Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket várok! Azért lenne...

Ikreket várok! Azért lenne egy - két kérdésem?

Figyelt kérdés

Az elején kiderült, hogy ikreket várunk. Kicsit sokkolt a dolog, de természetesen nagyon boldogok voltunk/vagyunk.

Nem rág voltunk újra uh-on, viszont ott kiderült, hogy nem ketten vannak, hanem négyen.

Azt mondta a doktor úr, hogy ilyenkor még sajnos könnyen elmehet bármelyik baba. Beszélt nekünk olyanról is, hogy a testvérei "felszívják". Igazából ezt nem értem/értjük micsoda? Esetleg a ha az egyik baba meghal, akkor a többi magzat felemészti? Vagy magába szívja?


Volt még arról szó, hogy császárt fog alkalmazni. Ebben az esetben ez kötelező vagy meg lehet próbálni természetes úton is?

- Mennyi időt kell ilyenkor a kórházba tölteni?

- Hogyan lehet őket (maximum ugye 2 babát) egyszerre szoptatni?

- Egy szobába rakjuk őket vagy kettesével külön - külön?

- Mennyi ruha kell ilyenkor?

- Igaz az, hogy az utoljára születő baba a legkisebb és legvékonyabb? Túl élheti az első pár napot?

- Mennyi fehérje bevitel kell nekik naponta?

- Hogyan fognak befordulni a szülőcsatornába?

- Milyen babakocsit vegyünk?

- Egy kiságyban ketten legyenek vagy mindenkinek külön ágya legyen?

- Pelenkázóasztalból elég kettő?

- Ha nem lesz elegendő tejem vagy nem indul el, akkor a kórházban írnak fel tápszert? Vagy segítenek a táplálásukban?


De ami a legjobban izgat:

- Mekkora az esély arra, hogy valamelyik gyermekem/gyermekünk nem éli túl a terhességet vagy a szülést?

- Többikres esetben nagy a halálozási százalék?


Mire kell odafigyelnünk/odafigyelnem?


Egyébként jelenleg még dolgozom, amíg tudok.


18 hkm


2012. márc. 21. 14:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeknek a kérdéseknek a többségével keress fel egy szakorvost. Olyat akinél már születtek 4-es ikrek.


4-es ikrek nem egyszerü kihordani, és bizony rizikosabb is, és halálozás is biztosan nagyobb. Ilyet én úgy tudom csak speckó korházakban lehet megszülni, de gondolom dokid is elmondta ezt.


Èn nem próbálkoznék természtes szüléssel, nem lenne akkora egom hogy majd én megmutatom és ezzel rizikóztassam az életüket.

De ha orvosod ezekre a kérdésekre nem aodtt választ akkor keress egy olyat aki ért is a 4-es ikres szüléshez.

2012. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Huh, 4-e sikrek, nem semmi.


Ajánlom Neked a www. ikresek.hu oldalt, vanfórum több témában.

2012. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, gratulálok! :)

Nem túl sokat tudok hozzászólni, de az egyik barátnőm is ikrekkel volt terhes, de az egyik baba még a 8 héten elhalt.

Szerintem tuti a császár, mert hát mégis csak 4 babáról van szó...

Mamám 2x szült ikreket természetes úton, de nála csak a szülőszobán derült ki, hogy 2 baba van.

Tápszert a gyerekorvos ír ki. Majd ha jöttök haza, Apuka be tud menni kiíratni.

Nálunk 6 napot kell császárnál bent lenni.

4 baba-4x annyi ruha. :)

Nem tudom, hogy árulnak e 4 babás kocsit, a brendonban 3as bizti van. Vagy vesztek 2 2 babás kocsit. Bár az hülyeség lenne.

2012. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

huh, nem semmi:):):)

4 baba????? Megkérdezhetem,hogy természetesen úton fogantak-e????


Igazából sajna a kérdéseidre nem tudok választ adni, de mindenképpen olyan orvossal konzultálj,aki már jártas ebben a témában.


Boldog babavárást!!!

2012. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Tyűűű 4 baba,nem csodálom,hogy sokkolt...GRATULÁLOK!!!!

Megkérdezhetném,hogy természetes úton fogantak??

2012. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Úristen... ne haragudj, hogy érdemlegesen nem tudok válaszolni a kérdésedre, csak azt szeretném leírni, hogy minden elismerésem!!!!

Rengeteg türelemre és segítségre lesz szükséged... és nagyon felnézek rád amiért ezt bevállaltad.

Sok boldogságot nektek!!!!:)

2012. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, természetes úton, ráadásul 2 hónap próbálkozás után.

A családunkban van pár iker, de nem közeli rokon egyik sem. Lehet, hogy adottság kérdése volt ez.


A védőnőnél voltam tegnap, ő jövőhétre ígért nekem "segítséget" több kérdésemmel kapcsolatban is, mivel ő sem volt ilyenre felkészülve. Mármint, hogy ennyien lesznek/vannak bennem.

Volt már ikres anyukája, de ott maximum létszám kettő volt.


Az orvosom nem javasolt semmilyen speciális klinikát/kórházat. Ő teljesen természetes dolognak veszi ezt. Így én is annak vettem.

2012. márc. 21. 15:12
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok!

Mivel már 18 hetes vagy, ezért az első hetek vetélős félelmeitől már nem kell tartanod, és hamarosan eljuttok abba a korba, hogy ha megszületnek is, jó eséllyel életben maradnak.

Szerintem a szülés módja akkor és ott fog eldőlni, nem mindegy, mikor indul be, hogyan fekszenek a babák, de inkább készülj fel a császárra.

Eleinte mindenképp egy szobába tenném őket (kiságyanként 2 baba, aztán 1-1, ha már nem férnek el egymás mellett), aztán idővel meglátjátok, kell-e a külön szoba, vagy mikor kell.

Pelenkázóasztalból elég kettő, sőt, szerintem egy is+1 kiságyra tehető feltét, egyszerre úgysem tudsz több babát pelenkázni, ha meg valaki segít, tökéletes neki a feltét.

Szerintem ideje lenne lassan elmenned táppénzre, kell nekik a pihenés, ha nem szeretnéd, hogy túl korán szülessenek.

31 hkm

2012. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit mondott az orvosom is és a védőnő is, hogy kezdjek el azon gondolkozni, hogy mennyi időre szeretnék magam mellé dadát. Azaz segítőt a gyerekek miatt.


Nem értettem tisztán, de mintha olyasmit mondott volna a védőnő, hogy ilyenkor államilag valami segítség jár az első időkre.

De majd ennek is utána nézek/érdeklődöm.

2012. márc. 21. 15:13
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

A fiziológiai részére tudok válaszolni:


1. A tápanyagot tudja adott esetben elszívni a többi magzat, ami vezethet a gyengébb, kevesebb táplálékhoz jutó elhalásához.

2. A vetélés esélye sajnos nyilván nagyobb, ezért tekintjük alapvetően veszélyeztetett állapotnak a többes ikerterhességeket.

3. Semmiképpen nem lesz természetes szülés, jgy befordulni sem tudnak, tekintve, hogy ez lehetetlen. Mindenképp császárra készülj! Ezt követően protokolltól függően 5-6 nap a kórházi tartózkodás, de mivel négyes ikrek, azt hiszem komoly eséllyel kell befeküdni jóval szülés előtt.

4. Esélyeket nem lehet mondani, ha a 18. hétig eljutott a terhesség, az mindenképp pozitív, de méhszáj gondokra lehet és kell is számítani, azaz a fekvés, pihenés mindenképpen fontos. A szülés alapvetően nem lesz komplikáltabb, tehát ha a 32. hetet kb. eléritek, akkor nagyon jó esélyeik vannak a babáknak. Főleg, ha nem szívják el egymástól a tápanyagot.


Semmi ijesztőt nem akartam írni, nyilván simán lehetséges a problémamentes terhesség is, de ezekről jó tudni. A kérdéseidről beszélj a saját orvosoddal is, ha valami nem világos, fordulj hozzá felvilágosításért. És mindenképpen kíméld magad.

2012. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!