Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lenne a legjobb az...

Mikor lenne a legjobb az esküvő?! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Most múltam 24 hetes, július 5-re vagyok kiírva! Párommal évek óta együtt élünk, de még nem házasodtunk össze! Most a napokban kitalálta, hogy keljünk egybe, de szerinte augusztusban, amikor a szülés utáni 6 hét, és ehhez hasonlók elmúlnak! Mondtam neki, szívesebben hozzá mennék, még kismamaként, mert csak nem lenne annyira kényelmetlen, nehézkes mindez, egy kisbaba mellett! Első baba érkezik! Szerinte, nem okoz semmi plusz bonyodalmat egy csecsemő az esküvőkor!

A kérdés, mikor lenne szerintetek minden szempontból jobb, még kismamaként, vagy már egy kis csöppség mellett? Mit mondjak neki, hogy lássa, mennyivel egyszerűbb lenne, még szülés előtt?

Köszönöm!


2012. márc. 18. 13:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Bementek a hivatalba hétköznap 2 tanúval, és gyorsított eljárásban akár 2 hét alatt is összeadnak, és meg is van oldva.Ha bulit is csaptok, akkor azt már egy hétvégén is lehet.
2012. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én el sem tudom képzelni most sem, 5 hónapos. Hogyan? Az "igen" után elfutok szoptatni? Egész este azon aggódjak, hogy vajon folyik-e a tejem?

Arról nem is beszélve, hogy ez általában a "hasfájós" korszak; márpedig az esküvőmön nem kenyeret akarok enni vízzel.


Mi jövő nyáron házasodunk, akkor 1,5 éves lesz, még így sem lesz egyszerű...


Ha csak a "most" vagy a "szülés után minél hamarabb" lehetőségek vannak, akkor az előbbi.


Gratulálok a babához :-))))

2012. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

szia!


én besétálnék 2 tanuval a városházára,és ott megejteném a dolgot. azután jövő tavasszal tartanék-ha akarnék-templomit és lakzit.


én azért nem ajánlom csak a komplett esküvőt terhesen,mert nem tudhatod,h fogod birni később. én egy fitt csaj vagyok,első babámat decemberben szültem anno, de július-augusztusban már alig éltem: fulladtam,izzadtam,fáradtam,pedig alig hiztam.

2012. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha idén akartok esküdni, akkor még a baba előtt. Semmi féle képpen nem vállalnám be egy 6 hetessel. Nem leszel sem kipihent, sem pedig fitt. Májusban még nincs olyan meleg, jó idő is van. A szoptatást hogyan oldanád meg?
2012. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, hogy csak a tanuk és kész, és nem kell nagy esküvő, majd ha lehet, meg lesz tartva, erre azzal jött, az hogy néz ki?! Nem értem, vagyis igen! A nagyszülei nevelték, mert a szülei elhagyták, nem volt soha gyermek a közelében, mikor összejöttünk, nálunk is húgom már majdnem 4 éves volt! Nem tudja mivel jár egy kisbaba!
2012. márc. 18. 22:19
 16/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Kedves Kérdező!

Az nem lehet, hogy esetleg nagyon is tisztában van azzal, hogy akkor már nemigen fog beleférni az időtökbe, és tulajdonképpen a házasság gondolatától irtózik, csak éppen nem meri bevallani?

Biztosan szeret téged és a babát is, csak még "lélekben" azt nem tudja elfogadni, hogy erről papír is legyen és ezért halogatja, hogy időt nyerjen. Ezen nem gondolkodtál még?

2012. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
9 éve vagyunk együtt, egyszer már el volt határozva, a házasság ténye évekkel ezelőtt, de akkor az anyagiak miatt inkább elhalasztottuk! 29 éves, én 24! Biztos érett, és nem fél a házasságtól, hisz az ő ötlete volt!
2012. márc. 19. 11:39
 18/22 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Mutasd meg neki, amit mi válaszoltunk neked. Mi is 9 éve voltunk együtt, mikor megesküdtünk. :) Kérdezd meg tőle, hogy miért pont akkor szeretné??? Ha az esküvő időpontjában nem tudtok megegyezni, akkor még sok vita vár rátok.... :)

2012. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Mutatni akartam, de nem túlzottan érdekelte, nem akarta elolvasni! Hogy miért pont akkor? Nem tudja megmagyarázni, csak azt mondja, hogy akkor lemegy a szülés után az a 6 hét, amit ugye meg kell várni ált. minden miatt!Nem tudom mit mondhatnék neki!
2012. márc. 19. 16:21
 20/22 A kérdező kommentje:
Siker! Meglesz az esküvő a baba érkezése előtt! Igaz csak a tanuk és mi, majd nagy lagzi később! :)
2012. márc. 19. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!