Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket várok! Azért lenne...

Ikreket várok! Azért lenne egy - két kérdésem?

Figyelt kérdés

Az elején kiderült, hogy ikreket várunk. Kicsit sokkolt a dolog, de természetesen nagyon boldogok voltunk/vagyunk.

Nem rág voltunk újra uh-on, viszont ott kiderült, hogy nem ketten vannak, hanem négyen.

Azt mondta a doktor úr, hogy ilyenkor még sajnos könnyen elmehet bármelyik baba. Beszélt nekünk olyanról is, hogy a testvérei "felszívják". Igazából ezt nem értem/értjük micsoda? Esetleg a ha az egyik baba meghal, akkor a többi magzat felemészti? Vagy magába szívja?


Volt még arról szó, hogy császárt fog alkalmazni. Ebben az esetben ez kötelező vagy meg lehet próbálni természetes úton is?

- Mennyi időt kell ilyenkor a kórházba tölteni?

- Hogyan lehet őket (maximum ugye 2 babát) egyszerre szoptatni?

- Egy szobába rakjuk őket vagy kettesével külön - külön?

- Mennyi ruha kell ilyenkor?

- Igaz az, hogy az utoljára születő baba a legkisebb és legvékonyabb? Túl élheti az első pár napot?

- Mennyi fehérje bevitel kell nekik naponta?

- Hogyan fognak befordulni a szülőcsatornába?

- Milyen babakocsit vegyünk?

- Egy kiságyban ketten legyenek vagy mindenkinek külön ágya legyen?

- Pelenkázóasztalból elég kettő?

- Ha nem lesz elegendő tejem vagy nem indul el, akkor a kórházban írnak fel tápszert? Vagy segítenek a táplálásukban?


De ami a legjobban izgat:

- Mekkora az esély arra, hogy valamelyik gyermekem/gyermekünk nem éli túl a terhességet vagy a szülést?

- Többikres esetben nagy a halálozási százalék?


Mire kell odafigyelnünk/odafigyelnem?


Egyébként jelenleg még dolgozom, amíg tudok.


18 hkm


2012. márc. 21. 14:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Március vége felé voltál 18 hetes, akkor most még csak 33 hetes lennél. Hogy is van ez? Nem jól írtad a születési hetüket? De akkor nem születhettek volna ilyen súllyal. Még így is hihetetlen, az én két nagysúlyú ikerbabáim 34 hetesen még csak 2500gr. körül voltak. A 3 kilót úgy a 37-38. hét táján érték el. Végül 40. héten 3150 és 3450 grammal születtek. És ez is csodaszámba ment.

Esküszöm, nem hiszem,hogy 4es ikerterhességnél koraszülésben ilyen súlyú babák szülessenek.

Ha jól emlékszem,kb. 9 kilónyi babát cipeltél a végén? Sztem azt már egy orvos sem hagyná, inkább császározna elöbb egy kicsivel. A súlyukat nyilván nyomon követték, ha valóban ekkorák lennének, pláne nem hagynák őket bent, már rád nézve lenne veszélyes ekkora súlyt cipelni, de biztos,hogy legalább meg sem mozdulhattál volna. Tudom miről beszélek, hidd el.

Ne haragudj, de nem tudom elhinni. Média?

Tényleg elhiszi mindenki????

2012. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsit sántít a dolog.Június 13-án írtál ide.Akkor voltál 30 hetes,most júli 4 van és neked már megszülettek a babáid gondolom minimum 1 hete 34+3 hétre.A súlyuk lehetetlen,ha tényleg ekkora babák,akkor már rég kivették volna őket.Másrészt EGY baba súlya,hossza a 34.héten kb. 2100 gramm és 41 cm.Ja,és ez még egyszer hangsúlyozom EGY baba.Szóval már rég kivették volna őket.

Örülök,hogy ilyen jól szórakozol!Egy ikres anyuka

2012. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Ez tuti kizárt, több okból is.

1.Ha beindul a szülés többes ikerterhességnél, akkor AZONNAL császároznak, nem nézik meg, hogy bejön-e a hüvelyi út...

2.Egy átlagos, szimpla terhességben a magzat súlya a 34. héten 2500 gramm körül van. A te négyes ikreid elvileg négyen voltak, és mindegyik ezt meghaladó súllyal született? Itt valami keveredés van...

2012. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

A mai 14.03-as ikres anyuka vagyok.

Igen, nagyon sok dolog lehetetlenné teszi a történteket, sok dolog még a nem ikreseknek is szembetűnő lehet. Amúgy már az elején is válaszoltam és akkor szintén én voltam az, aki kétséggel fogadta a történetet...Ezek szerint nem véletlenül.

Az meg,hogy egy halott baba gondolatát is beleépítetted a történetbe, egyenesen felháborító! Lehet itt szórakozni, bár azt sem tudom mire jó, elvégre itt Senki vagy,nem tudja senki,hogy Ki is vagy valójában, tehát nem tudom mitől ad a hazudozás és vérlázítás örömöt, elégedettséget, stb..

Komolyan, ez nem tűnt fel mindenkinek???

2012. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

A 15:55-ös ikres anyuka vagyok:

Szerintem is röhej az,hogy a halott babát is beépítetted a történetbe.Az elején egész jól kezdted a hazudozással,de egyre inkább lebuksz.A másik a legkisebb babád,Zsuzsanna 2400 grammal egyáltalán nem "kicsi",hogy ne élje túl.Alapvetően kb. 1800 gramm lett volna mind.Nekem a lányaim 2900 grammal születtek,mindenki csodálkozott rajta.Én azt hallottam,hogy EGY baba a 34.hétben 2200 gramm és 42 centi kb.

2012. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Nekem is sántít a dolog, remélem lesz rá magyarázatod, de nem hiszem,hogy fog még írni a kérdező!

Amúgy jó pár éve születtek 4-es ikrek, programozott császár volt, ha jól emlékszem. 4-es ikreket nem is engednének simán szülni, de még kettes ikreket sem mindig!

A legkisebb sem volt kicsi, nekem anno a szobatársam fia 2250 g-al született időre, a sárgaságon kívül semmi baja nem volt! Ha valóban 4-es ikrekkel lettél volna kismama, benne lettél volna a tv-ben!!!! Bocsánat, ha tévedek!

2012. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!