? :) Azt még valahol megértem, ha valaki a név miatti ügyintézés miatt akarja szülés előtt, de szülés után 1-2 hónapos babával nekem a bokám nem kívánná az esküvőt. :) Mi akkor keltünk egybe, mikor a fiam már majdnem 3 éves volt. Így már ő is ott jött, ment, szaladgált, táncolt, szórta a rózsaszirmot, szóval nagyon cuki volt! :D Élvezte a felhajtást, nekem sem kellett annyira rá figyelnem (nagyszülők örömmel futottak utána felváltva) és tudtam, hogy nagyjából mire számíthatok, hiszen szoptatni már nem kellett, alvással megint nem volt gond, kidőlt este 10 körül. :) Ezért én azt ajánlom, hogyha mindenáron el akar venni a párod most, akkor inkább a baba érkezése előtt. Egy 1-2 hónapos baba így előre kiszámíthatatlan, ahogy már előttem is írták, hogy mikor kell szoptatni, ki tudja nem-e lesz hasfájós, anyás, legrosszabb esetben fél éjszaka az ordító kisbabáddal a karodban sétálgathatsz a nagy napon... Persze terhesen sem az igazi, de ha csak a két lehetőség közül lehet választani, akkor már inkább előtte mint utána... Sok boldogságot nektek!!! :D
2012. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is könnyebb megoldani előtte.

Viszont azt is meg lehet fontolni, hogy a képeken akarsz-e nagy pocakot. :D Szerintem semmi gond ezzel, de van akit ez zavarna. Lehet, hogy a párodat is?

2012. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Másrészt, ha a szülés előtt nem vagytok házasok, és persze ő vállalja az apaságot, akkor még a szülés előtt úgyis végig kell járni a hivatalokat, apasági nyilatkozatot tenni stb. stb. Mennyivel egyszerűbb kérni egy időpontot házasságkötéshez, egy szolid ebéd, vagy vacsi utána. Nem kell már olyankor a nagy felhajtás, (mondom én) majd csináltok keresztelőt a kicsinek!
2012. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar a nagy pocak, szerintem nagyon is aranyosak a kismamák, mint menyasszonyok! Ő azt mondta, igazán érve nincs, azt mondta csak! Ezzel mit kezdjek? Mondtam neki, nem kellene az apasági nyilatkozat, stb stb de nem is hallja meg! Azt mondta, így is nevére veszi a babát, és kész! Most mondjam neki azt, hogy nem megyek hozzá kisbaba mellett?
2012. márc. 18. 13:53
 7/22 anonim ***** válasza:

Hűűű, egy ilyen pici babával én semmiképp nem vágnék bele. Nekünk 21 hetesen volt, amúgy is akkorra terveztük a polgárit, közben jött a baba is. Én élveztem babásan az esküvőt, bár pocakom azért még nem volt olyan vészes méretű. De nagy hassal is tuti könnyebb, mint egy csecsemővel... (Szoptatni is fogod adott esetben? :)) Az picit azért nehézkes lehet menyasszonyként! :))


A templomit nyárra terveztük eleinte, de most, hogy itt a baba (május elején születik), nem mertük vállalni az augusztust - áttettük jövő nyárra, pedig akkorra már nem hat hetes lesz, hanem 3 hónapos. Na de még akkor is nagyon picike...


32 hetes kismama

2012. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nagy banzájt pici babával biztos nem vállalnék, de esetleg utolsó hónapos pocakkal is rizikós. Szerintem beszéljétek meg, milyen esküvőt gondol. Lehet, hogy jó megoldás pocakosan egy titkos-gyors polgári a papírért és a baba 1 éves kora körül egy "rendes" lagzis verzió.

Legjobb meggyőzés, ha meglátogattok egy frissbabás barátot :)

2012. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Ez tudod sok mindentől függ. Persze, még a pocakos korban egyszerűbb az élet, bár utána is! Nem minden újszülött/csecsemő eget verő "rossz" és nem lehet vele bírni, mert sokat sír, stb..

Mi idén, április 28-án házasodunk össze. Egyedül templomi esküvőnk nem lesz, mert 1) se időm/energiám nincs rá; 2) a páromnak nincs vallása és emiatt se jegyesoktatásra, se vallásgyakorlásra nincs kedvünk járni.

Magán az esketésen 250 körül jönnek, a lakodalomban pedig csak 65-en leszünk. Ebben a rokonok/barátok/közeli ismerősök vannak benne.

A lányunk ekkor már 9 hónapos lesz. Egyébként a természetét nézvén Ő rettentően jó, amolyan kis angyal típus. Magától elalszik, ha eljön az ideje és berakjuk a kiságyba, leköti magát, eljátszik egyedül, nem kezd el egyből üvölteni, ha éppen éhes, hanem szépen, halkan jelzi azt. Nagyon értelmes és "szófogadó" ebből a szempontból.

Mivel maga a lagzi hajnalokig fog tartani, így a védőnőnk elvállalta azt, hogy vigyázz rá. Ez azt jelenti, hogy az esküvőnk délután 5-kor lesz, majd 7-fél 9-ig a vacsora és utána mi hazajövünk a lányunkat fürdetni, etetni. Ezután a védőnő pedig nálunk tv-zik, mivel sok dolga nem igazán lesz. Mi pedig visszamegyünk és ünnepelünk az utolsó vendég távozásáig. Másnap pedig szintén lesz valaki, aki pár órára vigyázz rá, amíg valamennyire kipihenjük magunkat.

Egyébként a védőnő magától ajánlotta fel, nem kellett megkérni rá. Ebből a szempontból nagyon szerencsések vagyunk!

Az étterem is gyermekbarát, ahol lesz a lagzi és az anyakönyvvezető is tisztában van azzal, hogy a gyermekünk is ott lesz.

Szerintem igenis jól összelehet hangolni egy X hónapos gyermekkel egy esküvőt, csak okosan kell csinálni!


Egyébként, ha a szülés után 6 héttel akartok esküdni, akkor a bébit illetően csak annyi a dolgod, hogy keresel egy megbízható embert, aki felügyel a gyermekedre miközben alszik, te pedig 2-3 óránként elmész szoptatni. Mivel ők ilyenkor még eszik - alszik babák legjobb esetben, így ebből a szempontból könnyebb lesz vele.


Nálunk is volt, hogy terhesen akarták a szülők az esküvőt, de én közöltem, hogy szeretném jól érezni magam, mivel egyszer házasodom. Semmi kifogásuk nem volt!

Ráadásul én nem akartam a szülés utáni 1-2 hónapban sem az esküvőt, mert tudtam, hogy hulla fáradt leszek, pocsékul fogok kinézni és a hátam közepére sem fogok kívánni senkit és semmit sem.

Volt ideje a testemnek visszaállnia a régi formájára. Nem kellett azon gondolkoznom, hogy mégis hogyan fogok kinézni szülés után egy menyasszonyi ruhában. Bár ez is attól függ, hogy milyet szeretnél felvenni.

Azzal tisztában kell lenned, hogy szülés után 6 héttel nem fogsz úgy kinézni, mint terhesség előtt!!!


Mindenesetre beszéljétek át mind a 3 változatot :

1) Kismamaként

2) Szülés, 6 hét után

3) Szülés után fél évvel vagy 1 évvel később házasodtok!

2012. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként én 3 hónap alatt mindent lerendeztem és megszerveztem. Magam készítettem rengeteg mindent!

Internet kell hozzá, mikor a gyermek alszik és olyan szabadidő, amikor nem non-stop te vagy a gyermekkel, hanem apuka is!


Ha lenne kérdésed, akkor írj. Szívesen válaszolok!

2012. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!